DE HOCKEY-RETURNS Euro's en Flippers, Toppers en Pijpjes streden sportieve strijd Beeld uit de mixed-wedstrijd. Een strafcorner voor het Heineken team, de Pijpjes. Een strafcorner voor de HH's (Heineken heren), in de wedstrijd de Euro's genoemd. De heer Lagaay probeert de verdediging van de Flippers te verschalken. revanche te nemen voor de 41 nederlaag van vorig jaar in het veld kwam, bracht het er minder goed af. Het Amstel-elftal speelde over het algemeen beter (wat wil je ook met twee speelsters uit het Nederlands elftal) en binnen niet al te lange tijd stond het met 20 voor. Het Heineken elftal liet de moed echter niet zakken en bracht de stand op 21 door een doelpunt van rechtsbinnen Brüning. De hoop dat Heineken daarna in ieder geval nog gelijk zou maken werd luttele seconden later het doel inge slagen. Met een hard schot joeg een Amstelspeler de bal langs keeper Willemse (die het mixed-elftal overigens voor een grotere nederlaag behoed heeft) en langs de linksback, die er wel stond maar er niets aan deed. Eindresultaat: 31 voor Amstel. Nadat alle speelsters en spelers zich, opgefrist en opge knapt, tussen de supporters in het clubhuis hadden begeven, volgde de prijsuitreiking. De Amstel-wisselbeker werd door de heer Houtzager aan de aanvoerder van het herenelftal, de heer Borgers overhandigd, die op zijn beurt de dames van het Amstel mixed-elftal een „half yard of ale" (waarvan het onderste gedeelte in een hockeybal ver anderd was) aanbood. Na dit officiële gedeelte was het verder erg gezellig. De Hongaarse goulash ging er in als koek en het bier smaakte weer best. Tot laat in de avond bleef het gezelschap bijeen in het clubhuis van HIC, pratend, drinkend en dansend. Al met al was het weer een zeer geslaagde ontmoeting. P.S. Had u ook zo'n spierpijn? MvE Op 16 mei jl. vonden de returnwedstrijden hockey tegen de Amstel brouwerij plaats, ditmaal door Amstel georga niseerd. Hoewel de weersomstandigheden niet helemaal zo waren als iedereen had gewild, was er toch een behoorlijk aantal supporters naar de HIC-velden te Amstelveen ge komen. De meesten niet zozeer om de spelers aan te moe digen, maar meer om de wedstrijden vanuit het clubhuis gade te slaan (hoog en droog zogezegd). Evenals het vorige jaar werd er weer deelgenomen door een heren- en een mixed-elftal, zowel van Amstel als van Heineken. Dat het Heineken herenelftal zonder aanmoedigingen ook wel kan hockeyen hebben ze duidelijk bewezen. Er werd vlot ge speeld, behoorlijk gecombineerd en, als het moest, heel hard gelopen en lekker gehaakt. Het duurde dan ook niet lang of de heer Aarts scoorde voor Heineken het eerste doelpunt. Deze 10 voorsprong werd uiteraard met ge juich begroet. Korte tijd later scoorde een Amstelman echter een tegendoelpunt, zodat de strijd weer geheel open was. Het zou echter het enige Amsteldoelpunt blijven, het geen voornamelijk te danken was aan de capriolen op de grond en in de lucht van Heineken keeper Mollerus. Uit eindelijk werd het toch nog 21 voor Heineken door een doelpunt uit een strafcorner van de heer Borgers. Het mixedelftal van Heineken, dat met de gedachte om De Euro's in galop. Een aanval van de Toppers (Amstel mixed-elftal) op het Heineken doel. 11

Vers van 't Vat | 1969 | | pagina 13