Sirkus Heinekus. die eenzelfde tijd (57.9 sec.) liet afdrukken. Tegen het einde van de wedstrijd zorgde de Italiaan Raymondo d'Inzeo voor de sensatie van de dag. Met zijn paard Bellevue ging hij in een zo hoog tempo foutloos over de hindernissen, dat zijn tijd (57.1 sec.) ook voor de na hem komende combinaties onaantastbaar zou blijken. Onder groot enthousiasme van het duizendkoppige pu bliek en ten aanschouwe van de talloze televisiekijkers reikte de heer A. H. Heineken de trofee uit aan de winnaar, Raymondo d'Inzeo. De bierstand, waarmee Heineken elk jaar op dit con cours hippique vertegenwoordigd is, bestond deze keer uit een getrouwe kopie van een (halfrond) circus (met aan de ene zijde, een spiegelwand van 60 m2 opper vlakte) waarin zich opgezette leeuwen, welpen en een tijger bevonden. In de „nok" hingen enkele trapeze attributen compleet met vangnet daaronder. Rond de piste was een groot aantal zitplaatsen ingericht. De ten gehore gebrachte circusmuziek werd van tijd tot tijd onderbroken door de aankondigingen van de spreekstal- meester. Voor dit „Sirkus Heinekus", dat aan ongeveer vierhon derd mensen plaats bood, bestond grote belangstelling van de zijde van het publiek, dat in elke pauze voor een uitverkocht huis zorgde. Ook dit jaar hebben weer duizenden toeschouwers ge noten van het traditionele concours hippique Jumping Amsterdam, dat elk najaar in de RAI wordt gehouden. Op de derde dag, zondag 3 november, kwamen daar nog eens talloze televisiekijkers bij. Een van de hoogte punten van dit ruiterfestijn was het op deze dag ge houden jachtspringconcours om de Grote Prijs van Nederland, aangeboden door Heineken's Bierbrouwerij Maatschappij N.V. Het werd een spannende strijd waarin de Belg Jean Damman met Marchall geruime tijd de eerste plaats bezette, die hij later moest delen met de Franse commandant Guy Lefrant met Palestro, De heer Heineken overhandigt de beker aan de Italiaanse ruiter Raymondo d'Inzeo, de win naar van de Grote Prijs van Nederland, Een van de combinaties in actie tijdens het jachtspring concours.

Vers van 't Vat | 1968 | | pagina 11