Afscheid L. Ohler en C.Vonk Voor hen die ouder zijn en worden jaar werkte hij bij de B.Z.B., die hij sinds de oprichting in 1951 een zeer warm hart heeft toegedragen. De heer Van Roon schetste hem als een accuraat en betrouwbaar medewer ker, die zich met een bewonderens waardig aanpassingsvermogen de ont wikkeling van de niet altijd zo een voudige apparatuur, die bij de B.Z.B. in gebruik is, eigen gemaakt had. Ook heeft de heer Ohler op latere leeftijd nog het Rijksdiploma brand wacht 2de klas behaald en daarmee het respect van collega's en chefs af gedwongen. De heer Van Roon over handigde hem namens het jubileum fonds een envelop met inhoud; me vrouw Ohler werd verrast met een plant. Hierna kwamen enkele collega's van de beide heren iets aanbieden. Zo kreeg de heer Ohler van de brand weer een envelop met inhoud en van de oud-collega's uit de kuiperij een doos sigaren, „waar hij zelf de brand maar moest insteken". Mevrouw Ohler werd danig in de bloemetjes gezet. Veel gelach ontlokte het geschenk van de heer Molijn (namens Sparta) voor de heer Vonk, voor het feit dat deze altijd trouw de affiches van Sparta had opgehangen in de kleed kamers: een grote foto van de ere divisieclub, verwerkt in een tv-beeld. De heer Everse bood hem een enve lop (met inhoud) aan namens het jubileumfonds van de gistkelder. Mevrouw Vonk werd hierbij ook niet vergeten. Van de heer Michel ontving de heer Vonk manchetknopen met de ja, hoe kan het anders roodwitte Sparta strepen. Namens de Algemene Bedrijfsgroe pen Centrale bood de heer Kort beide echtparen nog een verrassing aan. Tenslotte dankten de heren Ohler en Vonk iedereen voor de opkomst en belangstelling. Nog geruime tijd daar na bleef het gezelschap in vrolijke stemming bijeen. Op 31 januari jl. namen de heren L. Ohler en C. Vonk te Rotterdam afscheid in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Met hun echtgenoten werden zij 's middags ontvangen op de kamer van de heer Van Rossem, waar zij bij een kopje thee oude herinne ringen ophaalden. De heer Van Rossem dankte de beide heren voor hun toewijding en betrok, zeker niet in de laatste plaats, ook hun echtgenoten in deze dank. In Hollandia werd daarna gelegenheid gegeven om de heren Vonk en Ohler persoonlijk de hand te komen druk- Foto boven: Namens de Algemene Bedrijfs groepen Centrale ontving de heer L. Ohler, die op 31 januari in Rotterdam afscheid nam, een geschenk van de heer Kort. Foto links: Een gedicht, opgedragen aan zijn liefde voor Sparta, werd door de heer C. Vonk uit Rotterdam, die op 31 januari met pensioen ging, met luider stem voorgedragen. Gaarne willen wij uw aandacht ves tigen op het blad Ouderwijs, een veer tiendaagse uitgave voor de oudere generaties. Ouderwijs wil voorlichting geven op alle terreinen die de oudere generaties betreffen, zoals pensioen voorbereiding, inkomensvraagstukken, huisvestingsproblemen en vrijetijds besteding. Tot de medewerkers van dit blad behoren onder meer dr. W. J. M. Mulders, gerontoloog, en vele bekende auteurs zoals Annie M. G. Schmidt, Clare Lennart en Harriet Freezer. Ter informatie en kennismaking slui ten wij voor de gepensioneerden bij deze uitgave van Vers van 't Vat een gratis proefnummer van Ouderwijs in. Voor oudere werknemers (het blad richt zich niet alleen tot hen, die reeds gepensioneerd zijn!) ligt een proefnummer ter inzage bij de plaat selijke personeeldienst. De abonne mentsprijs van deze uitgave van de Stichting Ouderwijs bedraagt 15, per jaar. U kunt zich bij de redactie van Vers van 't Vat (Rotterdam, postbus 455) voor een abonnement opgeven. ken. Van deze gelegenheid hebben vele collega's gebruik gemaakt. De heer Van Bakel richtte zich tot de heer Vonk als chef en „als matig Feijenoord-supporter tot een enthou siast Sparta fan". De heer Van Bakel memoreerde dat hun eerste kennis making het gevolg was geweest van een voetbalgesprek. Al heeft de heer Vonk „slechts" elf jaar bij Heineken gewerkt, de indruk die hij achterlaat is die van een goed en betrouwbaar werker, die nooit met een lelijk ge zicht kwam en altijd plezier in zijn werk had. In 1961 ging de heer Vonk van het biermagazijn, waar hij be gon, naar de gistkelder. In 1964 kwam hij bij de interne dienst, de laatste fase van zijn Heineken perio de. Als dank en waardering voor het verrichte werk overhandigde de heer Van Bakel hem een envelop met in houd, namens alle collega's en chauf feurs. Mejuffrouw Ollefers bood een bloemetje aan namens de serveer sters; onder grote hilariteit werden hun afscheidsgroeten in ontvangst genomen. De heer Ohler werd vervolgens toe gesproken door de heer Van Roon, zijn directe chef. De heer Ohler kan zich beroemen op een zeer lang uitzonderlijk lang, zoals de heer Van Rossem reeds gememoreerd had dienstverband van ruim vijfenveertig jaar. Op 19-jarige leeftijd trad hij in dienst op de boenplaats. Daarna volgden pekkerij, kuiperij (waar ook weer de heer Van Roon zijn chef was) en onderhoud. De laatste negen 15

Vers van 't Vat | 1969 | | pagina 17