7 GP- OPLOSSING WOORDRAADSEL A DE PUZZELHOEK In verband met de vakantie van onze puzzelredacteur hebben wij in deze hoek enkele raadsels verzameld, die wij u gaar ne ter oplossing aanbieden. Het betreft hier: 1. Een Brandraadsel, 2. Een Treinraadsel 3. Een Tuinraadsel 4. Voor diegenen, die goed belezen zijn, een Literatuurraadsel (ingezonden door de heer J. Broer te Rotterdam). Hartelijk dank voor uw medewerking! Om mee te dingen naar de drie ter be schikking gestelde cadeaubonnen van elk 7,50, dient u óf de juiste oplossing in te zenden van de puzzels 1, 2 en 3 tezamen óf van puzzel 4 op zichzelf. Een com binatie wordt uiteraard vanzelfsprekend toegelaten. Uw inzendingen worden uiterlijk 20 ok tober a.s. in Amsterdam bij de heer Kei ler verwacht. De redactie BRANDRAADSEL Op een eiland, dat geheel bebost is, be vindt zich een man. Deze heeft niets bij zich, bezit geen boot en kan niet zwem men. Het eiland heeft geen strand en er zijn ook geen open plekken in het bos. Op een gegeven ogenblik breekt aan de westzijde van het eiland over de volle breedte een bosbrand uit (zie de teke ning). De vuurzee rukt in oostelijke richting op en de man lijkt ten dode opgeschreven. Toch brengt hij het er levend af! Hoe? TREINRAADSEL De rangeerder van locomotief L op de tekening krijgt de volgende opdracht. Hij moet wagon A op de plaats van wagon B brengen en wagon B op die van A en daarna weer naar zijn uitgangspunt rij den. De wagons kunnen niet onder de tunnel T door, de locomotief wil. De rangeerder speelt het klaar. U ook? 1 L TUINRAADSEL Een tuinman moet in een tuin 12 fruit bomen planten. Hij heeft deze bomen zo danig geplant, dat men 7 verschillende rijen van ieder 4 bomen kan onderschei den. Zodoende behoren sommige bomen tot verschillende rijen. Teken het plan volgens hetwelk de bo men geplant werden. LITERATUURRAADSEL Gegeven: Onderstaande dicht- en proza regels met daarbij enige door cijfers aan gegeven ontbrekende woorden. Gevraagd: De cijfers te vervangen door de ontbrekende woorden. Bij een juiste oplossing vormen de begin letters van deze woorden het pseudo niem van de schrijver van „Orkaan bij nacht". Voor de oplossing gelden uiter aard alleen de ontbrekende woorden! Denkend aan 7 zie ik 3 rivieren 6 door oneindig 9 gaan (Marsman) De bomen dorren in 't laat seizoen En wachten 5 de nabije winter (Kloos) Een nieuwe lente en een 12 geluid (Gor ter) Ik houd van het proza dat als een 10 op mij toekomt (Van Deyssel) Goede dood wiens zuiver pijpen Door 't verstilde 2 boort (Boutens) Ik heb de schim des drossaarts 1 (Perk) Wat zijt ge klein, Holland Met al uw velden en vlakke wegen Met uw rampzalig 11 (Adama van Schel- tema) De zachte krachten zullen zeker winnen aan 't 4 (H. Roland Holst) Er was 8 een tijd (Potgieter) maximaal meteoor lading molenaar geren duivel etensrest plezier minister racen omhaal elzas mankement kelen elftal tehuis kamperui zeilteken mankeren bagatel gage zuster pastel Het gezegde luidt: Ieder is zichzelf het naast. De prijswinnaars, die door het lot wer den aangewezen, zijn: Mevrouw C. A. Agatz-Smit, Den Bosch; J. J. van Dijk, Rotterdam en G. Gischler, Amsterdam. Allen proficiat! 20

Vers van 't Vat | 1969 | | pagina 22