REISVERENIGING VERS VAN 'T VAT DANKBETUIGINGEN spanning, waaronder zuurstof en koolstof in het bloed zijn opgelost - uitgang van hoofdtel woorden tussen 10 en 100 - verorberen - vreemd - bedrieglijke zotternij - oudnoors prozawerk van Sturluson; 4. het winstgevend zijn - hoge school (afk.) - bijbelse naam - edel van aard - dikte van bomen, halverwege de stam ge meten; 5. brede laan - ondernemingsgeest - omlaag - lofrede - gelegenheidsaanbieding - thans; 6. hoofdtelwoord - neerslag - landhuis houdkundige - voegwoord - inhoudsmaat - om gevouwen bladhoek - zeemansloon - steen; 7. jongensnaam - militair zakboekje - water in Oostenrijk - papegaai - reis om studie van een vak te maken - gezind zijn - arbeidseenheid van dyne; 8. vr. munt - wintervoertuig - gemeen - stukken ijzerafval - beoefenaar van de wis kundige aardrijkskunde - water in Friesland - elektrisch geladen atomen; 9. loflied - Ameri kaanse vliegboot - maar - als onderstaand (afk.) - veulen - Ned. Concert Organisatie (afk.) - grote oceaanboot; 10. Zijne Excellentie (afk.) - godsdienst - Ned. Spoorwegen (afk.) - god van de zee - plaats in Zuid-Holland - klein in de Maas levend visje - in orde brengen - bijwoord - Sociale Unie (afk.); 11. bijten - ongegist vruchtesap - verzekeringscontributie - 20 uur gaans of 360e deel van meridiaan - opbrengsten van kapitaal als zodanig; 12. bepaald lichaams type - onvoltooid werkstuk (fig.) - rijksgrond (afk.) - op kosten van (in de verbinding ten van) - bouwland rondom een dorp - bijbelse naam - plaats in Noord-Brabant - zonnegod; 13. denkbeeld - onbrandbare delfstof - uitroep van ontsteltenis - muzieknoot - bedrag - werk van Homerus - opera van Verdi - voorstel tot wijziging van wetsartikel; 14. vrucht - teken - persoon of zaak met aantrekkingskracht - soort van koekje - vochtig; 15 plantaardige of dierlijke stoffen van voeding - japonversiersel - land in Europa - scheikundig element (afk.) - voorzetsel - keerdam - muzieknoot; 16. deel van de dag - benaming - onbekende - muziektempel - mar terachtig roofdier - land in Europa - vuil uit ziende; 17. vervelend pijnlijk - erfrecht van de oudste zoon - dubbelklank - vergaan hout - van gelijke mening; 18. geen namen (afk.) - samen - plaats op de Veluwe - getijde - water in Noord-Holland - rijksreglement (afk.) - hoog aanzien - wat men erft - van de orde der Augustijnen (afk.) - strandbad; 19. Engelse universiteitsstad - water in Friesland - been- derenhuis - plaats op de Veluwe - rijksschool (afk.) - verlaagde muzieknoot - graveren door middel van bijtende stoffen - grote soort den (meerv.); 20. oudgermaanse schrifttekens - militaire rang (afk.) - ogenblik waarop de zon terugkeert op haar schijnbare baan - muziek noot - ter plaatse (afk.) - rijksdienst (afk.) - grote gele vrucht - radiotelefonie (afk.); 21. tijdelijk - in orde (afk.) - toverij - gebakken vloertegel - schavuit; 22. eikenschors lichaamsdeel - kleurstof in huid en haren - hoofdslagader - instrument van brokken steen in natuurlijke vorm - kleinood - eekhoorn; 23. namelijk (afk.) - landengte - standpunt - plek waar de Istmische spelen in Griekenland ge houden werden - bijbelse naam - ordebewaker - voorzetsel - windrichting; 24. leer van ontwik keling van enkel individu - god van de wind - land in Europa - taxi in dat land - jongensnaam - bijbelse naam - algemene tijd (afk.); 25. wrok - oppergod - verrukking - jongensnaam. OPLOSSING LETTERGROEPRAADSEL DE WOORDEN LUIDEN: bloedblaar - formuleren - missiehuis - geforceerd - bijstelling - verbitterd - legerstede - oligarchie - scheisloot - autochtoon - onderdanen - vege tal ien - tegenpartij - majestueus - bottleneck - posticheur - fantaseren - pandemieën - grena diers - zweefmolen - contrapunt. HET GEZEGDE LUIDT: Drift belet de geest de waarheid te onder scheiden. IN MEMORIAM Op 31 juli 1969 overleed na een langdurige ziekte onze chef van het bedrijfsbureau te Amsterdam, de heer F. C. Seger. De heer Seger trad op 1 april 1944 in onze dienst als assistent op de flessenbieradministratie. In mei 1946 werd hij overgeplaatst naar de hoofdboekhouding, op welke afdeling hij belast was met onder andere bedrijfsadministratie en kostprijsberekeningen. In juni 1958 werd de heer Seger aangesteld als chef van het be drijfsbureau, welke functie hij met grote plichtsbetrachting en verant woordelijkheidsgevoel vervulde. Naast zijn normale werkzaam heden bekleedde de heer Seger vanaf 1954 een bestuursfunctie bij de personeelsvereniging (vroeger Sportclub H.B.M., thans P.V. „Heineken") in de uitoefening van welke nevenfunctie hij door zijn enthousiasme en activiteiten de sympathie en dankbaarheid van het personeel verwierf. Nu, op 54-jarige leeftijd is hij te vroeg van ons heengegaan. Wij verliezen in hem een goede collega en een trouw medewerker. Drs. J. J. C. Goos VAN ONZE VERENIGINGEN De jaarlijkse bustocht van de reisvereniging Vers van 't Vat is weer achter de rug. Op zaterdag 5 juli vertrokken de reislustige leden van het brouwerijterrein in de richtng van Utrecht. Na het drinken van een heerlijk kopje koffie in de mooie omgeving van De Bilt, ging het weer verder. In de prachtige bossen rond Amersfoort zocht men een rustig plekje, waar een glaasje bier de dorst leste en waar tevens de verloting waaraan fraaie prijzen verbonden waren gehouden werd. In „De Postbank" bij Arnhem stond de broodmaaltijd ge reed, die uitstekend smaakte. Het volgende doel was de Westerbouwing. Velen hebben zich in de speeltuin en bij de kabelbaan kostelijk vermaakt. Via Renkum en Wageningen reed de bus naar Rhenen. In hotel „De Eekhoorn" werd de inwendige mens versterkt door middel van een goed verzorgd diner. Na afloop daar van begon zoals ieder jaar een gezellig dans- en zang festijn. Vanzelfsprekend werden vele herinneringen aan vroegere reizen opgehaald. Tenslotte bedankte onze ere-voorzitter en oprichter van de vereniging, de heer Dekker, het bestuur voor de voortref felijke wijze, waarop deze tocht georganiseerd was. Hopelijk zien wij hem én vele leden weer terug op onze feestavond, die 13 september a.s. gehouden wordt. W. F. C. van Otterloo, secr. Mede namens mijn vrouw en kinderen wil ik gaarne de heren Ten Bruggen Cate, Van Berkom, De Rooy, Van der Wiel, mijn oud-collega's en alle anderen, die de dag van mijn pen sionering tot een onvergetelijke maakten, hartelijk dankzeggen voor hun vriendelijke woorden en prachtige geschenken. Den Bosch W. Geurds Hartelijk dank aan allen, die eraan hebben meegewerkt mijn af scheid tot een voor mijn vrouw en mij onvergetelijke gebeurtenis te maken. Voor wie niet in de gelegenheid was mijn afscheids receptie bij te wonen hierbij een hartelijk vaarwel met dank voor de ondervonden medewerking en vriendschap. De brouwerij en wie-daaraan verbonden zijn de beste wensen voor de toekomst! Amsterdam W. E. Drijver - De deelnemers aan de excursie Voor de gepensioneerden naar Den Bosch op 5 juni willen langs deze weg graag nog maals hun dank betuigen aan de directie, organisatoren en gastheren. Namens alle Rotterdamse gepensioneerden wil ik de directie en het bestuur van de personeelsunie Rotterdam hartelijk dank zeggen voor de prachtige tocht, die wij op 9 juni naar België maakten. J. L. A. Zom

Vers van 't Vat | 1969 | | pagina 23