voorsprong werd genomen. De dames brachten het laatste winstpunt binnen door in drie sets te winnen. 26 april - Heineken 2 - Aeolus/Oledo 12: 4—1 Miep Hoogenboom won bijzonder vlot haar single met 62; 61. Ook het damesdubbel liep gesmeerd, stand 61; 61 in ons voordeel. Bob Hoogenboom moest in zijn tegenstander zijn meerdere erkennen, maar het echtpaar Kievits won in twee sets het gemengd dubbel. Het herendubbel werd een spannende partij. De eerste set moest aan Aeolus gelaten worden, maar de tweede kwam op naam van onze mannen. In de derde set, bij een stand van 54 in het voor deel van Aeolus, moest vanwege een wolkbreuk een veilig heenkomen worden gezocht. Deze partij moest dus in haar geheel worden overgespeeld, hetgeen maandag 28 april gebeurde. Aeolus had toen niet veel in te brengen en zij werd „van de baan geveegd" met 61; 61. 3 mei - Vice Versa 10 - Heineken 2: 23 De tegenstandster van Miep speelde zeer sterk, zodat onze dame tenslotte na danig verweer met 64; 75 verloor. Het herenenkelspel was een vermoeiende wedstrijd, die bijna anderhalf uur duurde en tenslotte door Vice Versa met 63; 108 werd gewonnen. De mixedpartij van Chariot Kievits en Bob Hoogen- doorn werd zeer snel door ons met 61; 60 gewonnen. Ook de dames dubbel werd een winstpunt voor ons: 61; 63. De beslissing lag dus bij de heren- dubbel, die door onze heren geconcen treerd werd gespeeld en met de goede cijfers 61; 62 werd gewonnen door Bob en Hans. Bravo! 10 mei - Heineken 2 - C.C. 9: 14 Ook de returnwedstrijd tegen dit sterke team uit Dordt werd niet door ons ge wonnen. Miep Hoogenboom bracht de enige winst door haar singlepartij met 61; 36; 61 te winnen. Voor wat betreft de overige vier partijen moest helaas in twee sets de eer aan C.C. wor den gegeven. Dit team was dan ook het enige, dat ons tweemaal de baas bleef. Aeolus/Oledo 12 - Heineken 2: 14, wegens regen van 17 mei uitgesteld tot 7 juni Bob Hoogenboom moest zijn single ge wonnen geven, maar Chariot pakte de winst met 60; 61. Ook de dames dubbel werd vlot gewonnen in twee sets, evenals de herendubbel. Toen ook het gemengddubbel door Miep Hoogen boom en Hans Kievits met 62; 62 werd gewonnen, waren de vier punten binnen van deze wedstrijd. 31 mei - Heineken 2 - Vice Versa 10: 32 Ook de laatste wedstrijd leverde ons twee punten op. Hans Kievits verloor in drie sets zijn single. Miep Hoogenboom won overtuigend met 60; 60. Ook de damesdubbel werd gewonnen, als mede het gemengddubbel. De heren dubbel moest met 46; 46 gewonnen worden gegeven. Ook voor ons tweede team dus geen promotie, maar wie weet wat het volgende jaar ons brengt! Ons herenteam (Heineken 3) heeft zich gehandhaafd in de eerste klasse. Bravo! Dit team bestond uit de heren P. A. van Engelen, J. J. Fransen, A. J. Hoogen boom, H. H. W. Norp, P. Th. Schoonen- berg en M. van Willigen. In deze com petitie werden vier punten behaald, ter wijl één wedstrijd met 22 is geëindigd; de vijfde partij in deze wedstrijd kon door regen niet gespeeld worden en is nog steeds niet gespeeld. Kennelijk was dit voor geen der ploegen in de betref fende afdeling van belang. De punten werden als volgt binnengehaald: 19 april - Heineken 3 - De Hartel 6: 23 De winst kwam hier uit twee heren- dubbels. 26 april - Barendrecht 6 - Heineken 3: 4—1 Het team uit Barendrecht is tenslotte kampioen der afdeling geworden. Het is dus niet te verwonderen, dat onze heren verloren. 3 mei - Heineken 3 - Rotterdam-Zuid 4: 3—2 Na enige strubbelingen werd deze wed strijd door ons gewonnen. De opstelling van ons team was een probeersel, met de gedachte: „in de tweede helft van de competitie zal blijken of de combinatie ideaal was". 10 mei - De Hartel 6 - Heineken 3: 22 In Spijkenisse werden de twee singles vlot verloren, maar twee van de drie In Rotterdam heeft een groep Portugese werknemers duidelijk laten blijken dat ook zij zeer voetbalmi'nded zijn. Zij vormden onder elkaar een elftal en trok ken op 16 augustus ten strijde tegen een Surinaams elftal, bestaande uit vaste klanten van de Paradise Bar, waar onze afnemer de heer William Scholsberg gast heer is. dubbels werden gewonnen, dus was de stand weer gelijk. De derde dubbelpartij werd door de regen afgebroken en zou op een later tijdstip worden overge speeld. De nieuwe datum viel eveneens in het water, vandaar dat de stand 22 is gebleven. 17 mei - Heineken 3 - Barendrecht 6: 14 Ook deze returnwedstrijd werd met overtuigende cijfers door Barendrecht gewonnen. De wedstrijd werd overigens, weer vanwege de regen, niet op 17 mei, maar de week daarop gespeeld. 31 mei - Rotterdam-Zuid 4 - Heineken 3: 1—4 Met vijf man en de wil om te winnen werd naar De Enk getogen. Met een duidelijke uitslag werd deze competitie door ons herenteam besloten. Rotterdam-Zuid degradeerde. Heineken heren gaat zo voort! Onze reservespelers H. van Houweninge en W. F. N. Malcorps hebben niet op het veld behoeven te verschijnen, terwijl Marleen Schönberger, zoals boven ver meld, éénmaal is ingevallen. Het bestuur dankt spelers en reserves voor de wijze waarop zij in deze com petitie de R.L.T.C. „Heineken" hebben vertegenwoordigd en spreekt gaarne de hoop uit, ook in volgende jaren weer diverse teams voor deze competitie te kunnen inschrijven, mogelijk met een succesvolle bekroning door promotie naar een hogere klasse! Bestuur en captains Het Portugese Heineken elftal. Op een modderig veld ontbrandde een heftige strijd, die na een ruststand van 30 eindigde in een 60 overwinning voor de Surinamers. Zo bijster fortuinlijk waren onze Portugezen dus niet. Zij heb ben het plan nog meer ontmoetingen op touw te zetten. Mét hen hopen wij dat de resultaten daarvan gunstiger zijn! 19

Vers van 't Vat | 1969 | | pagina 21