De parkeerplaats met links de kleine zaal en rechts de grote zaal (met de hoge ramen). Daarachter ligt het instructielokaal. Het restaurant, geheel rechts, bereikt u Een gedeelte van de binnensporten wordt in de via de brede trap. grote zaal gehouden. de atletiekvereniging O.S.S. - V.O.L.O. en de ijshockeyclub 's-Hertogenbosch. Er zijn ruim drieduizend actieve sport beoefenaars, terwijl een normale wedstrijddag een toeschou wersbeeld van acht a negenduizend te zien geeft. SPORT BINNEN Verder het terrein oprijdend arriveert u op de grote par keerplaats. Rechts ziet u de poort, die toegang geeft tot het stadion en de catacomben. Boven de poort ligt het restaurant dat geëxploiteerd wordt door de bekende oud wielrenner Gerrit Schulte. Aan het einde van de parkeer plaats bevindt zich de grote (gymnastiek)zaal, terwijl geheel links een houten gebouw staat, waarin de kleine zaal is ondergebracht. In deze zalen, eventueel uitgebreid met het achter de gymnastiekzaal gelegen instructielokaal, komen de tafeltennissers tegen elkaar uit, wordt dit jaar voor het eerst badminton gespeeld, judo vertoond en gaan de klaver- jas- en bridgekaarten over de tafel. SPORT BUITEN De twee voetbalvelden, die wij op de sportdag in gebruik zullen hebben, liggen achter het houten gebouw. Direct langs de korte zijde van dit gebouw loopt een pad, dat naar de voetbalvelden leidt. Wanneer u een tweede pad neemt, dat evenwijdig aan het hiervoor genoemde loopt, vindt u aan uw rechterhand eerst de kunstijsbaan en ver volgens na een kleine honderd meter de toegang tot de tennisbanen, tien in totaal. Hiervan zullen er vier voor onze De sportdag begint met de ont vangst in de Brabanthallen. en rijdt u, de biljarters en hengelaars uitgezonderd, naar het sportpark De Vliert. ENTREE Bij het binnenrijden via de ruime ingang moeten we de voetbalenthousiasten onder u tot hun teleurstelling wel licht erop wijzen, dat niet in het stadion, dat hoog voor u oprijst, zal worden gespeeld. Gelukkig zijn er nog meer (tien!) velden. Want De Vliert is groot, maar liefst 27 hec tare. Het sportpark opende in september 1951 voor het eerst zijn poorten. De genoemde oppervlakte, waarover men toen reeds beschikte, hoopt men in de naaste toekomst nog verder uit te breiden. In het stadion, dat in 1959 met een volledige lichtinstallatie werd uitgerust, speelt nu de eerste divisieclub F.C. Den Bosch. Deze vereniging is ontstaan uit B.V.V. en Wilhel- mina. De amateurs van B.V.V. spelen nog steeds op De Vliert. Uit de zaterdagafdeling kennen velen Beatrix '63, dat pas gepromoveerd is naar de 4e klas K.N.V.B. Op de Vliert zijn verder nog vele (in totaal 23) verenigin gen gehuisvest, onder andere de tennisclub Bastion Baselaar, 14

Vers van 't Vat | 1969 | | pagina 16