DE IDEEËNBUS Door de plaatselijke ideeënbuscommissie in Amsterdam en Rotterdam werden in de afgelopen periode de volgende be loningen toegekend. AMSTERDAM Poelman, bottelarij. Het aanbrengen van een schommel beveiliging op de spoelmachines 3 en 4, met als gevolg min der flessenbreuk bij de inloop spoelmachines. Beloning f 23, Poelman, bottelarij. Het monteren van flessengeleiders op de bufferbaan vóór de vulmachines. Hierdoor geen vallende flessen en stagnatie bij vulmachines. Beloning f 50, F. H. L. Rosielle, opslagplaats Duivendrecht. Het aanbrengen van ruitenwissers op dak van heftrucks, waardoor veiliger werken bij regenachtig weer mogelijk wordt. Beloning f 25, G. Mulder, bottelarij. Het aanbrengen van een verloopstukje in de bocht bij de uitloop van spoelmachine 1, waardoor minder flessen omvallen. Beloning f 25, F. Gortworst, bottelarij. Het aanbrengen van strippen op flessenschijven, waardoor flessenbreuk verminderd wordt en geen stagnaties meer worden veroorzaakt. Beloning f 60, G. W. v. d. Meer, bottelarij. Het aanbrengen van terugslag- klappen op kistenbaan bij tellers, waardoor een meer exacte telling wordt verkregen. Beloning f 30, G. W. v. d. Meer, bottelarij. Het aanbrengen van een houder voor de etikettensproeipijpen van de flessenspoelmachines, waardoor een betere effectieve werking van deze sproei- pijpen wordt verkregen. Beloning f 25, Een aanmoedigingspremie ontvingen: A. Rijnders, garage, 10, F. Gortworst, bottelarij, 10, J. J. Diesbergen, centraal magazijn, 25, G. W. v. d. Meer, bottelarij, 25, J. W. H. Muller, gistkelder, 10, C. H. Muller, el. techn. werkplaats, 10, ROTTERDAM H. A. Tolhoek, instrumentmaker. Het vervangen van Ame rikaanse commandoventielen van de pneumatische B.I.V. do- seerpompen door eenvoudige 5/2" ventielen van Martonair. Beloning 150, G. Moelikers, bottelarij. Het aanbrengen van een switch bij de inloop van de vulmachines. Beloning 75, M. A. van Hees, mech. werkplaats. Het aanbrengen van ver beteringen in het afstellen van de dozenlijmmachines in ver band met de afmetingen van de diverse doossoorten. Belo ning f 50, B. Bonte, mech. werkplaats. Het monteren van een gelei ding met pennen op de lift van de depalletiser. Beloning f 35,-. P. Th. Pols, transportdienst. Het verlengen van de reeds be staande trap voor de aanhangwagens van de vrachtauto in verband met het vergemakkelijken van het afdekken van de pallets. Beloning 30, H. v. d. Horst, bottelarij. Het aanbrengen van een steun bij de hopper voor de kroonkurkdozen. Beloning f 25, H. H. W. Norp, poortcontrole. Het verstrekken van een portofoon bij de poortcontrole voor het sneller oproepen van de controleurs in noodgevallen. Beloning f 25, Een aanmoedigingspremie ontvingen: Mej. L. Stoopman, boekhouding, 25, W. H. van Berkel, bottelarij, 25, W. H. van Berkel, bottelarij, 10, A. A. Frenks, bedrijfsbureau, 25, en in eerste instantie eveneens 35 meter hoog. Van de totale ruimte zal iets meer dan de helft (40 x 20 meter oppervlakte) door de legkelder worden ingenomen. Hierin zullen 28 tanks een plaats vinden. Met een lengte van 35 meter, een doorsnee van 4 meter en een inhoud van 4300 hl vormen zij straks de grootste legtanks, die bij Heineken in gebruik zijn. De tanks zullen met vier naast elkaar in zeven lagen in de kelder worden onder gebracht. Met deze zesde uitbreiding van de legkelders zal de totale legtankruimte met 120.000 hl toenemen. In een later stadium zal op het dak van de legkelder een gistkelder worden gebouwd, waarin volgens de huidige plannen tanks met een inhoud van 3300 hl zullen worden ondergebracht. Dit betekent de vijfde uitbreiding van de gistkeldercapaciteit. De totale hoogte van het gebouw zal dan ongeveer 45 meter bedragen. Buitenaanzicht van de ziederij na de jongste uitbreiding. Het lichte gedeelte van de gevel (rechts) geeft het gedeelte aan dat is bijgebouwd. Overzicht van het grootste gedeelte van de brouwzaal. De eerste van de 28 reusachtige tanks, die straks een plaats in de nieuwe legkelder zullen vinden. De tanks worden in twee delen aan gevoerd, die bij de montage samengevoegd zullen worden.

Vers van 't Vat | 1969 | | pagina 9