MMRZ9N AL DIE BLOEHEN TOCH «w MM We hebben het beloofd, aan jullie en aan Willy, en belofte maakt schuld. In het Kerstnummer kondigden we een verslag aan van de rest van ons inter view met Willy Alberti en de opening van zijn grammofoonplatenzaak, die ech ter al twee maanden geleden plaats vond. Actueel zijn we dus niet, maar dat krijg je nu eenmaal met een maandblad. Wat die opening betreft: het is een beetje uit de hand gelopen. Met de heren Schipperijn (van de stuntjes) en Van der Lee de oude T-Ford tuften we naar Osdorp, waar we veel te vroeg aankwamen. De Ford werd op de stoep gereden, Willy kwam naar buiten, wij overhandigden bloemen en bier. We gingen naar binnen en stonden twee minuten later aan de sherry, inge schonken door Joop Oonk, de man van Willeke, de dochter van Willy. (Voor degenen die dit nog niet weten!). Dit hebben we allemaal nog een keer over gedaan voor de fotograaf Henk de Looper, met het enige verschil dat het dit keer fout ging. Wat gebeurde er: toen degene die de bloemen aan moest bieden, zich uit de Ford wurmde, vielen ze aUemaal uit de pot. Met man en macht werd er aan gewerkt om het boe ket weer in de oude staat te herstellen, hetgeen maar matig lukte. Gelachen hebben we wel in ieder geval. Binnen in de zaak was het ondertus sen al aardig vol geworden. We zagen onder andere Wim Sonneveld, Ram ses Shaffy, Karin Kent, Johnny Lyon (volgens zijn zeggen een van de 6 of 7 playboys die Nederland rijk is), Hetty Block, Wim lbo en natuurlijk Wil leke, die omstreeks vier uur de zaak, die er overigens wezen mag, officieel opende door een touw door te knippen, waaraan allemaal platenhoezen hingen. Toen we weggingen vroeg Willy Alberti ons of we maar zo veel mogelijk recla me wilden maken voor zijn grandioze zaak, hetgeen we bij deze doen, hoewel we niet van degenen die buiten Osdorp wonen, verlangen dat ze bij hem een plaat gaan kopen. Nu nog even dat interview (we kunnen het woord niet meer horen of zienl) sterk verkort, maar krachtig. Wat ga je doen op je 75e? Naar mijn kleinkinderen met mijn plak boeken. Ik denk dat een heer van 75 dat altijd doet. Favoriete artiest Wim Sonneveld, zowel als artiest en als mens. Succes? Ik heb niet altijd succes. Ben je al op je hoogtepunt (naar het ge lach te oordelen, stelden we toen een gekke vraag): Ik denk dat ik er al lang over heen ben. EEN „FORTUIN" AAN BLOEMEN WERD AANGEBODEN. Welgeteld drie goede oplossingen van ons puzzeltje uit het vorige nummer zijn er binnengekomen. De beloningen gaan naar mejuffrouw S. M. Mol en mevrouw T. M. Wijers, beiden uit Rot terdam, en naar de heer J. Keiler (inder daad, onze puzzelredacteur!) uit Am sterdam. Bovendien krijgt mevrouw Wijers nog een schouderklopje voor de manier, waarop zij haar inzending verzorgde. Haar oplossing is hierboven afgedrukt. Zoals jullie zien zijn (met een beetje goede wil) alle letters van het alfabet in het opgegeven figuurtje terug te vinden. Opgemerkt dient nog te worden, dat er voor wat betreft hoofdletters en kleine letters diverse mogelijkheden waren. Weegschaal (zal wel doorslaan naar de zware kant). Wat is artiest zijn Artiest zijn is een echt vak. Wat is jong talent? Bestaat niet, er bestaat alleen talent. Willeke is een talent. Vertel nog eens iets Ik ben vreselijk bijgelovig. Als ik een bepaalde weg neem naar een zaal of theater en ik heb daar succes, dan zal ik van me lang lang ze leven geen an dere weg meer nemen. Verder nog iets Een pilsje graag. Ad en Mad Sterrebeeld

Vers van 't Vat | 1969 | | pagina 28