25-JARIG JUBILEUM M. H. HOOFS AFSCHEID Th. H. van ESSEN Op vrijdag 31 oktober 1969 nam de Heineken gemeenschap in Amster dam afscheid van de heer Th. H. van Essen. Velen waren gekomen om de veel zijdige meester (chef-machinist, men tor voor jonge technici en medewer ker technische opleidingen H.T.B.) de hand te drukken. De heer Van Essen, die vergezeld was van zijn vrouw en enkele kin deren, was tijdens de toespraken een sprekend beeld van expressie: soms vergenoegd dan weer kritisch, maar bovenal berustend en aanvaardend. Het laatste waarschijnlijk vanwege het grote aantal sprekers (zeven), die allen een bepaald facet uit de 28- jarige loopbaan of van de mens Van Essen belichtten. Onder de velen, die op 31 oktober de heer Van Essen (r.) te Amsterdam kwamen uitluiden, was ook de vroegere chef-machinist van Rotterdam, de heer J. de Lange. De heer Goos bracht dank voor het vele technische werk, dat was verricht met vernieuwingen, veran deringen en dergelijke. Namens het personeel bood hij een hobbyset aan. De heer Ham, de directe chef van de heer Van Essen, sprak zijn be wondering uit voor het „bijblijven" op technisch gebied. Er is op dat ter rein nogal wat gebeurd in 28 jaar, maar de heer Van Essen zag altijd nog kans de laatste ontwikkelingen vooral van de regeltechniek te kun nen onderwijzen aan jonge technici. De heer Eibers kwam niet alleen een hand geven namens de collega's, maar ook een verlengstuk op de reeds aangeboden hobbyset. Mevrouw Van Essen werd daarbij in de bloemetjes gezet. De heer Bartels sprak over de laat ste jaren, waarbij de heer Van Essen zich zo met hart en ziel aan de op leidingen had gewijd. Als afscheids cadeau bood hij een boek aan. Namens de gepensioneerden dankte de heer Vos voor de hulp, toewijding en begeleiding. De collega's uit Den Bosch en Rot- Vijfentwintig jaar geleden, om precies te zijn op 16 oktober 1944, trad de heer M. Hoofs in dienst van de N.V. Sint Servatius Bierbrouwerij te Maastricht, een brouwerij die later in het Heineken concern werd opgenomen. Inmiddels is de heer Hoofs al weer ruim twaalf jaar werk zaam op onze vestiging in Den Bosch en zo kon de brou werijgemeenschap aldaar op 16 oktober jl. haar zesde jubilaris huldigen. De dag begon met een ontvangst van de heer Hoofs, zijn echtgenote en dochter op het kantoor van de heer Kloppenburg, die de heer Hoofs de gouden jubi- leumspeld en de gebruikelijke envelop met inhoud over handigde. De heer Kloppenburg zwaaide bij deze gelegen heid de heer Hoofs alle lof toe voor de prachtige carrière die hij heeft gemaakt. Nadat de jubilaris en zijn gezin samen met een klein gezelschap de lunch hadden gebruikt, werden zij om kwart over vier in de kantine van de brouwerij opgewacht door een grote schare collega's, die allen gekomen waren om de jubilaris persoonlijk geluk te wensen. Alvorens zij echter de gelegenheid kregen de heer Hoofs de hand te drukken, werd eerst nog het woord gevoerd door een aantal sprekers, die in velerlei toonaarden de goede kwaliteiten van de heer Hoofs roemden. De heer Kloppenburg, die als eerste sprak, herhaalde wat hij 's morgens in kleine kring reeds tegen de heer Hoofs had gezegd, namelijk dat hij bewondering had voor de wijze waarop de heer Hoofs carrière heeft gemaakt, van schoolbank via draaibank tot de ,,werk"bank(paneel) in de brouwzaal. de brouwerij is moeten komen. Hij onderstreepte zijn woorden met een fraai boeket bloemen. Nadat hij nog was toegesproken door de heren De Rooy, Van Heyst, zijn collega's Pothof en Smit uit respectievelijk Amsterdam en Rotterdam en de heer Peels en na vele mooie geschenken in ontvangst te hebben genomen, dankte de heer Hoofs met een kort woord alle aanwezigen voor hun komst. Hij somde de vele complimenten die hij in de loop van de dag in ontvangst had mogen nemen op, maar stelde zelf: „Ik heb niet meer gedaan dan mijn plicht". Daarna heeft de heer Hoofs vele handen geschud en zijn er de nodige pilsjes gedronken die eerder onder zijn wakend oog waren gebrouwen. Op 16 oktober huldigde de Bossche brouwerijgemeenschap op grootse wijze haar zesde jubilaris, de heer Hoofs, chef van de ziederij. Ir. Ten Bruggen Cate bedankte in de eerste plaats mevrouw Hoofs voor de steun die zij haar man ongetwijfeld bij zijn drukke werkzaamheden moet hebben gegeven, vooral wel licht bij al die keren dat de heer Hoofs in de nacht naar

Vers van 't Vat | 1969 | | pagina 12