Het „Ideaal" van Corry Brokken, in levende lijve. trot, gewalst en geshaked. Een leuke attractie was ook het Rotterdamse Draaiorgel, dat de pauzes van het orkest opvulde met zijn specifieke muziek, en dat door ieder die dat wilde met de hand „bespeeld" kon worden. In de Weense bar, waar het trio Koos Huisman voor de muzikale inbreng zorgde, kon men aanvankelijk nog uitblazen. Later op de avond in de nacht liever gezegd waren ook daar de hoofden niet meer te tellen. Tot drie uur werd er gefeest; toen werd het vertreksein gegeven. Iedereen ging huiswaarts; de vermoeide kel ners, die zo'n tweeduizend liter bier, vijfentwintighonderd broodjes, een kleine drieduizend worstjes, vijftien honderd flesjes limonade en een even zo groot aantal glazen port en sherry hadden uitgeschonken respectievelijk uitgedeeld, bleven achter. Velen zul len die nacht onderweg of thuis ge zegd hebben: „Het was weer een leuk feest!" Het Rotterdamse Draaiorgel. Voetjes van de vloer! de spits af en gaf enkele nummers ten beste, zo geweldig goed, dat het enthousiaste publiek het orkest node zag vertrekken. Corry Brokken, op de piano begeleid door Jacques Schutte, begon haar optreden met een potpourri van min of meer bekende liedjes, waarna zij enkele van haar „gouden" nummers bracht, onder andere haar tot leven geroepen „Ideaal". En ja, toen kwam het grote moment. Max Tailleur! Geruime tijd werd het publiek bezig gehouden en vermaakt door een stortvloed van moppen. Neem het uw verslaggeefster niet kwalijk, dat zij geen voorbeelden aanhaalt. Voor de liefhebbers zijn er altijd nog zijn boekjes te koop, zoals Max Tailleur al zei! Het optreden van André Belga was erg springerig. Veel oh's en ah's van het publiek ontlokten de poedels van Miss Anita. Vooral dat kleine witte keffertje stal de harten van vele toe schouwers. De DSC band trad voor de tweede keer op en besloot daarmee het eerste deel van de avond. En hoe! Helemaal stil werd de zaal van de grandioze drumsolo van Huib Jansen. Om ongeveer half elf zakten de ruim veertien honderd feestgangers een of twee verdiepingen lager. In de ruime hal, waar alles gereed stond voor het dans-, drink- en eetfestijn, liepen de kelners af en aan. De dansvloer was binnen een mum van tijd overvol. Desondanks werd op de muziek van het Romantica orkest onder lei ding van Cas Oosthoek driftig gefox- Dames en heren, hartelijk welkom." Met deze woorden opende de heer Oosterbroek het jaarfeest, dat op 18 januari jl. in De Doelen, dé trots van Rotterdam, is gehouden. Het werd een feest, dat qua opzet en entourage beslist nieuw genoemd kan worden. Zo werd in tegenstelling tot vorige jaren een nonstop „Zei Sam tegen Moos variétéprogramma aangeboden, dat door de organisatoren met grote zorg was samengesteld. Het geheel werd op een leuke manier aan elkaar ge praat door Cas Oosthoek. De Dutch Swing College Band beet 17

Vers van 't Vat | 1969 | | pagina 19