L.D.A.TEN DAM F. BAAY 40-jarig jubileum 40-jarig jubileum Op 1 augustus 1929 kwam de heer Baay, destijds 21 jaar oud, bij Hei neken Amsterdam in dienst. Dit jaar, zij het niet op dezelfde datum maar op 22 september, herdachten hij en wij dus zijn 40-jarig jubileum. Gewoontegetrouw werd er ook ge sproken en wel om te beginnen door de heer Timmer. Deze richtte zich allereerst tot de echtgenote van de jubilaris, want met mevrouw Baay is het allemaal begonnen. Toen nog Riek de Groot geheten, was mevrouw Baay de eerste Heineken telefoniste. Gegeven het feit, dat de heer Baay een muziekliefhebber was (en nog is) en mejuffrouw De Groot een bekend operettezangeres, is de verbinding Baay-De Groot niet opzienbarend. En dat juffrouw De Groot haar vriendje bij Heineken binnenbracht is, gezien de trouwplannen, ook vol komen begrijpelijk. Thans dus veertig jaar Baay, waarin zich zo het een en ander heeft afge speeld. Volgens de heer Timmer was Baay een gedespecialiseerde figuur. Hij wist namelijk van alles iets en kon overal worden gebruikt. Als verkoopleider heeft de jubilaris een bijzondere carrière gemaakt. In die functie zijn de heren Baay en Tim mer veel samen uitgeweest, hetgeen mede dank zij de goede zorgen van Temidden van collega's, oud-collega's vrienden, bekenden en relaties vierde de heer Ten Dam woensdag 1 okto ber met zijn echtgenote en kinderen zijn 40-jarig jubileum. Dat gebeurde in de bovenzaal van hotel Corona in Den Haag. Een Haagse aangelegen heid dus en dat is logisch, want de heer Ten Dam is al die veertig jaar werkzaam geweest op het filiaal al daar. Zoals de heer Borgers in zijn toespraak memoreerde, was de jubilaris destijds begonnen als incasseerder-voor-halve- dagen, met dien verstande, dat hij de rest van de dag op kantoor zat. Daarna is de heer Ten Dam kassier geworden, een functie die hij nog altijd vervult. In die tijd (achttien jaar), zijn vele, vele miljoenen guldens door zijn handen gegaan, waarbij er slechts éénmaal een tekort was ge constateerd van zegge en schrijve twee cent! De heer Borgers zei de grootste bewondering te hebben voor Op 1 oktober was de heer Ten Dam vier decennia, waarvan achttien jaar als kassier, werkzaam op het filiaal in Den Haag.

Vers van 't Vat | 1969 | | pagina 8