VAN 0N2E VERENIGINGEN REISVERENIGING VERS VAN 't VAT Op zaterdag 21 september jl. hebben we voor de achttiende maal onze jaarlijkse feestavond gehouden. Het is erg gezellig geweest. Er werd gedanst en gezongen op de muziek van het trio Koos Abon, terwijl daar tussendoor ons eigen produkt de nodige eer aangedaan werd. Als van ouds hadden we een tombola met fraaie prijzen. Al met al was het weer een geslaagde avond. We hopen elkaar allemaal weer te zien op de volgende bijeenkomst, de N ieuwjaarscontactavond W. F. C. van Otterloo, secretaris. TENNISNIEUWS Nu het tennisseizoen 1968 weer is afgelopen, rest ons nog u de resul taten van de laatstgehouden evene menten mee te delen. Zondag 25 augustus was een prach tige dag in Hoek van Holland. Wij speelden tegen de Stoomvaart Mij. Zeeland de jaarlijkse bekerwedstrijd. Met een gering puntenverschil wisten wij deze beker ditmaal in de wacht te slepen. De Stoomvaart Mij. Zeeland won reeds drie maal achtereen de door Heineken beschikbaar gestelde beker. In 1966 en 1967 veroverden zij eveneens de door henzelf uitge loofde beker, zodat het tot vreugde stemt, dat wij ditmaal gewonnen hebben, waardoor deze beker voor lopig nog een jaar in het spel blijft. Van Heineken zijde namen deel de dames Ch. M. Kievits-Scheffers, J. M. Kleyngeld, M. Hoogenboom-van Put ten, H. M. van Rigteren-Slop, A. Poot, M. M. J. Schönberger en de heren H. J. Kievits, H. van Houwe- ninge, J. Hoogenboom, E. D. Hoek stra, W. F. N. Malcorps en J. J. Fransen. Gedurende de weekends van 14, 21. 28 september en 5 oktober werd op het tennispark „IJsclub Kralingen" weer het jaarlijkse Parktoernooi ge houden. Enkele van onze leden wisten hierin successen te behalen. De dames M. Hoogenboom-van Putten/Ch. M. Kievits-Scheffers: 2de prijs dames- dubbel B: mevr. K. Luijcx-Hill/M. van Willigen: 2e prijs gemengd dubbel C; mevr. W. P. van Engelen-Ooykaas/ J. van der Wel: 2e prijs gemengd dubbel D: deze overwinning verdient extra vermelding, aangezien de heer Van der Wel dit jaar pas met tennis sen is begonnen. De heer H. van Houweninge wist met zijn aanstaande schoonzoon, de heer C. L. Koppert, de 2de prijs te behalen in het heren- dubbel B. Door de N.V. Verenigde Nederlandse Brouwerijen d'Oranje- boom werd in dit toernooi een beker beschikbaar gesteld voor de Heineken employé, die de beste resultaten wist te behalen. Deze beker viel ten deel aan de heer H. van Houweninge. Proficiat! Wij gaan nu weer de winter tegemoet, maar wij hopen volgend jaar weer op een groot ledental, dat dan zo moge lijk met nog betere resultaten de mooie tennissport zal beoefenen. Het bestuur VIJF JAAR WANDELCLUB ROTTERDAM Het begon allemaal toen de heer Kleingeld in het voorjaar van 1963 een oproep deed in de Rotterdamse brouwerij om deel te nemen aan de voorjaarsmars van de Wandelclub Heineken Den Bosch. Er meldden zich veertien enthousiaste beginne lingen en zeven daarvan vonden het zo geweldig, dat ze zich aansloten bij de Bossche wandelgroep voor de eerste Nationale Wandeltocht Ons Dorp in Arnhem. Daarna was het nog maar een formaliteit om na afloop van de Hermandadmars in Crooswijk en omgeving op 21 september 1963 de Wandelclub Heineken Rotterdam, met een ledenaantal van elf. op te richten. De Vierdaagse, Nijmegen, was natuur lijk het hoogtepunt van onze activi teiten. In 1964 liepen zes leden mee, in 1965 acht, in 1966 tien, in 1967 dertien en tenslotte maakten in 1968 vijftien Rotterdammers deel uit van de gecombineerde Heineken groep van totaal twintig deelnemers. Andere belangrijke wandelevenementen zijn geweest: de openingsmars W.K.R. en O., Rotterdam (5x), de Rode-Kruis mars, Den Haag (5x), de Nationale Wandeltocht Ons Dorp, Arnhem (4x), de voorjaarsmars Heineken, Den Bosch (4x), de herfsttocht Amsterdam a I In de eerste vijf jaar van zijn bestaan heeft de Rotterdamse Wandelclub al vele groeps- en ereprijzen gewonnen. Een van de trofeeën is de wisselbeker (in het midden op de achtergrond) van „De IJzeren Man tocht" in Vught, die in 1967 en 1968 werd verworven. (3x), de Glasstadmars, Leerdam (2x), de Airborne Wandeltocht, Oosterbeek (2x), de IJzeren Mantocht, Vught (2x) en de Zilverstadmars, Schoonhoven (2x). Helaas overleed in april 1967 een van onze oprichters, de heer W. H. van den Berg, een wandel vriend, die lang in onze herinnering zal blijven voortleven. Wanneer we nu een terugblik werpen op de afgelopen vijf jaar, mogen we zonder meer vaststellen, dat deze succesvol verlopen zijn. Met 35 leden en 55 donateurs(trices) op 21 septem ber 1968 kunnen we de toekomst optimistisch tegemoetzien. Ter viering van het eerste lustrum werd zaterdag 28 september in de kantine van H.l.B. een gezellige avond gehouden. 21

Vers van 't Vat | 1968 | | pagina 23