Fanfarekorps en Drumband gepromoveerd Mevrouw Truus Bosmans 70 jaar DANKBETUIGINGEN In de septembereditie mocht ik u verslag doen van de stand van zaken en de toekomstplannen van onze vereniging. Thans wil ik uw aandacht vestigen op een tweetal wapenfeiten, waarmee onze Drumband en Fanfare zich bijzonder hebben onderscheiden. De Drumhand, geïnstrueerd door adjudant P. de Leeuw en onder lei ding staande van tamboer-maïtre Tiebosch, trok op 22 september naar Oss om deel te nemen aan het Fede ratief Drumbandconcours, georgani seerd door de Muziekvereniging Har- tog, met als inzet promotie naar de tweede afdeling van de Koninklijke Nederlandse Federatie. Als verplichte stof stond opgegeven de Wedstrijd mars van Van Veluwe en IJsselmonde Voorwaarts van Van Kapel. Voor de over het algemeen nog zeer jeugdige knapen een haast onmogelijke opgave, niet alleen volgens diegenen, die het moesten uitvoeren, maar ook naar de mening van verscheidene oude rotten in het vak. Welnu, ondanks alles heb ben onze tamboers zich er in vast gebeten. En met succes, want de jury honoreerde hun optreden met 68 pun ten, zijnde een eerste prijs met pro motie. Een prestatie om werkelijk trots op te zijn. Nu was het aan het Fanfarekorps om de sprong naar de tweede afdeling te maken. Op zater dag 19 oktober moest het gebeuren in gebouw de Kentering in Rosmalen tijdens een concours, georganiseerd door Harmonie St. Caecilia uit Haar steeg. Als verplicht werk was opge geven de Ouverture Springmorn van Cerfontaine en als keuzewerk Renou- veau van Robert Martin. Voor het vertrek van de brouwerij werd het korps nog even door Karei van Dijck „onder handen" genomen. De loting had beslist dat ons korps als tweede deelnemer in de arena zou verschijnen. De tijd, die ons nog restte, hebben we doorgebracht met het stoten van een balletje en het warm- houden van de instrumenten door nogmaals af te stemmen. Dan het grote moment, op het podium voor een volle zaal en voor de jury met het gretige potlood in de hand. Na nog een reglementair toegestane psalm klinkt het belletje en is het begonnen. De eerste maten nog wat stroef maar dan langzaam groeiend naar meer zekerheid. Na het tweede werk is het plotseling voorbij en dan maar afwachten wat de jury in petto Maandag 2 september jl. stond het Pumpke in Den Bosch weer in een bijzondere belangstelling. Ditmaal geen spectaculaire toestanden met hoogwerkers en cementmolens, zoals bij de viering van het 50-jarig bestaan van deze herberg, die zo vele Bossche naren na aan het hart ligt, maar een warme hartelijkheid ten aanzien van de vrouw die voor een zeer groot deel heeft bijgedragen aan de opbouw en karakteristieke sfeer van het Pumpke, mevrouw Truus Bosmans, beter be kend als Moeder Truus, die haar zeventigste verjaardag vierde. De leden van de bekende fanfare De Hiermede wil ik, ook namens mijn vrouw en zoon, heel hartelijk bedanken voor de vele bloemen en cadeaus, die wij mochten ontvangen ter gelegenheid van mijn 25-jarig jubileum. Ook de collega's uit Rotterdam langs deze weg hartelijk dank! Amsterdam A. DODERER De overweldigende belangstelling van de zijde van het Heineken personeel bij ons huwelijk heeft mijn man en mij bijzonder verrast. Langs deze weg willen wij u dan ook hartelijk danken. Den Bosch Mevr. M. PETERS-VAN BLADEL Kikvorsen, die zich „eigen jong" van moeder Truus voelen, hebben de dag waarop „hun moeder" de leeftijd der ijzersterken behaalde op grootse wijze versierd en namens velen mocht fan fare-dirigent Jan Somers mevrouw Bosmans een vakantiereis aanbieden. Rest ons nog mevrouw Bosmans en haar familie nogmaals vanaf deze plaats hartelijk geluk te wensen. Nog vele jaren! De jarige moeder Truus en de dirigent van de Kikvorsen, Jan Somers. De diploma's die de Drumband en de Fanfare onlangs verwierven: een eerste prijs én pro motie naar de tweede afdeling. In het midden de beker, die door het gemeentebestuur van Rosmalen beschikbaar was gesteld en die nu in de prijzenkast van het Fanfarekorps prijkt. Rechts de puntenwaardering van de jury voor het optreden van de Fanfare. heeft. Deze periode van wachten is eigenlijk nog het meest slopende van het hele concours. De jury bestond op deze dag uit de heren Henk van Lijnschoten, Marinus Ogier en Leo Pappenheim. De uitspraak van de jury was niet mis te verstaan: 107 punten met promotie naar de tweede afdeling. Ter verduidelijking: 100 punten is voldoende voor een eerste prijs en 110 punten is een eerste prijs met lof. Wat zich dan afspeelt na het bekend worden van de behaalde resul taten laat zich raden. Dit zijn de momenten, die je nooit meer vergeet en die het elixer bevatten, dat nodig is om de vereniging naar een hoger plan te voeren. Na de tweede con coursdag, toen alle uitslagen bekend waren, bleek dat het Heineken Fan farekorps ook nog beslag had weten te leegen op de beker, beschikbaar gesteld door het gemeentebestuur van Rosmalen voor die vereniging, die gedurende beide concoursdagen het hoogste aantal punten had behaald in de afdelingen 4, 3, 2 en 1 Verder is bekend geworden dat we het hoogste aantal punten hebben behaald over het gehele concoursjaar in de derde afdeling, hetgeen ons nog een erediploma heeft opgeleverd. De weg naar de eerste afdeling ligt voor ons open en de uitdaging om dit in het komende jaar waar te maken staat levensgroot voor ons. We zouden ons korps volgend jaar november, wanneer we het tweede lustrum vie ren, geen mooier geschenk aan kunnen bieden. Ik zou van deze gelegenheid tevens graag gebruik willen maken onze beschermheer, de heer Kloppen burg, het bestuur van onze Personeels vereniging en de commissie van advies te danken voor de betoonde belang stelling vóór, tijdens en na deze con coursen, een belangstelling, die voor het voortbestaan van onze vereniging een bijzonder stimulerend element H. K. F. Eggly, secretaris 19

Vers van 't Vat | 1968 | | pagina 21