I ties die in de onderstaande afdelin gen zijn ondergebracht: a. Centrale research, onder leiding van drs. B. W. Drost, thans hoofd van de afdeling brouwerij-re- search bij Amstel Brouwerij N.V.; b. Centraal laboratorium, waarvan de leiding bij drs. P. van Eerde blijft berusten; c. Brouwtechnische dienst, die wat de Nederlandse sector betreft, zal worden geleid door de heer A. Ferdinandus, terwijl de ac tiviteiten van de buitenlandse brouwtechnische dienst door de heren F. E. Gaeng en G. H. Ulenberg zullen worden behar tigd, die deze taak reeds vele jaren respectievelijk voor Amstel en Heineken hebben verricht; d. Produktie Inkoop, onder leiding van de heer J. P. M. Annegarn, thans hoofd produktie-inkoop van Heineken Technisch Beheer N.V.; e. Technische opleidingen. Deze ac tiviteiten zullen door ir. A. M. M. Bartels worden geleid, die al ge ruime tijd voor Heineken Tech nisch Beheer N.V. op dit terrein werkzaam is. Dr. H. E. Jansen, thans hoofd van de centrale technologische dienst in Heineken Technisch Beheer N.V., zal worden belast met de uitvoering van speciale projecten. Voor de organisatie van de Centrale Engineering zij verwezen naar sche ma IV. Ook deze derde hoofdgroep staat ten dienste van alle, met het Heine ken concern verbonden bedrijven, die voor hun nieuwbouwprojecten een beroep doen op de gezamenlijke werktuigbouwkundige- en elektrotech nische know-how, óf op de mogelijk heid om technisch ontwikkelingswerk te laten verrichten. Deze activiteiten zijn respectievelijk ondergebracht bij: a. het Projectenbureau, waarvan de leiding berust bij ir. P. Lagaay, die vroeger dit bureau leidde voor Heineken Technisch Beheer N.V.; b. de afdeling Technische inkoop; c. de afdeling Technische ontwik kelingen en normalisatie. Deze beide laatste afdelingen staan onder leiding van ir. J. In- german, die bij Heineken Tech nisch Beheer N.V. reeds op het zelfde terrein werkzaam was; d. de afdeling Preventief onderhoud, onder leiding van de heer E. Ruy- ter, die dit werk reeds bij Heine ken Technisch Beheer N.V. ver richtte. Zoals uit de inleiding valt af te leiden zullen de technische lijnfunctiona- rissen, die ten behoeve van de met ons gelieerde buitenlandse bedrijven werkzaam zijn, een onderdeel gaan vormen van de Internationale Divi sie. De organisatiestructuur van deze divisie is nog niet gereed, zodat meer gedetailleerde mededelingen over deze sector van onze technische acti viteiten zullen worden verstrekt, zo dra een volledig beeld kan worden gegeven. Wel kan reeds worden medegedeeld dat ir. H. Wanschers, thans onder directeur van Heineken's Brouwerij en Nederland N.V., zal worden be last met de leiding van de groep Techniek Buitenland. De technische contacten met deze bedrijven zullen worden geleid via de groepsinge- nieurs die, zoals uit het bovenstaan de blijkt, nauw samenwerken met de hoofdgroepen Technologisch Cen trum en Centrale Engineering. De nieuwe organisatie in de Tech nische Divisie zal uiterlijk 1 oktober a.s. van kracht worden, doch voor een aantal afdelingen zal deze reeds eerder kunnen worden ingevoerd. Betrokkenen zullen nog nader dien aangaande worden ingelicht. d a ij it i. n ?r le P n g )- rt t- 3

Vers van 't Vat | 1969 | | pagina 5