Afscheid C.A.vanRooyen Amsterdam, 28 februari 1969. Een jaar en vier maanden nadat de heer C. A. van Rooyen, districtsverkoop leider horeca, na 1 januari 1967 belast met bijzondere opdrachten, zijn 40- jarig jubileum had gevierd, hebben zijn vrienden en collega's hem in 't Koelschip op daverende wijze uitge leide naar pensioenland gedaan. In het schip waren alle hens aan dek om de .jonge" Van Rooyen (indertijd zo genoemd om hem te onderscheiden van zijn oom „de ouwe Van Rooyen") de afscheidshand te drukken. Maar er waren er ook, die hem bovendien nog het een en ander hadden te zeggen. Daar was in de eerste plaats, na het voorlezen van de telegrammen van hen, die graag aanwezig hadden wil len zijn maar om diverse redenen daartoe niet in staat waren, de heer Van Lookeren Campagne, die de scheidende Van Rooyen als een voor beeld wilde stellen. Een voorbeeld namelijk voor allen, die thans in dienst zijn bij Heineken (en die nog in dienst zullen treden) vanwege het feit. dat hij als een van de meest ty pische Heineken mensen een zo grote vriendelijkheid en vooral een zo grote menselijkheid op zo stralende wijze heeft uitgedragen. Hiervoor had spre ker de grootste waardering. Na onze directeur kwam de heer Tim mer op de hem zo eigen wijze zijn zegje zeggen. Natuurlijk had ook hij niets dan lof voor de mens Van Rooyen en zijn prestaties. En omdat er over hem zoveel goeds was gezegd, had spreker getracht nu eens iets slechts te vinden. Dat was hem niet gelukt. - Op de afscheidsreceptie voor de afnemers was overduidelijk gebleken, dat ook zij de heer Van Rooyen enorm waarderen en dat ve len van hen zeer veel aan hem te danken hebben. Mevrouw Van Rooyen en de kinderen werden in de hulde eveneens betrok ken. Als afscheidscadeau bood de heer Timmer een grasmaaimachine aan (voor de inspanning) en drie bij zettafeltjes (om te relaxen, het glas bier onder handbereik). Ook collega Van der Zwaai kwam be danken voor de bijzonder prettige samenwerking. Hij noemde Van Rooyen een man die met zijn hobby, de brouwerij, een niet eens zo karig belegde boterham voor vrouw en kroost had verdiend. Hij hoopte dat De heer en mevrouw Van Rooyen met rechts naast haar de heren Heineken en Weymarshausen en geheel links de heer Timmer, tijdens de toespraken. de „jonge" Van Rooyen nog lang zou mogen genieten van de hem nu toe gemeten vrijheid. De heer Ritman, die ongeveer tien jaar met de heer Van Rooyen had samengewerkt, haalde enige vrolijke herinneringen op en wenste hem on- taat te komen. Het afscheid was een feest, maar een feest met hier en daar een traan, omdat je iets achterlaat, dat van jezelf is. Hij dankte alle aan wezigen, wenste hen het beste en bracht tot slot een dronk uit op het welzijn van ons aller Heineken. De heer Mollerus, de opvolger van de heer Van Rooyen, meende hem het beste te karakteriseren door te zeggen, dat hij begonnen was de Vierdaagse te lopen en honderd meter voor de eindstreep anderen in de gelegenheid te stellen met de bloemen deze streep te passeren. Hij bood de heer Van Rooyen een door Jan Apetz getekende voorstelling aan, waarop de koppen voorkwamen van mensen, die op de receptie voor de afnemers aanwezig waren en van hen, die op deze recep tie het woord hadden gevoerd. Hiermede was een einde gekomen aan het officiële gedeelte. Tenslotte zij u, meneer en mevrouw Van Rooyen, van harte, het allerbeste voor de toe komst toegewenst door uw verslag gever op papier en band. Oud Bruin Met een stevige handdruk neemt de heer Van Lookeren Campagne afscheid van de „jonge" Van Rooyen. der aanbieding van een fles geestrijk vocht het allerbeste voor nog een lang leven. Oud-collega Te Riele besloot zijn toe spraak met het voor de zoveelste maal zingen van het toch steeds weer ge waardeerde „Heineken Biriolied". Hierna was het woord aan de heer Van Rooyen. Na de raad van bestuur en de directie te hebben bedankt voor de hem aangeboden afscheidsreceptie voor de relaties, een groots en perfect georganiseerd gebeuren, zei hij zijn werk in Amsterdam altijd te hebben beschouwd als zijn eigen zaak. Hij was verder van mening, dat een goede samenwerking van alle betrokkenen nodig is om tot het allerbeste resul Komende jubilea 25 maart A. Schutter, Amsterdam, wort- koeling, 40 jaar 1 april F. C. Seger, Amsterdam, be drijfsbureau, 25 jaar 2 april J. J. Kampmeyer, Amsterdam, reclamedienst, 25 jaar 2 april J. Vermeule, Rotterdam, debi teureninformatie, 40 jaar 15 april N. Burgers, Amsterdam, pro- duktie algemeen, 40 jaar 18 april J. J. M. Hollander, Amster dam, ziederij, 25 jaar Komende pensioneringen 31 maart L. J. Bootzema, Amsterdam, vatenperron 31 maart J. Verkerk, Rotterdam, cen traal magazijn 7

Vers van 't Vat | 1969 | | pagina 9