Alleen voor u, mevrouw HAAK KENNIS MET WHITBREAD! Brouwerij „De Sleutel" gesloten L.H. Aan het begin van dit jaar is er een einde gekomen aan de werkzaam heden in de brouwerij ,,De Sleutel" te Dordrecht. In dit bedrijf werden, zoals u weet, de afgelopen jaren onze donkere bieren geproduceerd. De reden tot stilleggen van dit be drijf, dat voorheen ook wel onze vierde brouwerij genoemd werd, was gelegen in het feit, dat de brouwap- paratuur, de stoomketel en de elek trische installatie niet meer aan de eisen van kwaliteit en veiligheid vol deden. Gezien in het kader van de huidige schaalvergroting was het aantrekkelijk noch verantwoord on derdelen van deze kleine eenheid ingrijpend te vernieuwen of te ver vangen. Brouwerij ,,De Sleutel", waarvan de geschiedenis teruggaat tot 1433, is gevestigd in een pand met historische waarde. Met de gemeente Dordrecht worden besprekingen gevoerd over de bestemming, die het pand zou kunnen krijgen en op welke wijze het de gemeenschap ten dienste kan blijven. Het pand staat op de lijst van Monumentenzorg, hetgeen betekent, dat de eigenaar blijft zorg dragen voor het onderhoud van het gebouw. Het personeelsbestand van „De Sleu tel" was niet groot. Een gedeelte van het personeel is overgegaan naar het eigen agentschap in Dordrecht, ter wijl een ander gedeelte in Rotterdam is tewerkgesteld. Tenslotte zijn nog enkele werknemers via pensionering afgevloeid. Het is verheugend u te kunnen mededelen, dat bij herhaling is gebleken, dat de Heineken man nen zeer trouwe echtgenoten zijn. Zo trouw, dat velen weige ren bij bepaalde werkzaamhe den hun trouwring af te doen, waardoor kans op letsel kan ontstaan. Wij hebben daarom uw hulp nodig om de mannen er op te wijzen, dat van uw kant geen bezwaar bestaat tegen het tijdelijk afdoen van deze ring. Dit laatste is erg belangrijk, da mes, want het blijven haken van de ring kan ernstige vingerver wondingen ten gevolge hebben. Elders in dit nummer heeft u reeds kennis kunnen nemen van het grote nieuws van de overkant: Heineken bier wordt sinds kort in Engeland gebrouwen. Sedert Whitbread enkele jaren geleden ons bier via haar café's op de markt bracht, heeft de omzet van Heineken bier in dat land een steeds grotere vlucht genomen. Aan gezien verwacht wordt, dat in de komende jaren de con sumptie van ons bier in Engeland zeer sterk zal toenemen is besloten het Heineken pilsener bier („lager" noemt men het daar) ter plaatse te gaan brouwen en wel in de nieuwe brouwerij van Whitbread te Luton. Enige tijd geleden is dit bier in Engeland door middel van een grootscheepse campagne nationaal geïntroduceerd. In tegenstelling tot de groeiende populariteit van Heineken in Engeland geniet Whitbread in ons land nog niet zo'n grote bekendheid. Ook niet bij het Heineken personeel. Besloten is daarom, ter gelegenheid van de feestelijke introductie van ons bier in Engeland, de Heineken per soneelsleden in de gelegenheid te stellen kennis te maken met het produkt Whitebread, c.q. de kennismaking te her nieuwen. Daartoe zal begin volgende maand op een nader te bepalen dag het personeel van de drie brouwerijen in de gelegenheid gesteld worden gedurende de lunchpauze zich te overtuigen van de hoedanigheden van dit gerst- produkt. Om technische redenen zal per brouwerij slechts gedurende een kwartier van de lunchpauze aan deze proe- verij kunnen worden deelgenomen. Ieder die zich dus van de smaak van het Whitebread wil overtuigen, gelieve goede nota te nemen van de mededelingen, die binnenkort op de diverse publikatieborden zullen verschijnen. Aan de hand van de resultaten van deze gezamenlijke proeverij zal worden overwogen aan de reeks eigen arti kelen op de bierbestelkaart dit in wezen geheel andere produkt toe te voegen. 6

Vers van 't Vat | 1969 | | pagina 8