C. BEEKHUIIZEN AFSCHEID Een Zaanse klok was een van de vele geschenken, die de heer Schutter op de dag van zijn afscheid (30 september) ontving. Links de heer Hof. tent", schermzaal, raadskel- del en kantine altijd het middelpunt was geweest van evenementen, die men over het algemeen pleegt aan te duiden met secundaire ar beidsvoorwaarden. Dat ech ter de waardering voor de persoon uitging boven die van de functionaris, bleek duidelijk uit de lange rij van sprekers, die in verband met de beschikbare plaatsruimte in Vers van 't Vat niet vol ledig „aan hun trek" zullen kunnen komen. De heer Goos liet de gehele loopbaan van de heer Schut ter nog een keer de revue passeren. Hieruit bleek, dat hij met zijn Amstel-tijd on geveer 50 jaar in het bier had gewerkt. Spreker bracht dank voor alles, speciaal voor het verzorgende ge deelte in de laatste decen nia, waarbij ook vele fami lieleden betrokken waren geweest. De heer Hof belichtte de kantinetijd, bracht dank voor de honderd procent plichtsbetrachting en eerlijk heid en wenste, dat het te genwoordige zomerhuis thans verwisseld zou wor den voor een definitieve woongelegenheid buiten. Namens het personeel van de brouwerij en enkele an dere afdelingen bood spre ker een Zaanse klok, platen- bonnen en bloemen aan. Daarna leidde hij een groep sprekers in, bestaande uit het voltallige kantineperso- neel en enkele vroegere werknemers. Op rijm werden herinnerin gen, afscheidswoorden en -wensen gemengd met als slotstuk de introductie van de opvolgster en het aan bieden van het kantine-ca deau, bestaande uit een fraaie tuinstoel met parasol en enkele kleinere attenties. De heer A(rie) Backer sprak daarna over de tijd, dat hij met de heer Schutter had gewerkt in schermzaal en raadskelder. Aangezien ook voor hem de pensionering nadert was zijn slotwoord: „Zoek maar vast een bank je op in de zon en uit de wind." Nog wat uitvoeriger ging de heer Van der Togt op deze periode in. Hij bracht namens de afdeling public relations dank voor alles wat de heer Schutter in die jaren heeft gedaan. Het tweemansschap Gerrit (Schutter)-Arie was in die tijd een begrip in Neder land. Van de voorzitter en secretaris van de Gevlekte Vrienden van het Gerstenat las spreker een telegram voor, inhoudende de benoe ming tot erelid van dit col lege. Namens de personeels vereniging bood de heer Hollander een tafelaanste ker aan voor langjarig lid maatschap (vanaf de op richting H.B.B.A. in 1941) met dank voor alles, vooral tijdens feestavonden, ge daan. De heer Steeneken keerde ook nog even terug naar de tijd van public relations. Na mens de commerciële dienst horeca bood hij een ge schenk onder couvert aan. Namens huisverbruik werd door de heer Smit een pla- tenbon en platenkoffer aan geboden. Zoals gebruikelijk was de heer Vos degene, die de overgang van actief tot pas sief personeelslid aan elkaar praatte. Namens de gepen sioneerden een hartelijk wel kom. Tot slot (niet van het feest) dankte de heer Schutter, mede namens vrouw en kin deren, voor alles en wel spe ciaal voor de prettige sa menwerking die hij altijd had ondervonden. L. H. Op 30 september jl. be reikte de heer C. Beekhuij- zen te Rotterdam de pen sioengerechtigde leeftijd. De heer Beekhuijzen, die vanaf 1959 werkzaam was bij de huishoudelijke dienst, heeft een veelzijdig leven bij onze brouwerij achter de rug. Zijn eerste kennismaking met Heineken dateert uit 1927, toen hij als reserve kracht in dienst kwam. Sinds dat jaar is hij regel matig bij de brouwerij te ruggekeerd als seizoen kracht. Wegens de crisistijd kon hij, zoals zo velen, geen vaste aanstelling krijgen. In 1934 kwam de heer Beek huijzen in vaste dienst. Na in 1944 teruggekeerd te zijn van een gedwongen tewerk stelling in Duitsland, door liep hij de volgende afdelin gen: filiaal Parallelweg, pekkerij, biermagazijn, nog maals filiaal Parallelweg en tenslotte de huishoudelijke dienst. Daar had hij tot zijn pensionering het toezicht over schaftlokaal C. Om vier uur werden de heer en mevrouw Beekhuijzen ontvangen in de kamer van de heer Van Rossem. Bij een kopje thee werden herinne ringen opgehaald en kwa men allerlei bijzonderheden uit zijn diensttijd ter sprake. De heer Van Rossem dankte de heer Beekhuijzen tenslot te voor zijn werk en toewij ding. Ook mevrouw Beek huijzen werd in deze dank betrokken. Het gezelschap vertrok hier na naar Hollandia, waar de collega's van de heer Beek huijzen zaten te wachten. Toen iedereen voorzien was van een drankje, bood me juffrouw Ollefers het echt paar Beekhuijzen, namens het jubileumfonds, een boe ket anjers aan. Een taart, overhandigd door de heer Kort, was het geschenk van de Algemene Bedrijfsgroe pen Centrale voor vele ja ren lidmaatschap. Daarna werd de heer Beekhuijzen toegesproken door zijn di recte chef, de heer Van Ba- kel. Deze stipte in het kort de verschillende perioden uit de diensttijd van de heer Beekhuijzen aan en dankte hem vervolgens voor de goede samenwerking in' het interne dienst-verband. Na mens de collega's overhan- Namens de vakcentrale was er een grote taart voor de heer Beekhuij zen, die eveneens op 30 september met pensioen ging. 17

Vers van 't Vat | 1968 | | pagina 19