'Doet tt, ook (veen mee? r DE PUZZELHOEK Hartelijk dank, puzzelaars, voor uw reacties bij de jaarwisseling. Wij zullen trachten 1969 weer goed in te zetten. Eerst zal ik u de prijswinnaars noemen van het „Beroepenraadsel", te weten: me vrouw J. R. Zwanenburg te Rot terdam, mevrouw N. J. Ham-Vel- berg te Wilnis en W. Hirt te Rot terdam. Allen van harte! De nieuwe puzzel, die ik u voor deze maand aanbied, is niet van mijn hand, maar werd mij toege zonden uit Amerika. Mijn schoon zuster is namelijk Amerikaanse en uit hoofde van haar beroep zeer geïnteresseerd in brouwerijen, die zij aldaar dan ook zo veel mogelijk bezoekt. Toen zij vorig jaar naar Nederland kwam, heeft zij dan ook niet nagelaten een bezoek aan Heineken in Amsterdam als eerste op haar programma te plaatsen. Dit feit, gecombineerd met mijn „job" als puzzelredacteur bij Hei neken, heeft haar er toe gebracht mij thans een raadsel toe te zen den, dat ik u gaarne als „nieuw" in de rij van puzzels ter oplossing aanbied, onder de titel „De inter nationale straat". Uit de navolgen de omschrijvingen omtrent vijf mannen, ziet u dat iedere man zijn eigen, geverfd huis bewoont, zijn eigen nationaliteit en huisdier be zit, zijn eigen sigarettenmerk en voorkeursdrank heeft. Let wel: De Engelsman woont in een rood huis. De Hollander heeft een hond. De man, die in het groene huis woont, drinkt koffie. De Duitser drinkt thee. Het groene huis ligt rechts van het witte huis. De man, die merk A rookt, heeft katten. De man, die merk B rookt, woont in een geel huis. De man, die in het middelste huis woont, drinkt melk. De Noor woont in het eerste huis. De man, die merk B rookt, woont naast het huis, waar het paard is. De man, die merk C rookt, woont naast het huis, waar de vos is. De man, die merk D rookt, drinkt orange juice. De Amerikaan rookt merk E. De Noor woont naast het blauwe huis. Gevraagd wordt nu: 1Welke man drinkt alleen water? 2. Welke man heeft een zebra als huisdier? L Met enige logica en het gebruik maken van een door u op te zetten invulraam. moet het u ongetwijfeld lukken de vragen te beantwoorden. Gaarne ontvang ik uw inzending uiterlijk 28 februari in Amsterdam. Voor de goede oplossingen worden drie prijzenbonnen van elk 7,50 beschikbaar gesteld. Veel genoe gen! Keiler Oplossing Beroepenraadsel 1. Radio-omroepster 2. Tandartsassistente 3. Luitenant-ter-zee 4. Schoonheidsspecialiste 5. Kleuterleidster 6. Gevangenisdirecteur 7. Machinebankwerker 8. Hoedenmaakstertje 9. Gemeenteontvanger A 3

Vers van 't Vat | 1969 | | pagina 25