FUNCTIE CLASSIFICATIE VAN DE ONDERNEMINGSRADEN De vergaderingen van de ondernemingsraden werden ge houden op 24, 25 en 26 september resp. te Amsterdam, Rotterdam en Den Bosch, In deze vergaderingen werden de onderwerpen bekend gemaakt, die thans in behandeling zijn teneinde de harmonisatie van de arbeidsvoorwaarden voor het personeel van Heineken, Amstel en Vrumona zo spoedig mogelijk tot stand te brengen. AMSTERDAM Zoals bekend is de afkoopsom van de contante waarde van de rentezegels ter beschikking gesteld aan de werknemers, die hiervoor krachtens de liquidatieregeling van de Invali diteitswet in aanmerking komen. Dit bedrag zal dus voor deze werknemers niet meer in het pensioen zijn opgenomen. De voorzitter deelt mede, dat thans bij de actuaris van het pensioenfonds de vraag in studie is of een regeling kan worden opgesteld t.a.v. hen, wier recht op een uitkering krachtens de Invaliditeitswet wel in het pensioen is op genomen. In de pensioengrondslag is een deel van de ploegentoeslag opgenomen. Door de leden wordt nu de vraag gesteld of de ploegentoeslag ook in aanmerking mag komen voor de premiespaarregeling. De voorzitter zal hierop terugkomen. Vervolgens komt de tantièmeregeling aan de orde. Gevraagd wordt of het tantième of een deel daarvan een onderdeel kan gaan vormen van de pensioenopbouw m.a.w. in de pensioengrondslag kan worden opgenomen. Door de OR wordt gesteld dat het tantième een niet variabel bestanddeel van het inkomen is geworden nu reeds sinds enkele jaren het uitgekeerde percentage het maximum van de regeling heeft bereikt. Tevens verzoekt de raad het mogelijk te maken dat het tantième ook over overwerk wordt uitgekeerd. De voorzitter zal hierop terugkomen. ROTTERDAM De heer J. L. Jonkers, lid van de jeugdredactie, was bij deze vergadering als toehoorder aanwezig. Aangezien de veiligheidscommissie minder goed functio neerde, is met de bedrijfsleider overeengekomen punten over veiligheid in het vervolg te behandelen in de bedrijfs- commissie. De voorzitter deelde mede dat de actuaris van het pensioen fonds naar een redelijke oplossing zoekt van de problemen, ontstaan door het in een aantal gevallen uitbetalen van de afkoopsom van de contante waarde aan de rentezegels. De ondernemingsraad heeft de voorzitter schriftelijk rap port uitgebracht omtrent het ontbreken van een commissie van beroep bij de zgn. functieclassificatie. De voorzitter zal dit stuk bespreken in de vergadering van de stafdienst personeelszaken. Door onjuiste berichtgeving in de pers is de indruk gevestigd dat de Bossche brouwerij tot 7 miljoen hectoliter wordt uitgebreid. De voorzitter lichtte deze berichtgeving nader toe en bracht een en ander tot de juiste proporties terug. Door reorganisatie van het concern is aan een aantal oudere personeelsleden een afvloeiingsregeling aangeboden. Door de voorzitter wordt een toelichting op deze regeling gegeven. DEN BOSCH Voor de huisvesting van de commerciële, dienst is kantoor ruimte gehuurd aan de Zuidwal te Den Bosch. Over be stemming en inrichting van de vrijgekomen kantoorruimte op de brouwerij zal overleg worden gepleegd met de chefs van de diverse afdelingen. De heer J. M. M. van Berkom, chef personeeldienst te Den Bosch, zal eveneens als chef personeeldienst te Hel mond fungeren. Het bezoek van de directeur-generaal van de arbeid, ir. Reij, aan de Bossche brouwerij, waarbij de ondernemingsraad aanwezig was, verliep in een ongedwongen sfeer. De voor zitter kon meedelen dat ir. Reij tevreden was over zijn bezoek aan de brouwerij en de voorlichting die hem mede door de ondernemingsraad was gegeven. De data voor de volgende ondernemingsraadsvergaderingen zullen nog nader worden bekendgemaakt. Stelden wij u omstreeks april van dit jaar door middel van een publikatie in de personeelbladen en via een bulletin op de hoogte van de noodzaak een project Functieclassifi catie te doen uitvoeren in het concern, nu, een half jaar later, lijkt het ons goed u over de voortgang en de stand van zaken te informeren. Als eerste punt dient hierbij vermeld te worden de instructie op het gebied van functieclassificatie, die werd gegeven aan de full- en part-time medewerkers aan het project. Vervolgens de uitgebreide mondelinge voorlichting aan functionarissen in de administratieve sectoren van Heineken, Amstel en Vrumona, met het doel hen zo volledig moge lijk op de hoogte te brengen van het ,,hoe en waarom" van het project, waarbij tevens vragen en opmerkingen monde ling konden worden behandeld. Ook voor de functionarissen van de personeeldiensten van het concern en voor de leden van de ondernemingsraden van Heineken en Amstel vond een soortgelijke voorlichting plaats. Na het bovenstaande kon een aanvang worden gemaakt met het interviewen van functionarissen in de administratie over de inhoud van hun functie om zo dié informatie te verzamelen, die nodig is om zg. verkorte functiebeschrij vingen te kunnen opstellen. Zoals u zich zult herinneren verschaft de verkorte functiebe schrijving de gegevens om de functie te wegen, de zwaarte te bepalen, waardoor een vergelijking met andere functies mogelijk wordt en de onderlinge rangorde van functies kan worden be paald. Dank zij de grote bereidheid tot medewerken van een ieder, die bij het project in de administratie is betrokken, konden vrijwel alle functies, die het eerst voor beschrijving in aanmerking kwamen, in de vorm van verkorte functie beschrijvingen in kaart worden gebracht. In samenwerking met de part-time medewerkers uit de administratie kwam het grootste deel van deze verkorte functiebeschrijvingen, waarmee de betrokken functionarissen zich hebben kunnen verenigen, reeds in augustus en septem ber jl. in ons bezit. Echter als gevolg van de reorganisatie in het concern, waardoor ook in de administratie verande ringen plaatsvonden die in meer of mindere mate door werkten op het materiaal dat wij voor verdere verwerking konden gaan gebruiken, werd het juist geacht tijdelijk met de voortgang van het project in de administratie te wachten tot wij nadere informatie krijgen over de definitieve werk verdeling in de functies waar wij ons mee bezighouden. Op het ogenblik zijn besprekingen aan de gang waarin wordt nagegaan in welke sectoren van het concern het project Functieclassificatie zal kunnen worden voortgezet. Wij verwachten spoedig hierover nadere informatie te kun- nen geven. Drs. W. M. M. van Baal Stafdienst Personeelzaken (Groep Arbeidsvoorwaarden) 3

Vers van 't Vat | 1969 | | pagina 5