VAN DE ONDERNEMINGSRADEN^ DE IDEEËNBUS Na deze uiteenzetting door de voorzitter werd door leden van de raad te kennen gegeven dat zij nu een beter inzicht hadden gekregen in de situatie. Nadat nog over enkele met dit onderwerp verbonden vraagstukken tussen de leden en de voorzitter van ge dachten was gewisseld werd deze vergadering beëindigd. Gedeelte landelijke commerciële dienst Amsterdam naar Frans Halshuis In verband met de werkzaamheden ter uitbreiding van het hoofdkantoor te Amsterdam zijn begin oktober het hoofd commerciële dienst huisverbruik, de landelijke verkoopleiding huisverbruik, het centraal verkoopsecretariaat alsmede enkele commerciële stafdiensten verhuisd naar het niet ver van de brouwerij gelegen Frans Halshuis, Frans Halsstraat 37, hoek Quellijnstraat. Voor de goede orde noemen we hier even de „bewoners" van dit huis, te weten de heren G. T. Kleiberg, mr. W. F. J. Westermann, J. J. Wolff, H. Kuikman, J. E. M. Brüning, drs. A. A. Vellekoop, H. W. Haentjens Dekker, P. A. Dan sen, E. C. Arendsen, W. Berends, G. E. Kleingeld, B. ter Borg, A. B. M. Spiekerman en de dames M. Diephuis en R. P. G. Sloep. De reclamedienst onder de heer E. Veen hof blijft gevestigd op het adres Quellijnstraat 28. Men wordt, ten einde verwarring te voorkomen, dringend verzocht bij telefonische aanvragen via de centrale de bena ming Frans Halshuis te gebruiken, wanneer men met een van de hiervoor genoemde commerciële afdelingen verbonden wenst te worden. Op 16 september jl. kwam de Rotterdamse onderne mingsraad op eigen verzoek tussentijds bijeen, teneinde zo mogelijk een antwoord te ontvangen op vragen, die bij de raad en het personeel leven naar aanleiding van het besluit van de raad van bestuur de bouw van de brou werij te Rotterdam opnieuw in studie te nemen. De voorzitter gaf een uitvoerige toelichting op de rede nen, die tot dit besluit hebben geleid. Hij zei, dat al vóór augustus 1968 over de herbouw van de brouwerij te Rotterdam door de raad van bestuur en de directie werd gesproken, omdat er aanwijzingen waren dat de kosten hoger uitkwamen dan oorspronkelijk was be groot. Dit gold zowel voor de brouwerij Den Bosch als voor Rotterdam. Daarenboven bleek dat de algemene bouwprijs voor Rotterdam nog weer hoger uitkwam dan die voor Den Bosch. Op 21 augustus 1968 besloot de directie een studiegroep in te stellen met als opdracht de situatie voor de Rot terdamse brouwerij opnieuw in studie te nemen. Toen de fusie tussen Amstel en Heineken op 26 augustus 1968 werd bekendgemaakt, was deze commissie al met haar werk begonnen. Eind augustus bracht de commissie rap port uit. Dit rapport was voor de raad van bestuur aanleiding onmiddellijk te besluiten het gehele plan tot herbouw van de Rotterdamse brouwerij opnieuw te laten bestuderen. Dit besluit werd daarom zo snel ge nomen, omdat binnen enkele dagen het heiwerk voor de machinekamer zou beginnen en omdat transformato ren zouden moeten worden gekocht, zaken waarmee een investering van ruim één miljoen gulden gemoeid zou zijn. Door de plaatselijke ideeënbuscom missie in Amsterdam en Rotterdam werden in de afgelopen periode de volgende beloningen toegekend. AMSTERDAM B. Koopman, bottelarij. Aanbrengen van een hoeklijn bij de inpakmachine waardoor een betere geleiding van de kistenliften. Belo ning 25, G. W. v. d. Meer, bottelarij. Het aanbrengen van een afslagklep bij de invoerbanen. Beloning 70, ROTTERDAM J. P. Mollenbroek, mech. werkpl. Het aanbrengen van een verlengstuk aan de geleidingsstrippen voor het naar onder buigen van de kleppen van de dozen. Beloning 75, G. de Groot, bottelarij werkplaats. Het vervangen van de stophandles bij de vulmachines door drukschakelaars. Beloning f 25. W. Hartgers, elektrotechn. werkpl. Het aanbrengen van een veiligheids- switch onder de lege palletlift van de depalletisers. Beloning 75, W. Hartgers, elektrotechn. werkpl. Het verbeteren van het aanbrengen van afschermkappen aan de maga zijnen van de depalletisers. Beloning 15,—. C. J. Felperlaan, bouwk. werkpl. Het vervangen van klinken in de ligkelder door magneetsluitingen. Be loning 15, A. N. Raadsen, boenplaats. Het vervangen van slangkoppelingen van luchtslangen door snelsluit- en openkoppelingen op luchtcylinders. Beloning 25, Een aanmoedigingspremie ontvingen: P. C. Lankhorst, voorman bottelarij 2 x 10,—. J. Ernest, bottelarij, 10, W. J. Bruggeman, public relations, 10,-. 4

Vers van 't Vat | 1968 | | pagina 6