september een bijzondere SIP AmfM)<yd -Z giÈRSMoSS kami comtmrtesmit zcgt u? oh, ik vacht vat u took pc hahvcl schiipckvc VVTAS MAANDAG 1 SEPTEMBER een bijzondere dag? Zeker, het was de dag van de officiële opening van de tentoonstelling Luchtvaart, Beweging, Ruimte in het gemeentemuseum Fodor te Amsterdam. De aanleiding voor het organiseren van deze kunstuiting is geweest het 50-jarig jubileum van de K.L.M. dat dit jaar wordt gevierd. In de gedachte van onze onderneming konden bij dit jubileum beeldende kunstenaars actief worden betrokken als er een aantrekkelijke verkooptentoonstelling van hun inzendingen kon worden gemaakt en er prijzen voor de beste werken ter beschikking zouden zijn. Heineken, als middelaar tussen kunst en K.L.M. vond ge lukkig de directeur van het stedelijk museum, de heer De Wilde, bereid het gemeentemuseum Fodor voor de expositie beschikbaar te stellen. Van groot belang echter was het vinden van een jury, die het volledige vertrouwen van de inzendende kunstenaars zou hebben. Toen echter de heren jhr. W. J. IT. B. Sandberg (voorzitter), E. Fernhout en P. Struijken zich bereid hadden verklaard de jurytaak op zich te nemen, konden de gebeurtenissen vol vertrouwen worden afgewacht. Het thema voor deelneming was „Luchtvaart, beweging, ruimte" en het inspireerde 198 kunstenaars, die 321 werken inzonden. Zij bleken er ieder op hun wijze een boeiende inhoud of een verrassende uitdrukking aan gegeven te heb ben. Voor de jury was het dan ook een verre van een voudige taak een keuze te maken. Na enkele selectieronden was de tentoonstelling ontstaan en maakten 74 werkstukken er deel van uit. Deze werden vanuit de Quellijnstraat 28, waar ze dankzij de welwillendheid van onze klaverjassers een tijdelijk onderkomen in hun zaal mochten genieten, naar het museum Fodor overgebracht. Daar waren ze te zien tot 21 september. Een andere reden van het bijeenbrengen van de kunst werken in Fodor was bovendien dat uit deze collectie het cadeau van Heineken aan de jubilerende K.L.M. zou wor den gekozen. Zo arriveerde op de le september dr. G. van der Wal, president-directeur van de K.L.M., in het museum, De heer Egberts (I.) sprak de openingsrede uit en overhandigde de prijzen aan de drie winnaars (v.l.n.r.) Jan Dibbets, Henk Huig en Antje IJpelaar. De plechtige bezegeling van de overhandiging van het geschenk /an Heineken aan de K.L.M. ter gelegenheid van het 50-jarig jubileum /an de luchtvaartmaatschappij. dag? ft kite

Vers van 't Vat | 1969 | | pagina 10