1 DE KOOLZUUROPSLAG TE AMSTERDAM In het midden (horizontaal) de opslagtank voor vloeibare koolzuur. Rechts (verticaal) de buffertank voor koolzuurgas en links de aansiuitleidingen voor aanvoer (per tankwagen) van koolzuur. Het toenemende gebruik van koolzuur in onze brouwerijen noopte ook het bedrijf te Amsterdam tot het installeren van een koolzuurontvangst-, opslag- en verdeelstation. Aanvankelijk werd dit ontworpen voor een opslagcapaciteit van 20 ton, maar met het oog op de technologische ont wikkelingen in het bedrijf werd tenslotte gekozen voor een capaciteit van 50 ton. Door de grotere afmetingen en mede in verband met de geldende veiligheidsvoorschriften kon voor de opslagtank geen ruimte binnenshuis gevonden wor- Het centrale bedieningspaneel in de machinekamer, v.l.n.r. als volgt verdeeld: Eerste 2 secties: automatische bediening koelinstallatie; midden sectie: bediening luchtcompressoren; 4e sectie temperatuurcontrole kelders en tenslotte 5e sectie: bedieningsapparatuur koolzuurstation. s—s—*- sar -era.; 1 I I a i sssssiss"1 den. Van deze nood werd toen een deugd gemaakt door de tank achter de machinekamer te plaatsen. De bedie ningsapparatuur werd echter binnen aangebracht, zodat de bediening van het gehele station geen probleem oplevert. Door de opstelling van de opslagtank in de buitenlucht werden hoge eisen gesteld aan de isolatie. Als bijzonderheid dient dan ook vermeld te worden, dat de aluminium be kleding van deze isolatie geheel werd gelijmd, zoals dat in de vliegtuigindustrie gebruikelijk is. Twee verdampers boven elkaar met bijbehorende regelapparatuur. Geheel links het verdeelstuk met de leidingen naar de afdelingen die koolzuur gebruiken.

Vers van 't Vat | 1969 | | pagina 6