VELDHOCKEY VOORLOPER VAN Van de tientallen hockeyclubs welke Nederland telt, zijn er nog slechts twee, die naast hockey ook bandy in hun naam voeren. Toen de winters hier in Neder land strenger en de vorstperioden langer waren, speelde men hier op ijs een spel, waaruit later, Op deze foto is duidelijk te zien hoe populair bandy in Zweden is: een stadion vol toeschouwers. Een van de bijzonderheden is nog, dat de keeper zonder stick speelt. Let ook op de sticks van de spelers. IN AMSTERDAM: in het kleinste Heren- kamertje van het Volks krantgebouw 's ochtends de krant gelezen wordt deze daarna voor an dere doeleinden gebruikt wordt volgens een telefoniste dit hele nare gevolgen kan hebben in de kantine van het hoofdkantoor naast de „herentafel" er ook een „damestafel" is en wel op directieniveau (over emancipatie gesproken) in deze zelfde kantine een juffrouw van het be dienend personeel haar ei nooit kwijt kan als je MAKKINK aan je gebit hebt, je dit rustig kunt laten behandelen ook al is dat SCHOK KING de portierspet helemaal in is degenen die een derge lijke pet moeten dragen wel eens vergeten deze op te zetten ze er dan aan herinnerd worden dat deze pet bij de uitrusting hoort ze dan het gevoel heb ben dat ze van de wal in de sloot geraken het parool van de afde ling Assurantiën, geves tigd in de Volkskrant, is: LEEF-LANG en ge lukkig toen de vorstperioden van langere duur vrij zeldzaam werden, het veldhockey is gegroeid. Op het einde van de negentiende eeuw werd in ons land vrij inten sief bandy gespeeld en in 1891 vond in Haarlem de eerste inter land, EngelandNederland plaats. Na de tweede wereldoorlog liep de animo voor de bandysport in Nederland sterk terug, ook omdat in die periode het veldhockey populair werd, maar vooral omdat de gelegenheid tot spelen mees tentijds ontbrak door gebrek aan bespeelbaar ijs. De laatste tien jaar zijn de mogelijkheden om bandy te spelen toegenomen door de opening van ijsbanen in bijna alle grote steden. Daarom heeft de Hockey Bandyclub Amster dam het initiatief genomen deze sport opnieuw in de belangstel ling te brengen, met de bedoeling om de onderbreking van twee maanden (stil seizoen) die het veldhockey kent in de winter, te overbruggen. In februari van dit jaar werden demonstratiewedstrijden georga niseerd te Amsterdam, Den Bosch en Nijmegen, waar twee Zweedse teams speelden tegen teams van Amsterdam en M.O.P. Bandy wordt in Zweden en de andere Scandinavische landen zeer intensief beoefend en het wordt zelfs in Rusland en Mon golië gespeeld. Het spel lijkt op ijshockey, maar in plaats van met een puck, wordt met een bal gespeeld. De bepa lingen in de spelregels voor komen tevens dat het een „harde" sport wordt, zodat ook dames bandy spelen. Belangrijker nog dan de hockey- techniek is de vaardigheid op de schaats, snelheid en wendbaar heid. Geïnteresseerden in bandy kun nen contact opnemen met de heer V. M. de Heer, die de public relations verzorgt voor de Am sterdamse Hockey Bandy-club, Minervalaan 52, Amsterdam. Telefoon 72 32 40. els. Spelmoment voor het doel; de bal vliegt juist hoog in het net. IN ROTTERDAM: een vloerkleed (je weet wel zo'n ding dat een ongezellig-koude kamer iets minder ongezellig- koud maakt) een soort statussymbool is alleen hoge functiona rissen voor zo'n ding in aanmerking komen dit een zeer laag-bij-de- gronds iets is op de personeelsafde ling, zoals iedereen al weet, een dagelijkse zie kenlijst wordt opge maakt, maar ergens anders een „rode lijst" wordt bijgehouden overwogen wordt bij Heineken een nieuwe leidinggevende functie te creëren de hiervoor in aanmer king komende functio narissen als sexychef betiteld zullen worden men zich afvraagt of dit op deze mensen zelf slaat of zij over de goede zeden zullen gaan waken de juristen bang zijn dat deze mensen ons mores gaan leren er een grapjas rond loopt die er een gewoonte van maakt, 's avonds de verwarming van pand 32 uit te draaien de „bewoners" van dit pand de eerste uren van de morgen niet aan wer ken toekomen ze elkaar eerst stevig moeten warm wrijven ze echter liever op tem peratuur willen komen in een met bont gevoer de bedrijfsoverall dit wel iets is voor de ideeënbus, maar dat hiervoor waarschijnlijk geen aanmoedigingspre mie af kan hierop zelfs niet eens gereageerd wordt als er wèl op gereageerd wordt, het niet meer nodig zal zijn, omdat het dan allang zomer is gebroken benen nog al eens bij bedrijfsleiders voorkomen het invetten van de ski riempjes hiertegen blijk baar toch geen afdoend middel is we de bedrijfsleider in Den Bosch volgend jaar veel sterkte toewensen; het is dan immers zijn beurt

Vers van 't Vat | 1969 | | pagina 19