Beter één Pijp op de hoek Op de Internationale Tentoonstelling in Kinshasa, die van 30 juni tot 21 juli werd gehouden, bevond zich ook een stand, die verzorgd was door de Bralima-brouwerijen in Congo, waarmee wij nauw samenwerken. Het middelpunt van de stand werd in genomen door een maquette van de door ons te bouwen nieuwe brouwerij, die de vijfde vestiging van Bralima in Congo Kinshasa wordt. Het nieuwe bedrijf zal worden opgericht in M'bandaka. Bij de op 5 en 6 september te Epen (L.) gehouden Internationale Heuvelklim van de K.N.A.C. gingen de Heineken T-Ford en de A-Ford van Amstel als eerste deel nemers van start in de zg. formule Senior. Het startsein werd gegeven door de heer Sparlaar, loco-burgemeester van Vaals. Ondanks zijn hogere leeftijd „spoot" de T-Ford als eerste weg, hetgeen oplettende buiskijkers ongetwijfeld gezien zullen heb ben. In ieder geval, de (onze) oudjes doen het nog best! Op vrijdag 22 augustus jl. vond in Amster dam de opening plaats van de Bodega „De Pijp" Petit Restaurant, op de hoek van de le van der Helststraat en de Quellijnstraat, welgeteld 54 stappen vanaf de ingang van de brouwerij, poort uit, rechtsaf. De scep ter wordt er gezwaaid door de bij de Amsterdammers welbekende Huub Bos, twee jaar lang tapper geweest in Koelschip en raadskelder van de brouwerij en na een omweg via een Indisch restaurant in Bui- tenveldert, beland in „De Pijp". De opening kreeg een extra feestelijk tintje door 't optreden van drie rondleiders, ge kleed in 18e-eeuwse kostuums en gewapend met pijp. Na een flitsende toespraak van rondleider Frans Brooymans over „alles wat pijpt en groeit ons steeds weer boeit" (en dat is heel wat) onthulde mevrouw Bos een mannetje in de vorm van een schoorsteen, alias pijpenstandaard. De heer Mensch (com mercie) werd verzocht een lint door te knippen, waarna de eerste bierstraal de tap uitstroomde. „De Pijp" was officieel geboren. MvE De heer Mensch (links), na de opening, in gesprek met de heer en mevrouw Bos (midden). De drie rondleiders in 18e-eeuwse kostuums. V.l.n.r. de heren Brooymans, Spigt en Van der Linden. Op de voorgrond de heer en mevrouw Bos. (Foto's Max Zeijlstra) 15

Vers van 't Vat | 1969 | | pagina 17