CARA!B!SCH HITWERK hun splinternieuwe dubbel-l.p. „Tommy iite vertolkt, waarbij schillende liedjes van de Beatles ,^1 onnnoc I P R.-.S vertolkte en ous /.eer veei suedes Ze komen van het eiland Barba dos. In 1962 begon hun ster te rijzen, eerst aan het Caraïbisch firmament, later ook in Europa en in de Verenigde Staten. Ik bedoel: The Merry Men. Tijdens mijn diensttijd in Suriname heb ik met Emile Straker, Robin Hunte, Chris Gibbs en Stephen Fields (samen de Merry Men) na hun optreden op ons militair terrein een ge sprek gehad. In Zuid-Amerika zijn ze waanzinnig populair, omdat ze op onnavolgbare wijze de Cara- ibische muziek op een eigentijdse manier weten te vertolken. Men noemt hun muziek ook wel: Cari- beat van de Merry Men. Vanaf het eerste moment trokken de Merry Men volle zalen en maakten de ene hit na de andere. In 1964 kregen ze een contract voor drie weken in diverse Lon- dense nachtclubs, hun eerste con tact met Europa. Deze drie weken werden drie maanden en toen ze weer naar hun geboorte(ei)land Barbados vertrokken, hadden ze het toch zo chauvinistische Enge land op de knieën gekregen. In Nederland zijn ze eigenlijk de laatste maanden pas goed be kend, door hun recente schijf Big Bamboo, die zeer hoog op de vaderlandse hitlijsten eindigde. De Merry Men maken op het ogenblik toernee na toernee. Door Canada, de Bermuda's, Amerika en Engeland. Mochten ze ooit nog eens naar Nederland komen, dan raad ik jullie beslist aan te gaan kijken en te luisteren naar hun opvatting van de Zuidamerikaanse en Caraïbische muziek. COR Qrninfmfoarc Op het ogenblik loopt er een nieuwe actie van het Verbond voor Veilig Verkeer, namelijk „Bromfietsers steek uit die hand". Hoewel de actie slechts twee maanden duurt wil dat niet zeg gen, dat brommend Nederland zich er slechts twee maanden rekenschap van moet geven. Hieronder laten we het persbe richt betreffende deze actie vol gen, omdat we menen dat dit zeer de moeite waard is. Het niet aangeven van richting door bromfietsers bij het links- of rechtsafslaan is een belangrijke oorzaak van het steeds toenemen de aantal verkeersongevallen met bromfietsers. Met name jongeren in de leeftijdsgroep 1624 jaar verzuimen al of niet moedwillig verandering van richting aan te geven waardoor andere wegge bruikers niet tijdig worden geat tendeerd op het voornemen af te IlViibo ItGSb, O» rikJikJ&y nOaii Torquay, Devon ENGLAND. CHool# rhS# 4!« slaan. Slechts weinigen reali seren zich daarbij dat zij de zwak ste en kwetsbaarste partij zijn in het verkeer, hetgeen tot uitdruk king komt in de ongevallencijfers. Uit de voorlopige C.B.S.-cijfers (verkeersongevallen) over het jaar 1968 blijkt, dat een kwart (705) van het totale aantal verkeers doden (2890) is onder te brengen in de groep 15-24-jarigen. Van deze 705 doden verongelukten er 537 op de bromfiets, van wie 251 tot de leeftijdsgroep van 16-24 jaar behoorden. In dezelfde leef tijdsgroep werden meer dan 11.000 bromfietsers min of meer ernstig gewond. Het Verbond hoopt, dat door de actie „Steek uit die hand" de jeugdige bromfietser, die met zijn vaak acrobatische behendigheid overal doorheen weet te glippen (en wellicht daardoor verzuimt of het onnodig vindt richting aan te geven) meer begrip zal gaan op brengen voor het overige verkeer, dat zich vaak minder op boven genoemde eigenschap kan ver laten. Hetzelfde geldt voor het (brom-)fietsen op trottoirs. Ter ondersteuning van de actie, is een geheel op de jeugd afge stemde hippe tv-spot vervaardigd, die gedurende de actieperiode de huiskamers zal binnen-,.hippen". Voorts wordt door middel van eveneens aangepaste informaties in radiouitzendingen, alsmede door het verspreiden van 10.000 affiches en 10.000 raambiljetten aandacht aan deze actie besteed. AMSTERDAM sinds het eten in de kantine van de Volkskrant zo uit stekend is, het hoofdkan toor niet achter wil blijven dit tot gevolg heeft dat een „broodje vlieg" nu ook op het menu staat (vlieg op? goed voor u!) er al weer een nieuw pand je bijgekomen is, nl. voor de kantoorbehoeften blijkt dat er bij Heineken nóg steeds behoeften be staan je je zo langzamerhand be gint af te vragen waar dat naar toe moet het tekenen van post voor een (ver)zeker(e) afdeling wel eens moeilijkheden op levert outsiders er misschien van uitgaan dat een dun be volkte afdeling weinig om het lijf heeft, maar insiders wel beter weten er een bijzonder interes sant artikel in het juli/ augustus-nummer van Vers van 't Vat stond dit de titel had „Laat uw goede hart spreken" nu weer iedereen zijn hart vasthoudt dit echter niet alleen door het artikel komt er in de Taverne zo ont zettend veel te fluisteren valt het daarom moeilijk is om naar huis te komen een bepaalde figuur er in het bijzonder moeite mee had hij zijn vrouw door de tele foon mededeelde: Zet de aardappelen maar één voor één op, het kan wel eens laat worden nu je weet waar je aan toe bent, je niet meer weet waar je aan toe bent. ROTTERDAM men in de fabriek het plan heeft een complex volks tuinen op te kopen dit terrein de direktie zal worden aangeboden voor de nieuw te bouwen brouwerij tante Pos nog steeds vreem de brieven bezorgt het bouwbureau betiteld wordt als de afdeling Ont roerende goederen de afzender van desbetref fende brief de Fa. Snikkers is dat een andere firma door alle fusies blijkbaar hevig in de war is geraakt dit bedrijf denkt, dat aan de Crooswijksesingel d'Oranjeboom gevestigd is.

Vers van 't Vat | 1969 | | pagina 27