AFSCHEID C. BEER AFSCHEID A. LUSSENBURG v_ i Rotterdam, 31 oktober. Dat het af scheid van de heer C. Beer op groot se wijze gevierd moest worden, stond voor zijn mede-„bewoners" van pand 32 als een paal boven water. Het afscheid begon als elk ander, op de kamer van de bedrijfsleider, waar de heer Beer met zijn echtgenote ont vangen werd. De heer Van Rossem liet zich in lovende bewoordingen uit over de inzet en toewijding, waar mee de heer Beer zijn werkzaam heden had verricht. Het officiële ge deelte besloot de heer Van Rossem met het overhandigen van de ge bruikelijke envelop, waarna de heer Beer op smeuïge wijze nog enkele episoden uit zijn loopbaan de revue liet passeren. Vele collega's en oud-collega's waren inmiddels naar de raadskelder ge togen om de zo graag geziene figuur Cees Beer de hand ten afscheid te drukken. De heer Spijker, chef van de per- soneeldienst, op welke afdeling de heer Beer de laatste jaren als leken- controleur werkzaam was, nam als eerste het woord. Hij bekende het geen gemakkelijke zaak te vinden hoe precies te beginnen met zijn speech. Graag wilde hij de heer Beer felici teren met het feit dat deze de brou werij in zo'n goede gezondheid ging verlaten, anderzijds wilde hij hem tevens condoleren, omdat dit afscheid Links: De heer Spijker heeft zojuist de heer Beer, die op 31 oktober in Rotterdam met pensioen ging, de hand ten afscheid gedrukt. Rechts: De „spiek- brief j e s" (70 x 100 cm!) van de heer Spijker bestonden uit enkele door de heer Cottaar getekende momenten uit de brouwerijjaren van de heer Beer, waarvan er hier een afgedrukt is. de heer Beer zeker niet gemakkelijk zou vallen. Het is een bekend feit, dat bijna alle sprekers met „spiek briefjes" werken. Hierop had de heer Spijker geen uitzondering gemaakt, hoewel de afmetingen en de uitvoe ring van zijn briefje(s) wel wat af wijkingen vertoonde(n). Onder grote hilariteit van de aanwezigen toonde de heer Spijker namelijk enkele door de heer Cottaar kundig en artistiek in beeld gebrachte momenten uit de ruim 47 brouwerij-jaren van de heer Beer. Tenslotte overhandigde mej. M. de Klerk de heer Beer, namens alle per soneelsleden van pand 32, („op de haar welbekende manier") een tran sistorradio. De Algemene Bedrijfsgroepen Cen trale verliest met de pensionering van de heer Beer een van zijn grote propagandisten, aldus de heer Kort, die de heer Beer hartelijk dankte voor zijn enthousiasme en hem een blik sigaren aanbood. De heer Van Puffelen sprak namens de heer Beer een hartelijk dankwoord uit, waarna de aanwezigen nog enige tijd gezellig bijeen zaten, onderwijl gesterkt door het gebruikelijk natje en droogje. De heer Beer tenslotte werd op zeer bijzondere wijze uitgeleide gedaan. Nadat hij van allen en zeker van zijn vrouwelijke collega's hartelijk afscheid genomen had, vertrok hij met zijn vrouw in een met slingers en ballonnen versierde auto weer naar huis. terdam hadden de heren Ringoir en De Lange afgevaardigd om een af scheidscadeau aan te bieden, waar bij laatstgenoemde enige moeilijkheden had, niet met het spreken maar met de afmeting van het spreekgestoelte. Daarna kwam het ogenblik waarop schrijver dezes zich in het bijzonder geprepareerd had, namelijk het dank woord van de heer Van Essen. De „ouverture" hiervan was, zoals hij zei, het moeilijkst evenals dat vaak gold voor het begin van iemands loopbaan. Samenvattend kan over dit dank woord worden gezegd, dat er dank baarheid was voor het bereiken van t deze mijlpaal, enige ongerustheid over de tanende arbeidsvreugde en een aanbeveling voor de opvolger, de heer Keesman, met tot slot een spe ciaal dankwoord voor de receptie, de sprekers en de aangeboden cadeaus. Daarna was er een ongedwongen samenzijn, waarbij de tongen los kwamen over ijsfabrieken, „hand- gebottelde colonnes" en nog wat an dere zaken meer. L. H. Vrijdag 31 oktober was voor de heer A. Lussenburg te Rotterdam de laat ste dag van zijn 48 dienstjaren bij Heineken. In die bijna halve eeuw heeft de heer Lussenburg verschil lende afdelingen van het bedrijf doorlopen. Vanaf 1960 was hij werk zaam in de garagewerkplaats. Om gezondheidsredenen moest hij het de laatste jaren kalm aan doen. Geruime tijd heeft hij zich toen nog verdien stelijk kunnen maken met het toe zicht houden op de parkeerplaats van de Rotterdamse brouwerij. Het officiële afscheid op de brouwe rij heeft geen doorgang kunnen vin den, omdat de heer Lussenburg en kele dagen voor zijn pensionering uit het ziekenhuis was gekomen, waar hij enige weken verpleegd is. Op 21 november bracht een kleine delegatie, bestaande uit de heer Norp, zijn directe chef, de heer Van Puf felen van de personeeldienst en de bedrijfsredacteur een bezoek aan de heer en mevrouw Lussenburg thuis, waar in kleine kring het afscheid namens de brouwerij plaatsvond. Rotterdam. Bij zijn thuiskomst uit het zieken huis, kort voor zijn pensionering op 31 oktober, werd de heer Lussenburg rijkelijk in de bloe metjes en het fruit gezet. 13

Vers van 't Vat | 1969 | | pagina 13