I. HANSEN A. O 25-JARIG JUBILEUM 25-JARIG JUBILEUM Amsterdam, 11 oktober 1968. Het was dan zover: „Joop" zou in de bloemetjes gezet worden vanwege zijn 25-jarig dienstjubileum. Al enige tijd was merkbaar, dat veel mensen deze dag had den uitgekozen om eens ge zamenlijk hun waardering te laten blijken voor deze sympathieke medewerker. Als eerste van de grote schare belangstellenden sprak de heer Goos over een kwart eeuw schilderen. Bui ten de kleine onderbreking in de centrale keuken had de heer Jansen naast het normale onderhoudswerk veel aparte „klussen" gehad, namelijk het schilderen van taferelen op bouwschuttin- gen en het schilderen van reclamewagens, spankarren, auto's, enzovoort. Goede herinneringen had spreker aan de kerncontacten met het driemanschap Roose, Huybrechtse en Jansen. Voorts was de jubilaris een van de eerste leden van de ondernemingsraad geweest. Voor al deze activiteiten dankte de heer Goos de jubi laris heel hartelijk en sprak daarbij de wens uit, dat het de resterende 15 jaar op de zelfde voet zou mogen door gaan. De heer Brouwer, de directe chef van de jubilaris, sloot hierop aan door te zeggen, dat niet alleen veelsoortig werk was verricht, maar dat het ook altijd zo uitnemend was uitgevoerd. Trouwens op velerlei gebied had de heer Jansen zijn spo ren verdiend bij Heineken. „Helpen in ieder opzicht" noemde de heer Brouwer het meest kenmerkende van de jubilaris. Namens de afde ling dankte hij de heer Jan sen hier hartelijk voor. Als vriend en collega sprak de heer Roose, die allereerst feliciteerde met het uitge reikte „eremetaal". Hij hoopte voorts, dat het beleid ten aanzien van de pensio neringsleeftijd zodanig zal kunnen worden gericht, dat de jubilaris reeds over tien jaar met pensioen zal kunen gaan. Namens het personeel van vele afdelingen bood hij een elektrische heggeschaar en een elektrische boorma chine met een set boren aan. De heer Verver bracht dank voor de prettige contacten in de Karentzdagencommissie. Het goede begrip voor men selijke verhoudingen en het zich kunnen verplaatsen in moeilijkheden van een ander, waren in dit opzicht ken merkend voor de jubilaris. De heer Verver hoopte op nog een veeljarige samen werking op dit gebied. De jubilaris tot slot, zijn dank uitsprekend voor de goede woorden en gaven, vond het mooi ste cadeau de aanwezigheid van zo vele vrienden, op wie hij graag een heildronk wilde uitbren gen. L.H. De heer Jansen te Amsterdam vierde op 11 oktober on der grote belang stelling zijn 25-jarig jubileum. Op 29 oktober herdacht de heer Doderer, directie-chauffeur te Amsterdam, het feit dat hij 25 jaar geleden in dienst trad. Op vrijdag 29 oktober 1943 is Albert Doderer als leer ling-monteur bij Heineken Amsterdam in dienst getre den. Of hij ooit Albert is genoemd, weet ik niet; thans is het Ap of Appie. En als Ap of Appie zal hij, neem ik aan, ook wel worden ge pensioneerd, zij het dat hij niet, zoals de heer Goos meende, de 50 dienstjaren zal halen; 48 noem ik echter ook een heel respectabel aantal. Uit de opsomming van de heer Goos bleek, dat de ju bilaris met een kleine onder breking (1947-1950 militair in Indonesië) in verschillen de functies in de garage werkzaam is geweest; thans als chauffeur van een lid van de raad van bestuur, met name van de heer A. H. Heineken. Spreker had veel waardering voor de wijze waarop de heer Doderer de hem opgedragen werkzaam heden altijd verrichtte en wenste hem met vrouw en zoon het allerbeste voor de toekomst. De chef van de garage, de heer Eibers, in Amsterdam door zijn mensen „patroon" genoemd, wilde graag veel DANKBETUIGING Vrijdag 11 oktober 1968 heb ik mijn 25-jarig dienstjubileum mogen vieren. Vieren is het inderdaad geworden en niet zoals ik heb gevreesd: ondergaan. Dit kon gebeuren dank zij u: chefs, collega's, vrienden, relaties van de brouwerij enz. En het is daarvoor dat ik u allen mede namens mijn kinderen, heel erg dankbaar ben en zal blijven; dankbaar voor uw komst, uw waarderende woorden en de prachtige cadeaus. Het was geweldig en nogmaals bijzonder hartelijk dank. J. L. Jansen goeds vertellen over de man, die hij van het begin af had meegemaakt en die naar zijn mening altijd veel werk in het belang van de brouwerij had verzet. Voorts vertelde de heer Eibers, dat Doderer de dingen vaak al zei, terwijl hij ze dacht. Dat dit wel eens onplezierige ge volgen had, kwam de jubi laris aan de weet, toen hij tijdens de bezetting vier we ken Amstelveense weg (Am sterdamse gevangenis) heeft moeten opknappen, omdat hij een minder vriendelijke opmerking aan het adres van een Duitse officier had gemaakt. Na, evenals de heer Goos, de familie Dode rer het allerbeste te hebben gewenst, bood hij, namens het personeel van de garage, stal en technische dienst en nog vele anderen, mevrouw Doderer een prachtig bloem stuk en de jubilaris een hulp stuk voor een hobbyset aan. Het zal Doderer deugd heb ben gedaan, dat ook de heer Heineken zijn chauffeur kwam feliciteren met zijn dienstjubileum. Het telegram van het personeel van „De Ark" zal hem ook zeker niet onberoerd hebben gelaten. Doderer, bovenstaande re gels zijn op papier gekomen met medewerking van de heer Schipperijn, die mijn gezelschap aan de perstafel voor lief heeft willen ne men. Om redactioneel-technische redenen kan niet worden gezegd, welk gedeelte van hem afkomstig is en welk gedeelte van Oud Bruin

Vers van 't Vat | 1968 | | pagina 16