,,'t postëettaartje" pobega HOERA! BLIJ NIEUWS! W/jE IN DEN BOSCH UITGAAT, heeft de laatste jaren geen moeite om voor een gezellig borreltje en een praatje een café of bar te vinden. Bode ga 't Bossenaartje echter is anders dan de andere bars en cafés. Paul Jansen, oud-werknemer van de Bossche brou werij, opende in februari van dit jaar deze voor Den Bosch uniek ingerichte bodega. In het centrum van de stad zo'n driehonderd meter van de markt in een pand daterend uit 1700, „de halve zij specks" geheten, heeft hij kans gezien een eigen sfeer te schep pen. De houten lambrizering met de tegeltableaus, de lage zit-bar met de biezematten krukjes en de opvallende, in staal geblazen Mexicaanse lampen geven de zaak een typische inkijk, die doet denken aan de Gouden Eeuw met een Spaans kleurtje. 'n Bossenaartje is een drankje van half om bessen en jonge jenever. Een der gelijk drankje zou men in een bodega eigenlijk niet verwachten. De „hoofdschotel" die hier wordt ge serveerd is sherry, recht uit het vat, Spaanse zon in glazen. Voor de ken ners is het niet moeilijk een keus te maken uit de verschillende soorten en ook degenen, die na hun Spaanse va kantie nog eens een goed glas sherry drinken in Spanje kwam het er vaak niet van, cuba libre nietwaar kunnen naar smaak kiezen, onder de tonen van een flamenco, Spaanse muziek, soms afgewisseld met Dixieland jazz, tegen strijdig, maar wonderwel passend in het geheel. Paul's bodega is geen gelegenheid voor hippies en de top tien kun je er niet horen, maar degenen die gezellig een drankje willen drinken en een praatje maken aan de bar, zullen zich bij ober Harry en eigenaar Paul snel thuis voe len. Ook overdag na 't winkelen is het leuk om even voor een koffie of biertje bin nen te wippen en aan de leestafel even rustig te zitten. Probeer het zelf maar eens op een avondVeel plezier! Els i iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Gezinsuitbreiding bij Ad en Joke Sinkel- dam. Een welgeschapen dochter van zeven pond, twee ons en tien gram en drieën vijftig centimeter lang, deed haar intrede. Zij heet Natasja en kwam op zesentwin tig september jl„ 's avonds om elf minu ten voor acht. Ad en Joke, gelukgewenst! Jeugdredactie llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllli 25

Vers van 't Vat | 1968 | | pagina 27