VAN DE ONDERNEMINGSRADEN I JjLI De ondernemingsraden kwamen in vergadering bijeen op 24 februari te Den Bosch, op 25 februari te Rotterdam en op 10 maart te Amsterdam. In deze vergaderingen deed de voorzitter de volgende mededelingen: 1. In het volgende winterseizoen zullen de leden van de ondernemingsraden in de gelegenheid worden gesteld deel te nemen aan een vormingscursus. 2. In het reglement voor de ideeënbus zullen enkele wij zigingen worden aangebracht: a. de formule voor het vaststellen van de hoogte van de beloning wordt gewijzigd. Deze formule zal aan het personeel worden bekend gemaakt, b. de plaatselijke ideeënbuscommissie krijgt de be voegdheid beloningen tot 500,toe te kennen (in plaats van nu tot 150, c. in de plaatselijke ideeënbuscommissie zal een ver vertegenwoordiger van het personeel zitting krijgen op voordracht van de ondernemingsraad. 3. Voor het personeel op uurloon is het mogelijk van het loon een vast bedrag per week te laten overschrijven naar een bank- of girorekening. 4. Binnenkort zal een aanvang worden gemaakt met de werkzaamheden, verbonden aan de invoering van een functie-classificatie voor het personeel op jaarsalaris. Met deze werkzaamheden zal gelijktijdig bij Heineken, Amstel en Vrumona worden begonnen. Op een later tijdstip zullen hierover nog nadere mededelingen vol gen. 5. Binnen het kader van de harmonisatie van de arbeids voorwaarden bij Heineken, Amstel en Vrumona is een inventarisatie van de daar bestaande arbeidsvoorwaar den gemaakt. 6. In de pers verschijnen regelmatig berichten over de uitbetaling van de afkoopsommen voor de geplakte rentezegels van de Invaliditeitswet. Het pensioenfonds zal hierover binnenkort nadere mededelingen doen. 7. De minimum vakantietoeslagregeling, opgenomen in de c.a.o. per 1 januari 1969, zal ook van toepassing worden verklaard op het personeel op jaarsalaris. In deze vergaderingen werd ook gesproken over een door de ondernemingsraad te Rotterdam bij de voorzitter inge diende notitie over de pensioenen. In deze notitie zijn en kele wensen geuit om in de pensioenregeling verbeteringen aan te brengen. De voorzitter deelde mede, dat de pen- foto links Op de jaarlijkse vergadering van de gezamenlijke ondernemings raden, die begin februari in Amsterdam werd gehouden, was ook de heer P. Kranenberg, directeur van Amstel Brouwerij N.V. en voorzitter van de ondernemingsraad van Amstel (Amsterdam en Hel mond) als gast aanwezig. V.l.n.r. de heren Leentvaar, Kloppenburg, Kranenberg en De Graaf. foto links onder De gezamenlijke ondernemingsraden kregen ook deze keer weer van de heer Stap een heldere toelichting op het jaarverslag. foto onder De heer Stap nam op deze vergadering tevens afscheid als secreta ris van de drie plaatselijke raden. Als afscheidsgeschenk namens de leden van deze raden ontving hij uit handen van de heer Eibers een grasmaaimachine (om er nu eens de kantjes mee af te lopen).

Vers van 't Vat | 1969 | | pagina 6