Heineken bier wordt nu ook in Engeland gebrouwen in In Engeland wordt sinds kort Heine ken bier gebrouwen. Dit werd enige tijd geleden op de jaarvergadering van aandeelhouders bekend gemaakt, naar aanleiding waarvan vele kran ten van dit feit melding maakten. Het Engelse brouwerijconcern Whit- bread Co. Ltd., waarmee Heine ken reeds jaren goede betrekkingen onderhoudt, brouwt ons bier in een geheel nieuwe brouwerij in Luton, ongeveer 50 kilometer benoorden Londen. Het „Heineken Draught Lager", zo als men dit bier in Engeland noemt, wordt gebrouwen onder toezicht van een Heineken man, de heer H. Schu- rink, die voorheen zowel bij verschil lende buitenlandse bedrijven als bij H.T.B. (brouwtechnische dienst) werkzaam is geweest. De heer Schu- rink is toegevoegd aan de heer P. De heer H. Schurink. Kijkje in de gistkelder van de brouwerij in Luton. Shardlow van Whitbread, die bedrijfs leider (head brewer) van de brouwerij in Luton is. Aan de introductie op grote schaal, vorige maand, van het Draught La ger is een drie maanden durend marktonderzoek voorafgegaan. Daar bij bleek, dat ons produkt zeer goed bij de Engelse bierliefhebbers is aan geslagen. De verwachtingen zijn dan ook, dat Heineken Draught Lager een wijde verspreiding in Engeland zal krijgen. Het zal voorlopig alleen als vatbier in de pubs van Whitbread en voor de vrije afnemers beschik baar zijn. In een groot aantal pubs zal het Sankeyfust worden toegepast voor het Draught Lager, dat uiter aard gekoeld verkocht moet worden, in tegenstelling tot vele Engelse bie ren, die bij een wat hogere tempe ratuur worden gedronken dan ons bier. In een later stadium zal het Heine ken Lager ook als flessebier op de markt worden gebracht. Gedeelte van de ontvangsthal. In de muurschildering zijn verschillende voorstellingen uit de brouwhistorie van Whitbread opgenomen. Rechts de roltrappen, die naar het brouwhuis voeren. 1

Vers van 't Vat | 1969 | | pagina 3