WIE HELPT EB MEE EEN SPANNENDE DETECTIVE TE MAKEN? hnilgj GELESE»... WIE DURFT? egovehemaehawono WIJ ZEGGEN MAAR ZO: Jeugdrubriek onder redactie van rudie van eekert, hans jonkers, madeleen van eek, ad sinkeldam, greet de klerk, küper, margöt vloemans, cor lange, irène verheyen, emmy bangma een ravage. De deur was ingetrapt en hing uit zijn voegen. De hele kamer was overhoop gehaald. Van stoelen waren de poten afgeslagen. Het bed was open gesneden. Kasten waren overhoop ge haald. Blijkbaar had er iemand wat ge zocht. Priemoog zag echter het te ver wachten lijk niet. Hij keek onder de tafel, onder het bed, in de wc, in de keuken, niets. Eindelijk zag hij achter in de gang een kast, die hem nog niet op gevallen was. Bij nader onderzoek bleek deze echter op slot te zitten. Met behulp van een mes wist hij het slot los te krij gen. Hij opende de deur en Claire de la Lune HIJ GING naar binnen. Hiervoor moest hij in gebukte houding een trapje af, omdat het café van Linke Toon in een soort kelder gevestigd was. Natuur lijk richtte hij zich te vroeg op, zodat hij met een flinke bult op zijn hoofd de gelagkamer betrad. Deze was op dit uur niet zo druk bezet. Een stuk of vier mannen hingen aan de bar en vertelde Rooie Mien, de vrouw van Linke Toon, oude moppen. Achterin het café zaten vier mannen te pokeren. Ook stonden er aan het biljart een paar kerels sloom ballen te stoten. Priemoog ging aan de bar zitten en bestelde koffie. Rooie Mien bediende hem. Zachtjes fluisterde Priem oog: „Ik wil Linke Toon even spreken". Daarna pakte hij zijn koffie op en verdween door de klap deurtjes naar het woonver trek van Linke Toon en Rooie Mien. Weldra ver scheen ook Linke Toon op het toneel. Beiden begroetten elkaar hartelijk. Priemoog had weieens een oogje dichtgeknepen als de vergunningen niet helemaal in orde waren en Linke Toon had hem op zijn beurt wel eens waardevolle tips verschaft. De ene dienst is tenslotte de andere waard! Toen Priemoog daarop aan Linke Toon zijn verhaal vertelde, onderbrak de laatste hem al gauw. „Als ik u was, zou ik maar eens de kant op gaan van de Worteltjesdijk, no. 13. Ik hoorde gisteren toevallig dat Schele Piet Bange Flippie bedreigde en ving nog juist het woord Paarse Vlag op". „Paarse Vlag", zei Priemoog. „De laatste tijd zijn er nog twee uit de buurt van de Worteltjesdijk vermoord. Toen ze gevonden werden, hielden ze in hun hand een paars vlaggetje. Dit wordt een ernstige zaak. Wie zou hier nu weer achter zitten. Het zou me niets verwonderen als Bange Flippie het tijdelijke met het eeuwige verwisseld heeft. Bedankt Toon", zei Priemoog nog, terwijl hij zich het café uitspoedde. Buiten ge komen, zonder ditmaal een buil opgelopen te hebben, liep hij vlug naar de surveil lancewagen, waarin Kriebel met zijn hoofd op het stuur lag te slapen. Priemoog drukte eens flink op de claxon, waar hij nog juist bij kon. Met een ruk schoot Kriebel overeind. „ik he..heb ma..maar e..even ge..geslapen me..meneer", sta melde Kriebel slaapdronken. „Vooruit lui varken, naar de Worteltjesdijk", was het enige commentaar, dat Priemoog gaf. Vijf minuten later reden ze over de Worteltjesdijk. Boven een kapperszaak op nr. 13 waren ze waar ze wezen moesten. „Ik ga naar boven", zei Priemoog. „Als ik na tien minuten niet terug ben, waarschuw je het bureau". Met een loper opende hij de deur en beklom de trap. Boven wachtte hem Kort nadat Max Merkel zijn functie als trainer van F C. Nürnberg aanvaardde, hingen de spelers in het trainingscen trum een bord op met de volgende tekst: .Paragraaf I. De chef heeft altijd gelijk. Paragraaf 2. Mocht de chef eens een keer geen gelijk hebben dan wordt auto matisch paragraaf 1 van kracht". (AD.) Binnenkort zal de redactie van 3LUIK het weer met twee man (lees: vrouw) minder moeten doen. Volijverige Margöt (Amsterdam), voortreffelijk notuliste van onze vergaderingen, gaat binnenkort vertrekken, om zich in het advertentie wezen te storten. Irène in Den Bosch ziet zich om persoonlijke redenen ge noodzaakt de pen, die zij juist had op gevat, neer te leggen. Zowel in Mokum als Oeteldonk (maar ook in Rotjeknor) kan de jeugdredactie best wat versterking gebruiken. Wie durft en meldt zich aan bij een van ons of bij de redactie Vers van 't Vat in Rotterdam? We vormen een gezellig ploegje, er zijn vaak leuke onderwerpen te verslaan en op de maandelijkse vergaderingen zul je je beslist niet vervelen. Kom gerust een keer kijken of informeren. Wie heeft pit? 24

Vers van 't Vat | 1968 | | pagina 26