GUNSTIGE ONTWIKKELING ZETTE ZICH OOK IN AFGELOPEN BOEKJAAR VOORT 4 Het hierboven afgebeelde sym bool van het samengaan van Heineken en Amstel was een van de 27 inzendingen op het bloemencorso, dat op 10 sep tember 1968 in Berkhout (N.H.) gehouden werd. De plaatselijke schietvereniging ,,De Vrijheid" organiseert elk jaar een der gelijk corso. Met de fraaie, voornamelijk in rode, witte en gele bloemen uitgevoerde voor stelling (die wij helaas niet in kleur kunnen weergeven) won de vereniging de derde prijs. (Foto W. F. H. Assink, Voor schoten). De Amstel brouwerij te Am sterdam. (Foto KLM-aerocarto). Uit de nieuwjaarstoespraken in de drie vestigingen én uit het officiële jaarverslag kwam duidelijk naar voren, dat het boekjaar 1967/68 reden tot tevredenheid geeft. De achter ons liggende periode is ook veelbewogen geweest. De belang rijkste gebeurtenis was ongetwijfeld het besluit, dat Heineken en Amstel voortaan zullen samengaan. Een van de voornaamste overwegingen, die tot dit besluit leidde, was de ontwikkeling op de binnenlandse biermarkt, waar, door het overnemen van brouwerijen, de invloed van buitenlandse ondernemingen snel is gegroeid. Men heeft nog niet zo lang geleden kunnen zien, dat deze ontwikkeling zich nog steeds voortzet. De thans door ons met Amstel gevormde brouwerij combinatie mag niet alleen tot de eerste binnen de E.E.G. gerekend worden, maar kan ook daarbuiten als een van de belangrijkste worden beschouwd. Zowel in nationaal als in internationaal verband is de concurrentiepositie van beide ondernemingen aanzienlijk versterkt. De groep heeft een aandeel van ruim 55 op de Nederlandse biermarkt en heeft daarenboven de grootste pilsexport ter wereld. Verder mag nog gewezen worden op de. uitgebreide industriële belangen van de groep in het buitenland. Zoals men weet, is het de bedoeling, dat Amstel Brou werij N.V. haar werkzaamheden als zelfstandige eenheid naast de Heineken werkmaatschappijen blijft voortzetten. Ook in de frisdrankensector heeft ons concern een be- fusie Heineken - Amstel langrijke stap gedaan. Het bracht een bod uit op de certificaten van aandelen van Vrumona N.V. te Bunnik, die in het bezit van derden waren. Op dit bod werd gunstig gereageerd, zodat Vrumona N.V. thans een 1

Vers van 't Vat | 1969 | | pagina 3