Even aanleggen 't Wachtje 't Wachtje met op de achtergrond, links, het Witte Huis en in het midden de toren van de Laurenskerk. Niet ver van de bruggen met de boulevard dichtbij deint op het druk bevaren water van de Rotterdamse Maas 't WACHTJE, een van de wei nige drijvende restaurants in Neder land. Vijf jaar ligt 't Wachtje daar al. Zoals de naam zegt, diende het oorspronke lijk als wachtgelegenheid voor de passagiers, die met een van de schepen van de Rederij Tieleman een rond vaart of een andere boottrip gingen maken. Vrij kort na de beginperiode werd 't Wachtje geheel verbouwd en ingericht als café-restaurant. Dit drijvende horecabedrijf wordt ge ëxploiteerd door de Rederij Tieleman, de directie wordt gevoerd door de heer L. Kruyswijk. Drijvend restaurant te Rotterdam Sinds vele jaren verzorgt de Rederij Tieleman (op het ogenblik met vijf schepen) rondvaarten en dag-, mid dag- en avondtochten, onder andere naar de Biesbosch. Een geliefde trip is ook de Zeven Rivierentocht. Vele passagiers leggen, voor of na de boottrip, even aan in 't Wachtje, dat verder vanwege de unieke ligging zeer in trek is voor het houden van recepties, bruiloften, partijen en der gelijke. Gedurende de wintermaanden vindt de exploitatie alleen op afspraak plaats. In Rotterdam, 's werelds grootste haven, is 't Wachtje de enige gelegen heid waar men op, of onmiddellijk aan het water, kan lunchen, dineren, een kopje koffie of een glas bier drinken, met zowel overdag als 's avonds een immer boeiend uitzicht als extra attractie. Een gezellige drukte op en aan het water. 12 Binnen heeft men een magnifiek uitzicht over de drukbevaren Maas.

Vers van 't Vat | 1969 | | pagina 14