Heineken Heineken Heineken Eurofles en plastic krat vonden bij handel en consument een gunstig onthaal. een onvermijdelijke stijging van de prijzen tot gevolg gehad. Tot zover het binnenland. Kijken we over de grenzen, dan zien we een bijzonder gunstige ontwikkeling bij de export. Er vond daar een stijging plaats van niet minder dan 17,7 namelijk van 651.000 hl naar 766.000 hl. Vele gebieden droegen hiertoe bij, maar vooral de Verenigde Staten van Noord-Amerika. Voor het eerst werd er in dit land een hoeveelheid gelijk aan ruim twee miljoen dozen omgezet. Naar het gehele werelddeel Amerika werden niet minder dan 320.000 hl verkocht. Europa komt op de tweede plaats met ruim 228.000 hl. Het spreekt vanzelf, dat de groei van de omzet voort durend vergroting van de produktiecapaciteit vereist. In april 1968 werd de nieuwe bottelarij in Den Bosch officieel in gebruik genomen. Hierdoor kwam de pro- duktiecapaciteit van deze brouwerij op 2,3 miljoen hl per jaar. Onze export nam een hoge vlucht. Zoals reeds bekend is gemaakt, worden de plannen ten aanzien van de brouwerij Rotterdam met voortvarend heid opnieuw bestudeerd. Gehoopt wordt, dat het resul taat van deze studie kort na het eerste kwartaal van 1969 beschikbaar zal zijn. Dit zal dan terstond aan het personeel bekend gemaakt worden. De buitenlandse brouwerijen, waarmee Heineken ge associeerd is, ging het over het algemeen goed. Er zijn wat aanloopmoeilijkheden met de verkoop door de nieuwe brouwerijen in Spanje en Zuid-Afrika. Ook baart de situatie in Nigeria zorgen, maar overigens gaat alles naar wens. Samengevat kan gezegd worden, dat het afgelopen jaar een goed jaar is geweest. Met de ondernemingsraad heeft wederom een geregeld en goed contact bestaan, waarvoor raad van bestuur en directies veel waardering hebben. De open uitwisseling van gedachten, die in de vergaderingen met de ondernemingsraad steeds mogelijk

Vers van 't Vat | 1969 | | pagina 5