DE PUZZELHOEK \V 3 50 V: 8 V 3 A B F R R 0 E R T is i 1 D A F n H L 9A k ti I \A/ 1 r P i- 0 r\ '5i fi 1 S 1 H 0 't f R L N 22 H 311 t L T E 1 3t Het was warm en het wordt nog warmer, hetgeen inhoudt, dat er nog meer geluierd wordt en omdat er tegen alles tegenwoordig middelen bestaan (nou ja alles?), schenk ik u ter oplossing eens een redelijk grote Doorloper voor de vakantiemaanden van 1969. Echt niet met het idee van nou ja, men moet in zijn vakantie toch de regendagen doorkomen, niet waar! De bedoeling is namelijk, dat ik dan zelf ook met vakantie mag. Goed, dan rest mij nog de winnaars van het Lettergroepraadsel te noemen, te weten: de dames N. J. Ham-Vel- berg te Wilnis, A. van Hoorn- Be- zemer te Vught en H. Leeflang-Hoorn te Amsterdam. Allen proficiat! Uw inzendingen zie ik gaarne uiter lijk 5 september tegemoet op mijn adres te Amsterdam. En weet, dat de in de brandkast opgesloten cadeau bonnen, waarvan 3 exemplaren van elk 7,50 te uwer beschikking zullen worden gesteld, u gebruind toelachen. Veel genoegen en tot straks na de vakantie. Keiler DOORLOPER (UITSCHIETER) HORIZONTAAL 1. van geen waarde - voorwerp dat de aandacht trekt - zangstem; 2. voordat - op een vroeger tijdstip - plaats op de Veluwe - in voorkomend geval - scheikundig element (afk.); 3. zuivel- bewerking - grondsoort - duidelijk - jongens naam - namiddag (afk.) - hoop grind van be paald profiel; 4. geheim (bestemd voor inge wijden) - deel van de bijbel (afk.) - inwoner van Europa - ontkenning - heldendicht - schei kundig element (afk.); 5. godsdienst (afk.) - hoogvlakte van geringe omvang - vruchtbare plek in woestijn - deel (afk.) - gelijke in rang en stand - pers. vnw.; 6. meisjesnaam - rivier in Rusland - in geheim (afk.) - een weinig - wezenlijk - onder het nodige voorbehoud (afk.) - onpers. vnw.; 7. lekkernij - bijbelse plaats - in het jaar - recruut - hut bij Eskimo's - voorzetsel - agendanummer; 8. groente - de kruistitel (afk.) - dubbele wagenboom - godin der verblinding - laag van ongevoeligheid (fig.) - attribuut van dood en tijd - uitroep van verras sing; 9. bergweide - hetzelfde (afk.) - Noorse god van de kalme zee - ongeveer, om en bij - meisjesnaam - scheikundig element (afk.); 10. ongeldig - ten name (afk.) - verwaand meisje - telegraaf restant (afk.) - Nederland (afk.) - mannetjeshond - nominaal (afk.) - biet; 11. jongensnaam - aftreksel van gedroogde blade ren (Engels) - plaats in Zuid-Amerika - zonder soldeersel (bij lassen) - zeilbootklasse - voeg woord; 12. voornaam van vroegere filmster - hetzelfde (afk.) - onberispelijk - doen verdwij nen - aantekening onder aan de bladzijde; 13. trotse houding - getande bovenrand van kas teelmuur - droog en schraal - vruchtenat - platte zeevis - witte, vloeibare stof in ei - per locale order (afk.); 14. lage rivierstand (afk.) - jongensnaam - lelieachtige sierplant - godin van de dageraad - modern verslavingsmiddel - Europese Betalings Unie (afk.) - echtgenote - bejaard; 15. lisbloem - groot en sterk - groot suikerbedrijf in Nederland (afk.) - gordijnstaaf - water in Friesland - insect - met name (afk.) - pak slaag - muzieknoot; 16. op eigen gezag - waar Venus gevonden werd - vr. munt - meisjesnaam; 17. soort schraag - godin van het morgenrood - vierpotig reptiel - akkoord (2 woorden) - vorm van onderwijs - let wel (afk.); 18. beweegreden - onzuiver - voldaan (pop.) - bouwsel van was door dieren - pers. vnw.; 19. kring rond een hemellichaam - tweetal - ple zierige bedrijvigheid - gast - een zekere - voorzetsel; 20. doos met vuurslag en licht ontvlambare stof om vuur te maken - tijdperk - Rijksluchtvaart (afk.) - allerbeste - meisjesnaam - onderwijsvorm; 21. lokkende nimf bij de Rijn - voorzetsel - vordering - touwladder bij schip - ter plaatse (afk.) - Zijne Grafelijke Hoogheid (afk.); 22. papegaai - slimme - niet stroef - hemellichaam - bijbelgedeelte - koorzang - een zekere; 23. meisjesnaam - handelend op treden - maandblad voor zelfdoeners - slot - rekening courant (afk.) - open en gezellig van aard - titel; 24. scheikundig element (afk.) - spoorwegstaaf - het op één na oudste tijdperk van het Tertiair - meisjesnaam - klein vissers vaartuig op de Schelde - hier (Frans); 25. open plek in bos - harsalcohol - Greenwichtijd (afk.) - meisjesnaam - absolute temperatuur (afk.) - Noordamerikaanse visotter - voorzetsel; 26. boomsoort - kistje van licht materiaal - even eens - werkelijkheid - zangstuk - bijgaand (afk.); 27. watering - beeldenstorm - vochtig gedeelte van bovenlip bij herkauwers; 28. pers. vnw. - gewicht (afk.) - kosmetisch smeersel - paling - wollen stof voor overkleding - eikeschors - buitenhaven; 29. het eten van aarde of klei door sommige volken - vurig (muziek) - bos twijgen - Ned. fabrikaat (afk.) - muziekinstru ment; 30. in zon gedroogd gras - verhaal uit volksoverlevering - tijdperk - mannetjesbij - meisjesnaam - visgebeente - meisjesnaam; 31. met verharde huid - produkt van een kip - de onbekende (afk.) - ambtshalve (afk.) - mysterie - koe - interkerkelijke arbeid (afk.); 32. titel - drietenige struisvogel - bepaalde schaatsen - gezelschap der Maristen (afk.) - wildebeest uit Afrika - plaats in Zuid-Holland - goud (Frans); 33. gedateerd - erkentelijkheid betui gen - onzuivere metalen - klein gewicht - klop - officier buiten dienst (afk.); 34. loogzout - god van de zee - na het bedoelde - ondergeschikte - zoon van Izaak; 35. godin van de aarde - ge reedschap - automerk - vochtig zijnd - water in Denemarken - niettegenstaande. VERTICAAL 1. dijk vlak aan zee of rivier - onregelmatig heid - plaats op de Veluwe - ziekte in druiven - soortelijk gewicht (afk).; 2. staat in Amerika - afgezonderd - boom met luchtwortels - plaats in Zeeland - het in Arabisch schrift geschreven Hindostani; 3. toestel tot het meten van de 2 4 v "S 7l 1 2 5 8 9 22 23 24 25 V A e A 6 A 7 8, I0 ii I2 13 h; K 16 17 18 2? 24 25 26 27 28 29 30 32 33

Vers van 't Vat | 1969 | | pagina 22