40-jarig jubileum G. VAN WIJK Afscheid C. MOLIJN EN J. VAN EIJK Op 5 augustus 1969 was het veertig jaar geleden dat de heer G. van Wijk bij Heineken te Rotterdam in dienst trad. Het was het begin van een loopbaan, die geheel in het teken van de expeditie zou staan. De eerste jaren, tot 1933, was de heer Van Wijk werkzaam als buitenklerk. Daarna werd hij assistent op de afde ling export (in die jaren vormden expeditie en verschepingen één afde ling). In de oorlogsjaren, toen de ex port was weggevallen, verrichtte hij diverse werkzaamheden op de expe ditie tot hij, in 1946, geroepen werd om samen met de heer Kleingeld gedurende een periode van een jaar, de leiding van deze afdeling op zich te nemen. In 1947 werd de heer Van Wijk aan gesteld als chef expeditie, een functie, die hij nog steeds vervult. Sinds vorig jaar september is de afde ling gehuisvest bij het depot aan de Bettoweg, van waaruit alle afleverin gen in Rotterdam en omgeving plaats vinden. In verband met persoonlijke omstan digheden is het jubileum van de heer Van Wijk op 5 augustus niet op de gebruikelijke wijze gevierd. Geheel onopgemerkt is het feit van vier de cennia in dienst van Heineken niet voorbijgegaan. Op 26 augustus werd de jubilaris met zijn vrouw op de brouwerij door de heer Borgers ont vangen, waarna in kleine kring de veertig jaren bierexpeditie op geani meerde wijze werden herdacht. De heer Molijn (midden) met zijn vrouw, „geruggesteund" door zijn chef en de collega's, waarmee hij de laatste jaren heeft samengewerkt. Geheel rechts de heer en mevrouw Van Eijk. Rotterdam. Woensdag 30 juli was zowel voor de heer C. Molijn als voor de heer J. van Eijk de laatste dag van hun ruim 47-jarig dienstverband. Op de kamer van de bedrijfsleider, waar beide heren met hun echtgenoten ontvangen werden, overhandigde de heer De Voogd hen een bedrag onder couvert, waarna het ge zelschap zich nog vermaakte met verhalen „van toen". Na dit officiële gedeelte daalde men af naar de raadskelder, waar de naaste medewerkers van de heren Molijn en Van Eijk al bijeen waren. De heer Van Eijk ging op 30 juli met pensioen. Hij bedankt hier de heer Ruivenkamp voor diens toespraak. Als eerste spreker richtte de heer Kok, chef commerciële technische dienst (voorheen bierservice), het woord tot de heer Molijn, die de laatste zeven jaren op genoemde afdeling werkzaam was. Het speet de heer Kok, dat een zo nauw gezette werknemer de brouwerij ging verlaten, hoewel hij het hem best gunde. „De jaren, doorgebracht op de afde ling bierservice, waren goede jaren", aldus de heer Kok. Als aardigheid vermeldde hij nog, dat de familie Molijn 87 jaar bij de nu 95 jaar oude Rotterdamse brouwerij had gewerkt, met een totaal dienstverband van ruim 200 jaar. 16

Vers van 't Vat | 1969 | | pagina 18