Derde Geslaagd ruiterfestijn T De heer Kloppenburg tussen de winnende combinaties Winkler/ Torphy en Steenken/ Porta Westfalica. De Heineken fanfare luisterde de wedstrijd om de Grote Prijs van Brabant muzikaal op. De bekende Nederland se ruiter Anton Ebben als drummer tijdens de ontvangst bij Heineken. In drie jaar tijds heeft het C.H.I. Indoor Brabant een for midabele aantrekkingskracht ontwikkeld, zowel voor deel nemers als toeschouwers. Het lukt het bestuur van Indoor Brabant steeds weer een keur van de meest vooraanstaande combinaties uit binnen- en buitenland naar Den Bosch te brengen voor dit grote en sportief zeer attractieve concours. Enkele van de aantrekkingspunten voor de deelnemers zijn de buitengewoon goede stalaccommodatie, het sterke deel nemersveld, de te behalen prijzen én de hartelijke ontvangst die de ruiters in Den Bosch te beurt valt. Heineken mag er trots op zijn een niet gering aandeel te kunnen leveren in het verwezenlijken van een aantal van deze „trekpleisters". Een van de hoogtepunten van het concours was ook dit jaar weer de puissance om de Grote Prijs van Brabant, aangeboden door Heineken, verreden in een totaal uitver kochte Brabanthal. Na een zeer spannende strijd bleven na de derde barrage drie combinaties over, te weten Jean Chabrol (Frankrijk) met Nacarat, Hans Günther Winkler (Duitsland) met Torphy en H. Steenken (Duitsland) met Porta Westfalica. Chabrol bracht in deze barrage Nacarat foutloos over de 1,85 m hoge oxer, maar verliet na een her haalde weigering van Nacarat voor de 2,10 m hoge muur vrijwillig het parcours. Op deze hoge muur maakte zowel de combinatie Winkler/Torphy als Steenken/Porta West falica een kleine fout, zodat een vijfde barrage zou moeten plaatsvinden. In overleg met de jury besloten de ruiters echter hun paarden te sparen voor de nog komende wedstrijden en deelden zij de eerste plaats. Na afloop van het concours ontving de heer Kloppenburg ruiters en officials in de kantine van de brouwerij, waar het gezelschap in zeer geanimeerde stemming nog enige tijd doorbracht. Tijdens deze ontvangst zagen wij de bekende Nederlandse ruiter Anton Ebben achter de drums, terwijl hij de Ierse ruiter Seamus Hayes, die enkele folkssongs ten gehore bracht, begeleidde. De volgende, laatste, dag van het concours bracht in de avonduren een zeer mooie wedstrijd om de Grote Prijs van de Stad 's-Hertogenbosch aan het einde waarvan de Brazi liaanse amazone Lucia Faria met Rush du Camp in een grandioos mooi gereden parcours met ééntiende seconde Harvey Smith met O'Mally de eerste plaats ontnam. RvE

Vers van 't Vat | 1969 | | pagina 6