Overzicht van de piste, in het Kralingse bos, voor het afleggen van de dressuurproeven. voor de „finishing touch" met hun instructeurs een tournee door West- Europa maakten met Rotterdam als sluitstuk. Dat dit ruiters van topfor- maat zijn werd wel bewezen. Welk een beheersing en rust ging er van deze combinaties uit! In ademloze spanning werden hun verrichtingen door het publiek gadegeslagen. Niet alleen de Amerikanen maar ook de Engelsen, Brazilianen, Fransen en Duitsers lieten staaltjes van hun grote kunnen zien, ondanks het feit dat van vele landen helaas de top- ruiters niet aanwezig waren. Zij na men aan deze dagen niet meer deel teneinde hun paarden de nodige rust te gunnen voor de komende en ver reweg de zwaarste beproeving. Denkt u niet dat dit voor de paar den betekende „het grazen in de weide" of „het staan op stal", neen, dagelijks werden zij nog geoefend in het springen of gelongeerd om de conditie op een zo goed mogelijk peil te houden. Nederland vocht om zijn prestige hoog te houden, maar onze eerste ruiter Anton Ebben moest wegens een blessure jammer genoeg groten deels verstek laten gaan. Echter uit Een van de amazones in actie. dacht door onze grote parcoursbou- wers de heer J. H. A. Jurgens en de adjudant-onderofficier der cavalerie J. van Leeuwen. Een grote strijd ontbrandde tussen de teams onderling waarvan de ama zones van Amerika, Engeland en Brazilië de show stalen! De Ameri kanen waren gekomen met hun favo riete Olympische selectie. In Ameri ka bestaat er geen gelegenheid aan wedstrijden van een niveau als we hier te zien kregen, deel te nemen. Vandaar dat zij zich voor de Spelen hebben moeten voorbereiden in een speciaal daartoe ingericht hippisch centrum in Gladstone, waarna zij Rotterdam, 28 augustus tot en met 1 september 1968. Voor de 21ste maal werd dit jaar in Rotterdam het officiële internationale concours hippique gehouden. Zeker nu bijzonder belangrijk, daar deze dagen voor vele ruiters de allerlaatste training betekenden voor de aanstaan de Olympische Spelen in Mexico. De volledige inzet van zowel ruiters als paarden bij de geenszins gemak kelijke opgaven leverde een schouw spel op, waarvan de liefhebbers volop genoten hebben. De samenstelling van de verschillende parcoursen en de opstelling van de hindernissen waren op spitsvondige wijze uitge-

Vers van 't Vat | 1968 | | pagina 8