VAN ONZE VERENIGINGEN FOTO- EN FILMCLUB RAMSTIJN BILJARTKAMPIOEN 1968 organiseert weer een Voorjaarswandeltocht BILJARTERS VIERDEN HUN EERSTE CARNABALSFEEST I De foto-van-de-maand, februari, is van P. W. de Graaf. Tijdens de beoordeling van deze foto waren de meningen van de jury nogal verschillend. Een jurylid vond, dat op de foto beslist een horizon te zien moest zijn, omdat de foto zonder horizon te veel „zweef de". De andere juryleden vonden de ho rizon niet zo belangrijk, het geeft juist aan deze foto iets mysterieus, een be paalde stemming. De maker van de foto heeft de horizon, die gedeeltelijk achter de boom loopt, weggewerkt met Farmer, een van de fotochemicaliën, die bekend staat als „verzwakker". Op het origineel van de ze foto is hiervan niets te zien, omdat de maker bij het afwerken van de vergro ting de contouren van de boom heeft omlijnd met vaseline, waardoor de Far mer het donkere gedeelte niet oplost.* Het gegeven is weer simpel en eenvou dig. De meeste beginners vergeten dat de lens van de camera zeer gulzig is en dik wijls te veel opneemt, terwijl een detail of een rustig gegeven veel mooier en in teressanter is. „Eenvoud is het kenmerk van het ware", en dit geldt zeer zeker ook voor de fotografie. Wist u dat de fotoclub in het bezit is van een uitgebreide bibliotheek? De le den kunnen door het lezen en vooral be kijken van deze, soms zeer fraaie, foto boeken hun fotografische kennis opfris sen en nieuwe ideeën opdoen. Tot de volgende foto-van-de-maand! Niet-leden: Voor inlichtingen over dit soort onderwerpen wende men zich tot de fotoclub, die u graag alles over „ver- zwakkers" en dergelijke zal vertellen. Het liefst op een van onze clubavonden. Foto-van-de-maand, februari, P. W. de Graaf, groep gevorderden A. Ook dit jaar weer waren bij de eind strijd om het clubkampioenschap twee spelers met een laag moyenne betrokken, namelijk Kegge en Ramstijn. Beiden had den van de vijftien door hen gespeelde wedstrijden er dertien gewonnen. De be slissingswedstrijd vond plaats op zater dag 18 januari. De leiding was bij Been en Van Wensveen in goede handen. Wat zenuwachtig werd door Ramstijn af gestoten, die de partij onmiddellijk in de hand nam en Kegge na tien beurten op een behoorlijke achterstand wist te zet ten. Maar zoals vaak in dit soort wed strijden was ook voor Ramstijn de span ning te groot, gemakkelijke stoten werden Volgende maand wordt in Den Bosch en omgeving voor de vijfde maal de bekende Voorjaarswan deltocht gehouden, die, na een onderbreking van twee jaar, op nieuw door de Wandelsportver eniging van Heineken Den Bosch georganiseerd zal worden. Noteert u even? De datum is za terdag 19 april a.s., de afstanden zijn 5, 10, 15 en 25 km en het in schrijfgeld bedraagt 2,(voor deelnemers onder de 14 jaar 1,50). U kunt zich aanmelden bij het secretariaat van de Perso neelsvereniging in Den Bosch (Postbus 258). Wandelen, goed voor u! gemist en kansen om zeep geholpen. Hiervan maakte Kegge dankbaar gebruik en zo was het in de 27e beurt weer een geheel open strijd. Om beurten stonden nu beide spelers een enkele carambole vóór, tot in de zesendertigste beurt Ram stijn met een zucht zijn laatste caram bole maakte. Kegge, die in de nastoot nog slechts drie caramboles behoefde te maken, miste deze kans en daardoor werd Ramstijn kampioen. Een goede traditie is, dat naast de wis selbeker voor de kampioen een prijsje beschikbaar gesteld wordt voor de spe ler, die in deze competitie een partij in het minst aantal beurten wint. Dit sei zoen was het De Borst die met zijn hoge gemiddelde (179 caramboles in 40 beur ten) eerst een partij in 18 beurten wist te winnen en daarna zichzelf overtrof door een partij in 16 beurten uit te maken met een hoogste serie van 62 caramboles. Het aantal door De Borst te maken caramboles in de nieuwe competitie is hierdoor gestegen van 179 naar 214. Formidabel Aad! De Geus Reeds weken gonsde het in de biljart vereniging, zowel bij de dames als bij de heren. Zaterdag 22 februari moest dit feest onder het motto „Kom kom, tuut tuut, ho ho" van stapel lopen. We wis ten, dat de mensen niet meer warm lo pen voor een feest en veelal aan de tv gekluisterd zitten. Groot was daarom onze vreugde toen om acht uur reeds velen, hoewel wat schoorvoetend, in hun carnavalscostuum kwamen opdagen. Na het korte openingswoord da verde al gauw het „Kiele, kiele, kiele" en „Vogeltje, wat zing je vroeg" door de kantine. Reeds door deze eerste serie carnavalsnummers, gebracht door de uit vijf man bestaande band van Anton Kemner, werden de aanwezigen „gepakt" en uit tasjes en binnenzakken kwamen opeens nog meer petjes, neuzen en dorus- brilletjes tevoorschijn. Drummer Wil van de Wal kondigde aan, dat om tien uur iemand tot Prins Carnaval uitgeroepen zou worden. De keus gaf weinig moei lijkheden daar er één in ons midden was, die het carnaval vieren met de paplepel is ingegeven en dus werd „Dikke Peet uit Breda" gekozen tot Prins Carnaval. Toen om twee uur de laatste tonen weg ebden (niemand was nog naar huis) kon den wij moe maar zeer tevreden terug zien op een „vuurpijl" van een feest. De Geus Het eerste Carnabal van de biljartclub was een geslaagd feest.

Vers van 't Vat | 1969 | | pagina 11