In de mededeling d.d. 20 juni j.l. van de Raad van Bestuur werd mel ding gemaakt van het feit, dat de vijf tot ons concern behorende, in Nederland gevestigde brouwerijen tesamen met de bijbehorende tech nische staforganen zullen worden ondergebracht in een Technische Divisie. Zoals uit bijgaand schema I blijkt, zijn de belangrijkste activiteiten on derverdeeld in een drietal hoofd groepen, te weten: 1Produktie Nederland, onder lei ding van drs. G. L. Rinkel, thans directeur van Heineken's Brou werijen Nederland N.V.; 2. Technologisch Centrum, onder leiding van drs. J. Gombert, thans directeur van Heineken Technisch Beheer N.V.; 3. Centrale Engineering, onder lei ding van ir. H. R. S. Tijssens, thans directeur van Heineken Technisch Beheer N.V. Verder is op dit schema weergegeven dat als stafdienst in de divisie is op genomen een economische analyse, die onder leiding staat van de heer K. Th. W. M. Bakx, thans chef van de bedrijfseconomische afdeling van Heineken's Brouwerijen Nederland N.V. Eerstgenoemde dienst is ten nutte van de gehele divisie, doch om rede nen van doelmatigheid zijn de afde lingen zodanig ingedeeld, dat opti maal rekening is gehouden met de verschillende werkzaamheden die voor de drie hoofdgroepen moeten worden verricht. Zo zullen hoofdzakelijk ten behoeve van Produktie Nederland werken: a. de afdeling planning en control (budgettering en verslaggeving) onder leiding van drs. A. H. Gerards, thans chef landelijke budgettering Heineken Neder land; b. de afdeling kostprijscalculaties, onder leiding van de heer L. U. Broekmans, thans chef afdeling budgettering bij de Heineken brouwerij te Rotterdam; c. de afdeling centrale logistiek, on der leiding van de heer G. C. Broere, thans chef van het cen trale bedrijfsbureau Heineken Nederland. Het Technologisch Centrum en de Centrale Engineering zullen voor hun financieel-economische werk zaamheden gebruik kunnen maken van de andere afdeling planning en control, die onder leiding staat van drs. E. A. Olde Monnikhof, thans bedrijfseconoom bij Heineken Tech nisch Beheer N.V. Zoals op schema II is weergegeven ressorteren onder Produktie Neder land de drie Heineken en twee Am- stel brouwerijen. Ir. J. Boonen, thans adjunct-direc teur van Amstel Brouwerij N.V., zal worden belast met de werktuigbouw kundige coördinatie van de vijf be drijven, terwijl in de functie van brouwtechnische coördinator nog niet is voorzien. De bedrijfsleiding van de vijf brou werijen blijft ongewijzigd, zodat deze zal berusten bij: Drs. J. J. C. Goos voor Heineken Amsterdam Ir. W. F. Schipper voor Amstel Amsterdam Ir. J. M. van Rossem voor Heineken Rotterdam Ir. A. K. E. ten Bruggen Cate voor Heineken Den Bosch Ir. J. Drost voor Amstel Helmond. Op schema III is weergegeven de organisatievorm van het Technolo gisch Centrum. Deze tweede hoofdgroep vervult ten behoeve van het totale concern, dus zowel voor onze binnenlandse, als voor de met ons gelieerde buiten landse brouwerijen een aantal func-

Vers van 't Vat | 1969 | | pagina 4