A. F. PICAVET M.H.DEJONG G. SCHUTTER AFSCHEID AFSCHEID AFSCHEID Op 30 augustus jl. werd in 't Koelschip te Amsterdam afscheid genomen van de heer A. F. Picavet. De heer Tania was de eerste spreker op deze receptie, in plaats van de heer Goos, die 's morgens reeds afscheid ge nomen had van de heer Picavet. In zijn woorden klonk enige weemoed, om dat een trouwe medewerker met 46 dienstjaren er thans „uitstapte". Hij roem de voorts de toewijding en de goede opvatting van zijn taak, die, zoals hij zei, door de opvolger van de heer Pi cavet moeilijk verbeterd zul len kunnen worden. Voor mevrouw Picavet had de heer Tania woorden van waardering, vooral voor haar zorg en steun geduren de de ziekteperioden van haar man. Naast woorden van dank waren een alge- j heel herstel en nog vele goe de jaren de wensen, die de spreker mee wilde geven. De heer Zoutman, baas bot telarij, kon zich goed voor stellen, dat de heer Picavet Itoch wel een groot gevoel van dankbaarheid had, om dat hij, na alle moeilijkhe den met ziekten, thans hier kon zitten met vrouw en kinderen. Bijna alle vernieuwingen in de brouwerij maakte de heer Picavet mee; hij heeft zich echter altijd bijzonder goed aan kunnen passen. De heer Mulder, voorman bottelarij, benadrukte dit nog eens. Na een Spaanse overheersing en een Turkse invasie waren er ook nog vrouwen op de afdeling ge komen. Een groot aanpas singsvermogen is dan wel vereist. Namens de collega's dankte hij de heer Picavet voor zijn activiteiten bij het jubileumfonds en voor zijn serieus en rustig optreden op de afdeling. Namens het personeel bood hij een radio toestel en bloemen voor me vrouw Picavet als afscheids cadeau aan. Daarna stond de heer Van Essen nog even stil bij de periode vóór de bottelarij. Hij uitte zijn waardering voor de heer Picavet als mens, als collega en voor zijn strikte eerlijkheid. Tot slot sprak de heer Pica vet een dankwoord voor de belangstelling en de cadeaus die hij had mogen ontvan gen, niet alleen bij dit af scheid, maar ook tijdens zijn ziekte. L. H. Amsterdam, 30 september 1968. Matheus Hubertus de Jong, voor vrienden en col lega's en vele anderen Thijs de Jong, is 16 september 1903 geboren en voor hem eindigt het bijna 40-jarig dienstverband dus op 30 september 1968, het einde van het vijfennegentigste boekjaar. (Wie kan voor mij nagaan of dit goed is?) Dinsdag 1 oktober 1968 is dus zijn eerste dag in pen- sioenland, maar omdat er vandaag nog twee getrou wen voor hetzelfde feit staan, hebben wij de heer De Jong afgelopen vrijdag middag al uitgewuifd. Omdat de werkzaamheden van Thijs de Jong altijd di rect of indirect verband hebben gehouden met de produktie (bijrijder, hand langer, haspelant, stalwacht, etiketteerder, bierstorter) was de heer Goos de eerste om hem te bedanken voor al het werk, dat hij altijd met veel liefde had verricht en hem het allerbeste te wensen voor de, naar werd gehoopt, nog vele pensioenjaren. Als goede raad kreeg hij te ho ren: „Houd je been strak en doe waar je zin in hebt!". De heer Zoutman, baas van de bottelarij, zei blij te zijn, dat Thijs niet met stille trom heeft willen vertrekken. Hij had nu namelijk de gelegen heid hem in het bijzijn van velen te zeggen, dat hij zijn hooggewaardeerde mede werker zeker zou missen en dat het niet gemakkelijk zou zijn een vervanger te vin den. Ook mevrouw De Jong werd in de hulde betrokken en bedankt voor de goede zorgen aan manlief besteed. Spreker wenste zijn mede werker nog een lang leven zonder zorgen. Collega Poelman kwam „beste ome Thijs" bedanken voor de bijzonder prettige samenwerking met de ploeg, hem het allerbeste wensen en een polshorloge en enve loppe met (heel goed gera den) inhoud aanbieden. De ons allen bekende Vos kon ook dit keer het spre ken weer niet laten. Maar hij kende zijn vriend Thijs dan ook al 47 jaar en wel uit de tijd, dat Thijs nog moest beginnen met het stichten van een gezin. Hij onderstreepte volgaarne de waarde van de woorden, die vorige sprekers hadden ge sproken. Van de gelegenheid om, na dat de heer Hinze namens de heer De Jong had be dankt, van de reiziger naar pensioenland met een hand druk afscheid te nemen, werd graag door velen ge bruik gemaakt, uiteraard ook door Oud Bruin Maandag 30 september werd de heer G. Schutter uitgeluid in 't Koelschip te Amsterdam. Dat er zoveel belangstelling op deze af scheidsreceptie was, was niet alleen vanwege zijn lange dienstverband (4114 jaar). Veeleer zal dit zijn oorzaak hebben gevonden in het feit, dat de heer Schutter de laat ste twintig jaar in „koffie- De heer De Jong ging op 30 september met pensioen. Op de receptie, die vrijdag 27 september werd gehouden, bood collega Poelman onder meer een polshorloge aan. 16

Vers van 't Vat | 1968 | | pagina 18