IETS VOOR DE IDEEENBUS? Leopard bier bij officiële doorbraak van Manapouri-tunnel (Nieuw Zeeland) Vlak na het grote moment. Een kleine zeshonderd kilo explosieven bracht de uiteindelijke doorbraak èn de ontmoeting tussen de tunnelarbeiders tot stand. In een als pub ingerichte loods vonden de blikjes Leopard gretig aftrek, evenals tijdens de gehele duur van het project, toen duizenden blikjes door de Leopard Brewery, een dochtercnderneming van de met ons gelieerde Malayan Breweries, geleverd werden. zevenenvijftig maanden lang drie keer per dag was over komen. Een angstig ogenblik beleefde men nog, toen bleek, dat nog niet alle geligniet ontploft was. Een snelle terugtocht was toen geblazen! In de „Hole Thru Pub", een als pub ingerichte loods bij het project, wenste Mr. Hanan de tunnelarbeiders geluk met hun succes. Na afloop werden vele dorstige kelen gelaafd met het (gratis verstrekte) bier van de Leopard Brewery Nieuw Zeeland, want na gedane arbeid is het goed LEOPARD drinken! Op 22 oktober van het vorige jaar werd de laatste fase bereikt in het Manapouri tunnelproject in Nieuw Zeeland. Op die dag verrichtte Mr. Hanan, de procureur-generaal, de officiële doorbraak van de tien kilometer lange tunnel door een kleine zeshonderd kilo geligniet te laten ont ploffen. Terwijl hoeden door de lucht vlogen, camera's bijna weg geblazen werden en iedereen zijn handen om de oren hield, keken de geroutineerde tunnelarbeiders geamuseerd naar het gezelschap, bestaande uit officials en persver tegenwoordigers, en naar de reacties op datgene, wat hen de afdichting, waaraan waterdruk te pas komt, in orde is. Maar o wee, als het manneke droog staat! In dat geval laat de pakking bier door. Gezien het feit, dat ideeën altijd wel kom zijn, wordt het hierbij afgebeelde idee gaarne in de aandacht van de ideeënbus-commissie aanbevolen. Af gezien van een beloning is de toepas sing elders wellicht eveneens het overwegen waard. Bij zijn bezoek aan de brouwerij te Gisenyi enige tijd geleden trof de heer Ulenberg de op de foto afge beelde situatie aan. De komische voor stelling bleek bij nader onderzoek in het geheel niet voor de grap te zijn. Het doel van het Brusselse manneke is namelijk als verklikker te dienen bij de afdichting van de bierpomp van het Niagara-filter. Als het man neke in bedrijf is, betekent dit dat 4 Guadeloupe Op Guadeloupe staat sinds enige tijd een brouwerij, die het eigendom is van een be vriende brouwerijgroep. Heineken heeft aan deze groep een produktieleider uitgeleend, de heer W. Dijkstra, onder wiens leiding ook de montage van dit bedrijf tot stand is gekomen. Op de hierbij geplaatste foto ziet u rechts de heer Dijkstra bezig in het brouwhuis.

Vers van 't Vat | 1969 | | pagina 18