VAN DE ONDERNEMINGSRADEN^ De ondernemingsraden in de drie vestigingen kwamen in ver gadering bijeen op 21, 22 en 23 oktober 1968. Deze vergaderingen werden bijgewoond door de nieuwe direc teur van Heineken's Brouwerijen Nederland N.V., de heer E. G. Borgers. De vergadering te Rotterdam werd voor een deel bijgewoond door dr. J. P. Ton, lid van de raad van be stuur. De voorzitter deed in deze vergaderingen de volgende mede delingen: 1. Vrijdag 27 december a.s. Deze dag, liggend tussen de Tweede Kerstdag en het week einde, zal voor het personeel als een vrije dag gelden, voor zover de werkzaamheden zulks toelaten. Degenen, die op die dag moeten werken, krijgen op een later tijdstip vrij. 2. Personeelbierregeling De 45 cl fles (bier) zal uit het assortiment voor het personeel worden genomen, terwijl de 75 cl fles Pepsi Cola vervangen zal worden door de 1 liter fles Pepsi Cola. Tevens kondigt de voorzitter aan dat in de procedure van de verrekening van personeelbierprijzen een wijziging komt. Al deze veranderin gen zullen per CPD-mededeling aan het personeel worden bekend gemaakt. 3. Interne publikatie van de personeeladvertenties Reeds geruime tijd is het gebruikelijk de vacatures, waarvoor in de kranten en tijdschriften advertenties worden geplaatst, in de drie vestigingen van Heineken op de publikatieborden te vermelden. Dit zal voortaan ook geschieden met de adver tenties van de Amstel brouwerij en van Vrumona, terwijl die van Heineken 'bij genoemde vennootschappen zullen worden gepubliceerd. Na deze mededelingen kwamen de volgende agendapunten in de vergaderingen aan de orde: AMSTERDAM a. Dienstjaren van Heineken personeel, vroeger in dienst geweest van Amstel Het is voorgekomen, dat een werknemer bij Heineken vroeger in dienst is geweest van Amstel. Gevraagd wordt nu, of deze jaren bij Amstel mee mogen tellen voor de berekening van de dienstjubilea. De voorzitter zegt toe, dat dit onderwerp zal worden bestudeerd. b. Fusie De ondernemingsraad wil graag meer informatie ontvangen over de fusie met de Amstelbrouwerij, onder andere over de tussentijdse resultaten die in het nieuwe verband worden be haald. De voorzitter deelt mede, dat de fusie steeds een punt van bespreking zal zijn op de vergaderingen van de ondernemings raden. Momenteel worden de financiële resultaten van Heineken eens per jaar uitvoerig toegelicht; indien mogelijk zal dit worden uitgebreid. c. Bezitsvorming Via de ondernemingsraad is door een personeelslid een ont werp ingediend ter bevordering van de bezitsvorming. Dit ontwerp zal door de directie op zijn merites worden be keken. Verder kwam in Amsterdam nog aan de orde, dat door de CPD een ontwerp voor een nieuwe invaliditeitsregeling is gemaakt, zulks naar aanleiding van het in werking treden van de Algemene Arbeidsongeschiktheidswet. ROTTERDAM aVerslaggeving aan het personeel Getracht zal worden de verslaggeving aan het personeel, als zich in de toekomst bijzondere gevallen mochten voordoen, zoals in de afgelopen tijd de fusie met Amstel en het op nieuw in studie nemen van de herbouwplannen van de Rot terdamse brouwerij, zo snel mogelijk te verzorgen, eventueel met een extra publikatie. b. Wonen buiten Rotterdam Door de aard van hun functie mogen sommige functionaris sen niet te ver van de brouwerij wonen. De directie zal be zien wat onder „niet te ver" moet worden verstaan. c. Bezitsvorming Evenals in Amsterdam en Den Bosch komt ook hier het ont werp van een personeelslid ter bevordering van de bezits vorming aan de orde. d. Privé telefoneren Op verzoek van de ondernemingsraad zal de mogelijkheid tot het plaatsen van een telefooncel met geldautomaat worden onderzocht. e. Personeelbier in Eurofles Door enige leden wordt naar voren gebracht, dat de werk nemer die de maximale hoeveelheid personeelbier per maand wil opnemen, door het uit het assortiment nemen van de 45 cl fles minder bier krijgt. Daarom verzoeken zij de hoeveel heid uit te breiden met een extra kist. f. Bezoek van gepensioneerden aan brouwerij Den Bosch Een aantal gepensioneerden zou graag een excursie willen maken naar de brouwerij in Den Bosch. Onderzocht zal worden of en zo ja op welke wijze aan dit verzoek kan worden vol daan. g. Verplichte Ziekenfondsverzekering In studie is de vraag in hoeverre de consequenties van de jaarlijkse stijging van de ziekenfondsloongrens (dus opnieuw verplicht verzekerd worden, betaling van saneringskosten bij de tandarts en dergelijke) zijn te voorkomen. Verder kwam in Rotterdam de vraag aan de orde, of het niet mogelijk is belangrijke onderwei pen als die betreffende integratie, vermogensaanwasverdeling, rapport Verdam over de herziening van het ondernemingsrecht en dergelijke in spe ciale vergaderingen te bespreken. DEN BOSCH a. Ziektekostenregeling Door een werknemer is via de ondernemingsraad een voorstel ingediend tot herziening van de premielast. Na toelichting door een lid van de raad zegt de voorzitter toe, dit punt ter bestudering aan de commissie Heineken's Ziektekostenregeling voor te leggen. b. Warme maaltijden Gevraagd wordt de diepvriesmaaltijden, die in geval van overwerk verstrekt worden, thans ook tegen betaling in de kantine voor het personeel verkrijgbaar te stellen. Onderzocht zal worden of dit mogelijk is. (zie vervolg pag. 7) V 6

Vers van 't Vat | 1968 | | pagina 8