HEINEKEN NATIONALE HENGEL- WEDSTRIJD p n g )- rt t- Drie loze vissertjes. waar de heer A. Schipperijn de prijzen uitreikte. Kampioen van dit jaar, met 3,22 m vis, werd de heer G. D. de Rijck uit Axel, die behalve de eerste prijs, een grote verzilverde beker, ook de fraaie Heineken wisseltrofee in ontvangst mocht nemen. Namens onze gasten sprak een van de deelnemers een dankwoord, waarin hij onder meer opmerkte, dat in de vele hengelverenigingen gedurende het gehele seizoen fel wordt gestreden om een kans te krijgen voor de Heineken wedstrijd te worden uitgenodigd. Voor de sport, die in ons land de meeste beoefenaars heeft, was het een grote dag, een dag waarop onze banden met de hengelaarswereld opnieuw verstevigd werden. De winnaar van het vorig jaar, de heer H. J. Zwan (rechts) overhandigt de wisseltrofee aan de kampioen van dit jaar, de heer De Rijck. Fort Abcoude, 27 september. De Heineken Nationale Hen- gelwedstrijd, dit jaar voor de zesde maal gehouden, is als zeer geslaagd de geschiedenis ingegaan. Dank zij de wel willende medewerking van de hengelsportvereniging „De Goudkarper" en de Bond voor gehandicapten konden wij voor dit evenement ook nu weer gebruik maken van het in een schitterende omgeving gelegen viswater van fort Abcoude. Dat onze wedstrijd in de Nederlandse hengelwereld goed staat aangeschreven, moge blijken uit het feit, dat van de equipe, die vorige maand eerste werd op het kampioenschap van Europa, twee man aan ons jaarlijkse toernooi deelnamen. De in totaal 53 deelnemers, die 's morgens met twee bussen van het Centraal Station waren afgehaald, werden ontvangen in de gezellige kantine van het fort, waar zij bij een kop Het terrein was versierd met vlaggen en spandoeken, terwijl bij de toe gang onze reclamewagen stond opgesteld. koffie de laatste aanwijzingen van de wedstrijdleider, de heer H. Duiker, kregen. Klokslag half twaalf klonk het startsein voor de grote strijd, waarbij in tegenstelling tot vorig jaar, toen elke vis telde, de minimum maat nu op 15 cm gesteld was. Over het zonovergoten parcours woei een licht briesje en alles zag er naar uit, dat het een succes volle visdag zou worden. Er werd over het geheel dan ook aardig gevangen, zij het dat verscheidene ervaren hengelaars hun score beperkt zagen, doordat hun even geroutineerde „tegenstanders" kans zagen zich voortijdig van de doorgaans lichte, vistuigen te bevrijden. Na het eindsignaal, om half vier, begaf het hele gezelschap zich naar 't Koelschip van de brouwerij in Amsterdam, 5

Vers van 't Vat | 1969 | | pagina 7