WANDELNIEUWS Na zeven weken rust, om bij te komen van de Vierdaagse-vermoeie- nissen, was op 7 september Ooster beek weer het eerste reisdoel om al daar voor de tweede maal deel te nemen aan de Airborne Wandel tocht. Het uitgezette parcours was prachtig, maar moeilijkheden bij de start -we konden namelijk pas an derhalf uur na de inschrijving ver trekken waren er de oorzaak van, dat we slechts op de 15 kilometer uitkwamen. De muzikale ontvangst en de warme toejuichingen door de in groten getale opgekomen bevol king van Oosterbeek vergoedden enigszins de slechte organisatie bij de startbureaus. Eveneens voor de tweede maal werd de Zilverstadmars in Schoonhoven op 21 september gelopen. Deze wan deling, die ons onder andere door het mooie landelijke gebied langs de Vlist voerde, zal zeker volgend jaar weer op het programma staan. De traditionele Rode-Kruismars in Den Haag vond dit seizoen op 5 ok tober plaats. Voor enkele leden, die deze mars voor de vijfde keer liepen, was er een zilveren medaille wegge legd. Voor de schitterende route, waarin zelfs een bezoek aan het Die renpark Wassenaar was opgenomen, en de uitstekende organisatie ook deze keer niets dan lof. De strandwandeling op 19 oktober Aan het strand, stil maar niet helemaal verlaten. De Rotterdamse wandelaars in de omgeving van Oosterbeek. (Foto L. Hoek) ideaal herfstweer op pad. De tocht door het duinlandschap was prachtig. Het lage lover was getooid met de mooiste kleuren; oranje-gele, rode, blauwe en zwarte bessenstruiken, waterpartijen en vergezichten wissel den elkaar steeds af. De wandeling was verrukkelijk, te meer daar men steeds een andere partner had waar mee men van gedachten kon wisselen. Na ongeveer twee uur wandelen kwa men wij bij het Badhotel Rockanje aan, waar we onder het drinken van een prima kop koffie een half uur rustten. Hierna werd de tocht voort gezet langs het strand van Oostvoorne. Prachtig zoals het strand er bij lag, bijna verlaten en glad als een auto snelweg met, in plaats van benzine dampen, heerlijke frisse zeelucht. Tegen het invallen van de duisternis kwamen we weer bij de startplaats aan. Wij wel als laatsten (met mejuf frouw Venendaal, die voor de gezel ligheid met ons meeliep), maar niet vermoeid en lekker fit. Het is voor ons de fijnste middag geweest van deze zo rijkelijk met regen bedeelde zomer en ik zou een ieder willen aanraden: probeer het ook eens! Het is inderdaad een be levenis. Van Hoffen hadden we uitgebreid met een duin wandeling. Om half twee trokken wij, vlak bij het strand van Oost voorne, de duinen in en genoten daarna twee uur lang van de sterk afwisselende planten- en bomengroei in een van de mooiste duingebieden van Nederland. In Rockanje bliezen we een half uurtje uit en vervolgens gingen we over het verharde gedeelte van het stille strand weer richting Oostvoorne. Mede dank zij het goede weer was deze tocht een succesvolle afsluiting van ons wandelseizoen. C. T. Zo maar een belevenis Zaterdag 19 oktober jl. heeft de wandelclub van Heineken Rotterdam ter afsluiting van het seizoen een wandeltocht georganiseerd door het duinlandschap tussen Oostvoorne en Rockanje. Als voorzitter van de bridgeclub kreeg ik een uitnodiging van het bestuur om samen met mijn vrouw eens mee te wandelen. Na lang beraad wij zijn samen al 123 jaar hebben wij deze uitnodiging aanvaard. De plaats van samenkomst was het metrostation „Zuid", waar wij om half een met 18 mensen, van oud tot jong, met vijf auto's onder leiding van de heer Timmers vertrokken. Na aan komst in Oostvoorne togen wij onder Links: het wandel seizoen werd op 19 oktober officieel afgesloten met een duin- en strandtocht tussen Oostvoorne en Rockanje. Met volle teugen geno ten alle deelnemers (onder wie ver scheidene niet-le- den) van de prach tige natuur en de in zo rijke mate aanwezige frisse, gezonde buitenlucht. Rechts: het duinge bied tussen Oost voorne en Rockanje kent vele mooie plekjes, die allerlei romantische namen dragen. 18

Vers van 't Vat | 1968 | | pagina 20