A. F. OLDERSOM anders dan anders.... In ieder geval DRS. G. VERMEULEN AFSCHEID AFSCHEID DANK! Aangezien mijn afscheid door omstandigheden slechts in beperkte kring kon worden gehouden, ben ik niet in de gelegenheid geweest ieder persoonlijk de hand te drukken. Daarom wil ik, langs deze weg, mede namens mijn vrouw alsnog gaarne mijn hartelijke dank betuigen aan directie, chef en collega's voor al het goede dat ik gedurende mijn diensttijd alsook bij mijn afscheid heb mogen ondervinden. Amsterdam A. F. Oldersom dacht Ineke de Gids, die toen zij ging trouwen voor het probleem gesteld werd: Wat voor foto reportage moet er gemaakt worden? Zij kreeg een idee en schreef een brief naar onze Rotterdamse brouwerij, waarin zij vroeg of het mogelijk was een aantal foto's tegen een achter grond van Heineken kratten of iets dergelijks te maken. Het werd de brouwzaal, waar op 3 oktober jl. het kersverse echtpaar Wuyster- de Gids vlak na hun huwelijksvoltrekking in Schiedam als rasechte foto modellen optrad en waar de bruid, om aan de wensen van de fotograaf te vol doen, af en toe halsbrekende toeren moest verrichten. Na afloop van de fotoreportage werd het bruidspaar in de raads- kelder ontvangen, waar de feeste lijkheden van die dag begonnen met een goed glas Heineken. Te vens ontving het jonge echtpaar een kleine attentie namens Heine ken. (Foto's J. C. Schipper) Een handdruk bezegelde de woorden van de heer Jansen (rechts) aan het einde van de bierreis-door-het-leven van de heer Vermeulen. Na bijna veertig jaar eindigde de bierreis-door-het-leven van de heer Vermeulen op 29 september in de raadskelder te Rotterdam. Op zijn verzoek was slechts een klein gezelschap bij het afscheid aanwezig. „Maestro van de microbiologie", zo begon dr. Jansen, de enige spreker, zijn toe spraak, waarin hij van de vele kwaliteiten van de heer Vermeulen er enkele in het bijzonder belichtte. Deze kreeg de eretitel „Protector van de Heineken gist", wiens straffe hand geen degeneratie van de gist duldde. Ook werd zijn naam door de heer Jansen in een adem genoemd met die van Elion, als een van de microbiologen, die de Heineken gist hebben bewaakt en in goede toestand doorgegeven. Aan het slot van zijn toespraak overhandigde de heer Jansen op symbolische wijze het afscheidsgeschenk, een platenspeler, en wenste hij de heer en mevrouw Vermeulen het allerbeste voor de toekomst. Het dankwoord van de heer Vermeulen groeide uit tot een complete toespraak, waarin hij de belangrijkste onderdelen van zijn bierreis de revue liet passeren, hier en daar voorzien van een passende filosofie. Tot slot dankte hij nogmaals voor de vriendelijke woorden, het fraaie cadeau, de mooie bloemen voor zijn vrouw en voor het plezierige contact en de prettige samenwerking in al die jaren. De heer Lindeman (links) over handigt de heer Oldersom de gebruikelijke envelop. Amsterdam. Door omstandigheden vond het afscheid van de heer Oldersom, dinsdag 30 september, slechts in besloten kring plaats. Met hem verliet een van Amsterdams oudgedienden, die gedurende zijn gehele diensttijd van meer dan vijfenveertig jaar op de expeditie werkzaam was geweest, de brouwerijgemeenschap. In de raadskelder deed een klein gezelschap de heer Oldersom uitgeleide naar pen- sioenland, waarheen hem ook onze beste wensen vergezellen. Bgn. 8

Vers van 't Vat | 1969 | | pagina 10