HOOGSTE BELONING TOT NU TOE IN DE IDEEËNBUS: f 1275,- Topscorer F. A. van der Kint brak eigen record Tegen het einde van woensdagmiddag 16 oktober vond in 't Koelschip te Amsterdam de uitreiking plaats van de tot nu toe hoogste beloning bij Hei- neken. Deze gebeurtenis kreeg een bijzonder accent door het feit, dat de man achter dit hoog beloonde idee dezelfde was, die ruim anderhalf jaar geleden zich aan het hoofd plaatste van de lijst van topscorers in de ideeënbus: de heer F. A. van der Kint, bankwerker/monteur te Amsterdam. Zijn idee betrof een verbetering van de inloop van de uitpakmachine in de bottelarij, waardoor minder stag natie optreedt, hetgeen een capaci- Ir. Wanschers overhandigt de heer Van der Kint de tot nu toe hoogste beloning bij Heine- ken. teits- en rendementsverhoging tot gevolg heeft en hetgeen tevens ar beidsbesparend werkt. Met een bedrag van 1275,dat hem door de heer Wanschers werd overhandigd, brak de heer Van der Kint zijn eigen record van 17 febru ari 1967, toen hij, eveneens uit han den van de voorzitter van de cen trale ideeënbuscommissie, een belo ning van 1000,voor één idee ontving. Aan de uitreiking van de beloning ging ook deze keer een toespraak van de heer Wanschers vooraf. Daar in prees de voorzitter van de centrale ideeënbuscommissie de manier, waar op de heer Van der Kint zijn voor stellen op papier zet: helder en dui delijk geformuleerd en zuiver zake lijk gebracht. Na de door de heer Van der Kint behaalde successen leek een aanmoediging nauwelijks nodig, aldus de heer Wanschers, die niettemin de topscorer in de ideeën bus aanspoorde de mogelijkheden om zijn eigen record nogmaals te verbeteren niet ongebruikt te laten. BELOONDE IDEEËN In de afgelopen periode werden in Rotterdam en Den Bosch de volgen de beloningen toegekend. Rotterdam J. Verkaik, mechanische werkplaats. Het aanbrengen van een verande ring aan de bestaande lijmplaten van de World-tandem etiketteermachines. Beloning 75,-—. W. Hartgers, elektr.techn. werkplaats. Het monteren van geleiders langs de lift van het lege palletmagazijn in de 5 magazijnen van de ontstapelma- chines. Beloning 75, W. H. van Berkel, bottelarij. Het maken van draagbakjes met hengsels bestemd voor de kwaliteits dienst en de bottelarij-servicemensen. Beloning 15, Een aanmoedigingspremie ontvingen: L. Stello, transportdienst, 10, J. Ernest, bottelarij, 10, H. H. W. van Norp, poortcontrole, 10,—. W. J. B. Dierijck, boekhouding, 10,—. J. M. v. d. Post, emballage vol/leeg, 10,—. (2x) Den Bosch Door de centrale ideeënbuscommissie werd de volgende beloning toege kend: A. M. de Kruyf, mechanische werk plaats. Stopbusafdichting door mid del van V-ringen, die kan worden toegepast op allerlei soorten pom pen, waardoor lekkages kunnen wor den tegengegaan en besparingen wor den verkregen. Beloning 550, De plaatselijke ideeënbuscommissie kende de volgende beloningen toe: M. van Beugen, bott. werkplaats. Wijziging inloop pasteurs VI en VII. Beloning 50, W. G. M. van Rooy, mech. onder houd. Dozenbaan uitpaktafel blik voorzien van dozeninvouwapparaat. Beloning 100, Een aanmoedigingspremie ontvingen: A. J. P. Hamers, bottelarij, 10, Th. Konings, int. acc., 15, H. van de Heuvel, garage, 25, H.P. A.de Kort, int. transport, 10, VAN DE ONDERNEMINGSRADEN (vervolg) c. Bedrijfsapostolaat Enige leden geven hun ervaringen met het bedrijfsapostolaat weer. In het algemeen wordt over deze instelling gunstig ge oordeeld. d. Outward Bound School Een jeugdige werknemer, die afgelopen zomer aan de cursus aan deze school te Renesse heeft deelgenomen, geeft verslag van zijn belevenissen. Het bleek, dat hij deze tijd als een po sitieve bijdrage aan zijn vorming heeft ervaren. e. Vernieling bedrijfseigendommen De voorzitter deed een beroep op de leden mee te helpen te bevorderen dat onveilige situaties op de brouwerij worden voorkomen. IN MEMORIAM Wij ontvingen het droeve bericht, dat op 10 no vember jl. te Voorburg is overleden ir. J. J. Pouts- ma. De heer Poutsma is gedurende 27 jaar als hoofd van de toenmalige afdeling hotel-, café- en res- taurantbouw aan Heineken verbonden geweest. In die tijd zijn vele grote projecten op dat gebied in verschillende steden van ons land met zijn mede werking tot stand gekomen. Na de pensionering van de heer Poutsma in 1958 heeft Heineken nog enkele iaren van zijn waardevolle adviezen ge bruik mogen maken. Velen, in Heineken verband en daarbuiten, zullen aan de heer Poutsma de beste herinneringen be- 7

Vers van 't Vat | 1968 | | pagina 9