J. A. EDIXHOVEN m i f I f Mmmmmmmrn 25-jarig jubileum 8 ■y m ■r@£ i DANK D@- mevrouw Baay, altijd goed is afge lopen. Ter gelegenheid van het jubi leum ontving de heer Baay een gou den horloge. Aangezien de heer Baay met ingang van 1 oktober 1969 zijn werkzaam heden bij Heineken ging beëindigen, werden ook enige woorden gewijd aan het afscheid, woorden die uiter aard getuigden van een bijzonder grote waardering. Namens de districtsverkoopleiders sprak daarna de heer Jonkers, die ieder stuk van het schaakspel verge leek met een functionaris, met wie de heer Baay veel heeft samenge werkt. Hij overhandigde een schaak spel, daarbij de hoop uitsprekend, dat de jubilaris nog eens zal terug denken aan hen die op zo prettige wijze met hem hebben mogen op trekken. De heer W. E. Drijver, inmiddels gepensioneerd, kwam de heer Baay met wie hij zo lang en plezierig con tact heeft gehad, een zeer aangename tijd wensen. De jubilaris tenslotte dankte een ieder voor de bijzonder prettige sa menwerking, de vriendelijke woor den en de mooie geschenken. Hij zei verheugd te zijn dat hij de groei en bloei van de brouwerij heeft mogen beleven, maar ook blij met de tijd die nu vrijkwam voor hobby's: mu ziek en schaken. En al heb ik dan andere hobby's, Frederik Baay, wees ervan overtuigd, dat je jaloers nagekeken wordt door Oud Bruin de nauwgezetheid van de jubilaris, wiens bijnaam niet voor niets ,,het administratieve wonder" luidt. Ook de andere kwaliteiten van de heer Ten Dam kregen alle aandacht en de heer Borgers zei het ook een voor recht te vinden, dat hij de jubilaris had mogen toespreken. Namens de directie dankte hij de heer Ten Dam voor al hetgeen deze in het belang van onze onderneming gedaan had, waarna hij hem het bij dit jubileum behorende ereteken op de revers spelde. De jubilaris dankte voor de waar derende woorden en betrok in zijn dank chefs, collega's, oud-collega's, relaties, vrienden en bekenden, van wie hij zijn chef en collega's nog eens extra noemde vanwege het meeleven en begrip dat zij tijdens zijn ziekte getoond hadden. Na het officiële gedeelte bleef men in besloten kring nog geruime tijd in de beste stemming bijeen. De heer Edixhoven, die op 2 oktober zijn zilveren jubileum vierde, controleert hier de maten van een tapstang van een Sankeyfust. Op woensdag 2 oktober stond de heer J. A. Edixhoven in het zonnetje. Het was die dag precies 25 jaar geleden, dat hij bij Heineken Rotterdam in dienst trad. Een feit, waarop men in de kamer van de heer Van Rossem, waar de jubilaris met echtgenote en dochter ontvangen werd, nog eens nader inging. Ook geliefde onderwer pen als de paarden, de stallen en de „Amsterdamse schuit" uit de goeie, ouwe tijd (die toch zo goed niet was!) werden aangesneden. De heer Van Rossem tenslotte bevestigde de gouden speld op de revers van de heer Edix hoven en overhandigde hem de gebrui kelijke envelop. In de raadskelder was de belangstelling groot. De heer Van Zetten, chef van de jubilaris, vond het om tweeërlei reden plezierig de heer Edixhoven toe te spreken: vanwege het zilveren jubileum, maar ook omdat de heer Edixhoven de eerste uit de bottelarijafdeling was, wiens receptie in de raadskelder plaatsvond. In de donkere dagen van 1944 kwam de heer Edixhoven in dienst in de bottelarij, waar van een vèrdoorgevoerde mecha nisatie, zoals we die nu zien, nog weinig sprake was. Veel werk werd nog met de hand verricht, zoals het inleggen van flessen. Ook heeft de heer Edixhoven gewerkt aan de allereerste blikapparatuur. Over de persoon Edixhoven zei de heer Van Zetten, dat het niet eenvoudig was zijn karakter te ontleden: de heer Edixhoven is moeilijk uit zijn evenwicht te krijgen. „Maar", zo vervolgde de heer Van Zetten, „hopelijk lukt mij dat nog eens in de komende jaren!" Met het nieuwe Sankeysysteem brak ook een nieuw tijdperk aan voor de jubilaris. Aldaar tewerkgesteld toonde hij zich een specialist in maten, hetgeen bij dit project zeer belangrijk is. Hoewel de heer Edixhoven geregeld geplaagd werd (en nog wordt) door rugklachten en geruime tijd ziek is geweest, heeft dit geen terugslag gehad op zijn inzet, goede humeur en opgeruimdheid bij zijn werk. De heer Van Zetten dankte hem hartelijk hiervoor, wenste hem een goede toe komst toe, en overhandigde mevrouw Edixhoven een doos bonbons als dank voor haar „steun op de achtergrond". Namens het jubileumfonds richtte de heer Van Beuzekom vervolgens het woord tot de jubilaris. Hij verwonderde zich erover, dat hij, in de 25 jaar dat hij de jubilaris kent, niet zoveel te weten is gekomen als de heer Van Zetten in 7 jaar. Hij dankte de heer Edixhoven voor de collegialiteit, welke dank vergezeld ging van een envelop met inhoud. In een kort slotwoord bedankte de heer Edixhoven allen voor hun belangstelling, en de sprekers voor hun woorden en voor de mooie cadeaus. Aan alle medewerkers en in het bijzonder diegenen, met wie ik de laatste jaren intensief heb samengewerkt, onze harte lijke dank voor het feit, dat de 22e septem ber heel lang plezierig in onze herinnering zal blijven. F. Baay Nieuw Loosdrecht H. M. Baay-de Groot Hiermede wil ik, ook namens mijn vrouw en kinderen, mijn hartelijke dank betuigen aan directie, chef, collega's en onze Haagse cliënten voor de belangstelling, toespraken, bloemen, cadeaus en gelukstelegrammen ter gelegenheid van mijn 40-jarig jubileum. Den Haag L. D. A. ten Dam iü -f' ,-:r -=/ li rè- 19 1 5@j (Sjw SR ft ;@S ,",r K

Vers van 't Vat | 1969 | | pagina 9