OOK DE HEINEKEN MILITAIRE MINI-RACE KAMPIOENSCHAPPEN EEN SUCCES V« de campings de kazernes De start van de Militaire mini-race wedstrijden in de Legerplaats Crailo. Dit evenement mocht zich in een grote belangstelling verheugen. Nauwelijks een maand na de daveren de finale, waarmee op 21 september 1968 in Amsterdam de in het afge lopen seizoen met zoveel succes ge- introduceerde Camping mini-race kampioenschappen werden afgesloten, liet Heineken de miniatuurrenwagens van Carrera opnieuw van start gaan. De coureurs waren deze keer de militairen van land-, lucht- en zee macht. Voor hen werden ingesteld de Heineken Militaire mini-race kam pioenschappen 68/69 met als inzet de nationale titel, een individuele hoofdprijs van 250,alsmede een professionele Carrera mini-racebaan voor het onderdeel, waar de kampioen ten tijde van de wedstrijd was ge stationeerd. De periode, waarin deze Militaire mini-race kampioenschappen zich afspelen, is medio oktober van het vorige jaar begonnen en loopt tot half maart '69. In een groot aantal legerplaatsen, kazernes, luchtmacht bases, marine-etablissementen en mi litaire tehuizen. Evenals bij de mini- races in de campings is de gehele organisatie in handen van Publicom N.V. gelegd. De eerste wedstrijd vond op 17 ok tober 1968 plaats in de Legerplaats Crailo, waar naar schatting drie honderd militairen getuige waren van de start van dit evenement, dat door Overzicht van de wedstrijdbaan (rijlengte 12 meter). hen met luidruchtig enthousiasme begroet werd. Bijzonder groot was ook de animo om deel te nemen, zowel onder hen, die voor herhaling onder de wapenen waren, als onder de recruten. De verrichtingen van de deelnemers, die telkens met vier man aan de wedstrijdtafel verschenen, wer den door de aanwezigen met intense belangstelling gevolgd. Tegen het einde van de avond, toen de finalisten tegen elkaar in de baan kwamen, groeide de spanning ten top. Aangemoedigd door hun kameraden streden de beste coureurs om de „plaatselijke" titel. (Het daarbij be horende resultaat telt automatisch mee voor het nationale militaire kam pioenschap). Evenals op vele avonden daarna werd in deze legerplaats aan het maximum aantal (80) militaire coureurs de ge legenheid geboden hun rijvaardigheid op de mini-race baan te testen. Aan het einde van de rit (medio maart dus) zullen ongeveer drieën- eenhalfduizend militairen aan deze mini-races hebben deelgenomen. Sa men met de talloze toeschouwers zullen zij met plezier terugdenken aan favoriete pilsje(s) dit evenement, waarmee Heineken naast het voor velen reeds favoriete pilsje hen opzocht in de sfeer van recreatie. 13

Vers van 't Vat | 1969 | | pagina 15